poster

Mandragora

Thriller / Drama / Psychologický

Česko, 1997, 130 min

 • zdenotvor
  ****

  Veľmi znepokojujúci a znechucujúci snímok ktorý vo mne zanechal zvláštne pocity. Každopádne ho hodnotím kladne aj keď som sa naň díval s krútiacou sa hlavou. Trochu sa mi zdala odfláknuta réžia a herci mi tiež všetci nevonali. Inak všetko ok,občas treba aj niečo takéto vidieť,aby si človek rozšíril obzor.(20.8.2013)

 • Iks
  *****

  Vzpoměl jsem si po 10ti letech a dávám jednoznačně za 5, ještě teďka vidím ty úchyláky a děti před sebou...(23.2.2010)

 • FilmFan24
  ****

  Možná trochu amatérsky zahrané, ale o to víc upřímné a autentické o věcech o kterých mnozí nechtějí vědět natož je vidět ve filmu. Je až s podivem, že zrovna takový film u nás vznikl. Bohužel tak nějak prošel minimem kin bez povšimnutí a i následné vydání na VHS spousta, spíš většina videopůjčoven v republice odmítla. V roce 1998 David Švec získal Cenu města Setúbal ( Festróia - Tróia International Film Festival), Wiktor Grodecki nominaci "Zlatý delfín" ( Festróia - Tróia International Film Festival) a na Palm Springs International Film Festival v sekci Audience Award získal Wiktor Grodecki cenu "Nejlepší film"! V zahraničí je film dostupný na DVD v e-shopech, u nás do dnešního dne (21.3.2009) žádný z distributorů nenašel zřejmě odvahu film vydat. PS: Tak zásluhou DVD edice přece jenom film se nakonec v září 2009 objevil na pultech obchodů.(21.3.2009)

 • EdaS
  ***

  Po stránce čistě filmových kvalit toho chybí Mandragoře hodně - lepší scénář, herci i režie. Ale už kvůli volbě tématu nemůžu dát míň než 3 hvězdičky. A navíc jsem se během těch dvou hodin opravdu nenudil...(24.4.2006)

 • kobejn
  ****

  autentické syrové a otřesné(14.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace