Mandragora

Thriller / Drama / Psychologický

Česko, 1997, 130 min

• Rex Mundi

Smutné... ale to je asi tak všetko. Film má lepšie chvíľky aj dobré hlášky (viď Fanucci), silné a zručne natočené scény sa tiež nájdu, ale je ich málo... Jednoducho všetkého dobrého je tam málo - a všetko prestupujúci smútok síce dosť pomáha atmosfére, ale tiež nestačí na vytvorenie kvalitného diela. Napríklad taká Lilja 4-ever si s oveľa menším obsadením a pompou vystačila na oveľa lepší film.(15.3.2008)

Některý scény z tohohle filmu jsem znal nazpaměť, ještě před tím než jsem ho viděl. V naší partičce jsme si je totiž neustále pouštěli na youtube a většina replik z nich se úspěšně zařadila do našeho slovníku. Proto jsem od filmu očekával vážně hodně (co se týče vtipných promluv a situací). Bohužel (pro nás; bohudík pro autory) je film ve svý celistvosti daleko drsnější a nepříjemnější, takže vtipný výpovědi, tak nějak zapadnou. A tak největšim kultem zůstavá to, co jsme znali už předem - když Krysa točí porno. Honit! Honit!(22.11.2011)

Špinavý, depresivní film ze kterého úplně čiší, že autor prostředí hodně dobře znal. Ve mně se pořád mlelo zhnusení, odpor, strach a zároveň zájem o to, jak to celé asi dopadne... Podle mne jde o jeden z nejvýraznějších filmů 90. let... Celkem se tu zmiňují herecké výkony, které - a to je fakt - stojí občas dost za prd. Na druhé straně ovšem je nutno vědět, že část rolí obsadili reální kluci z ulice (blbé tedy je, že doteď nevím, kdo tam byl profi herec a kdo šlapka) a to, že film poskytuje řadu opravdu vtipných hlášek. Hlavně natáčení u krysy je zdrojem vynikající zábavy. "Tak co, kdo se nechá píchat do prdele? Ty? Super, máš hlavní roli." nebo "tak hoňte, hoňte. Máte 10 sekund!" případně "cože? ty chceš radit starýmu filmaři?". Celkově: doporučuju si film užít jako podobenství a moc nekoukat na zkažené detaily jako je policie opouštějící byt bez prohlídky. Stojí to za to a stojí to o dost výš než většina jiné české produkce.(25.4.2011)

Špatně zahraný, ale velice působivý film. S nesmrtelnými hláškami:-) (tak to sjeď nee, nepoužívejte moje voňavky na ty vaše prašivý kokoty, táta točí kovbojku, "I prefr Kabát" atd.). Takhle to vidim já...(25.4.2005)

Velice smutný a působivý film, perfektně obsazený se skvělým výběrem hudby. Dále mě zaujal atmosférou a zajímavým příběhem či scénářem.(30.1.2008)

• - Natáčelo se i v bývalém Eurobaru v Ústí nad Labem, který byl svého času místem pro setkání gayů a lesbiček. Natáčelo se i na zámku Hrádek u Nechanic. (AmonK)

• - David Švec byl do filmu vybrán z důvodu jeho zkušeností s drogami. (prometheusll)