Psychologický snímek, jehož námětem je chlapecká prostituce. Patnáctiletý Marek opouští svého autoritativního otce a vlakem se vydává do Prahy. Krátce po příjezdu se ho ujímá zkušený pasák, díky němuž naivní mladík proniká do nového prostředí a záhy se stává prostitutem. I když prožívá chvilkové opojení z peněz a blahobytu, nakonec se ponížený a zoufalý uchyluje k drogám. (oficiální text distributora)

Spock

Provokativně „poučný“ film nebo nechutná záležitost, která chce být úspěšná díku tomu, jak moc šokuje? Vyberte si sami optiku pohledu na tento film. V českém prostředí jde bezesporu o snímek, jež vybočuj z řady zažitých námětu a snaží se být velmi „naturalistický“. Osobně jsem v něm nehledal žádné poučení, působil na mě spíše jako „studená sprcha“, která vás vytrhne ze snu a vrhne do světa kolem vás, kde s ideály a rozmary daleko nedojdete. Bohužel mi připadá v mnoha věcech také nedotažený a naivní a proto nemůžu dát vyšší hodnocení. ()

lillien

Úplně chápu ty, kteří dali odpad kvůli zfušovanýmu "filmařskýmu zpracování", protože i mě, jinak "uměleckýmu dementovi", to chvílema b(l)ilo do očí. Například použitá hudební kulisa je takový humus, který mi celý film neustále dokonale kazil. Výběr hudby jsem nepochopila a vysvětluji si to pouze tím, že tvůrce musel dlouhé hodiny, ne-li dny čumět na obrazy Hieronyma Bosche, až se z toho naprosto pomátl. On by ten film jinak nemusel být až tak špatný, protože námět by na to měl, jen to zpracování by se mělo více blížit třeba takovému Bony a klid s jeho nezapomenutelným a naprosto vhodně zvoleným soundtrackem, který filmu hodně pomáhá. Oproti ostatním zde nebudu kritizovat herecké výkony, docela chápu, že do takového filmu navíc s dost špatným scénářem nenalákáte obvyklé profláklé televizní ksichty. Vyjímky se i zde najdou, nevadila mi postava Davida a výborný byl Kostas Zerdaloglu, kvůli němu rozhodně mělo smysl to vidět i s tou přepálenou stopáží. A protože jsem v té době taky zrovna prožívala pubertu, mohu potvrdit, že ano, takhle debilně jsme se oblékali, takhle debilně vypadali a Praha opravdu byla takováhle hnusná špinavá děvka, kde si nikdo kondom nenavlékal, protože o aidsu se jen vtipkovalo a každý na to sral. Bohužel. Natočit film o chlapecké prostituci je poměrně originální nápad, takže kdyby tvůrci trochu dotáhli nedostatky, mohl to být určitě nezapomenutelný film, takhle se jen člověk pokřižuje, tfuj, zaplaťpánbu, že jsou ty devadesátý leta za náma, zaplaťpánbu, že jsem nikde jako šestnáctiletej nešlapal a nefetoval a na film raději ihned zapomene. A to, že se to nějak takhle opravdu dělo, nebo děje, na to vemte jed. Za odvahu těch kluků v tom hrát, za celkem dojemný nápad v jedné části filmu, aneb poselství ve smyslu: od dobrého kamaráda ani ošukání do prdele nebolí a za výborného představitele Krysy tomu s klidem napálím tři hvězdy. Dívala jsem se na to s nadhledem a po shlédnutí poděkovala všem mocnostem, že jsem ty devadesátý leta přežila. ()

choze

Zajímalo by mě, kde se dají sehnat prachy na natočení tak "nepěkného" filmu...ke konci už je to mírně rozvleklé, i když scény z natáčení pornofilmu jsou brilantní ("Ty budeš poučovat starýho filmaře?"), v samotném závěru na záchodcích už tvůrci moc tlačí na pilu...celkově solidní, i když podruhé to už asi nedám... ()

Praxis

To se vážně natočilo v devadesátkách? No, vlastně že mě to překvapuje. Drsný syrový pohled na pražskou galerku v moderním pojetí nalajnovanou na prostituci a věci kolem ní. Nijak zábavné to není, film tratí na chudinkém rozpočtu, naprosto tragických hereckých výkonech a i když se na něj odkazuje řada recenzentů Párty Hard,že tenhle film je hodně filthy, tak ve výsledku je to dost nuda... 20% ()

prsvl

Některý scény z tohohle filmu jsem znal nazpaměť, ještě před tím než jsem ho viděl. V naší partičce jsme si je totiž neustále pouštěli na youtube a většina replik z nich se úspěšně zařadila do našeho slovníku. Proto jsem od filmu očekával vážně hodně (co se týče vtipných promluv a situací). Bohužel (pro nás; bohudík pro autory) je film ve svý celistvosti daleko drsnější a nepříjemnější, takže vtipný výpovědi, tak nějak zapadnou. A tak největšim kultem zůstavá to, co jsme znali už předem - když Krysa točí porno. Honit! Honit! ()

• Na začátku filmu přijíždí Miroslav Čáslavka do Prahy vlakem od Plzně - jede přes Vyšehradský železniční most směrem ze Smíchova k Vyšehradu. Zhruba po půl hodině však odpovídá Davidu Švecovi, že je z Přerova. (ČSFD)
  • David Švec byl do filmu vybrán z důvodu jeho zkušeností s drogami. (prometheusll)