Mandragora

Thriller / Drama / Psychologický

Česko, 1997, 130 min

Špatně zahraný, ale velice působivý film. S nesmrtelnými hláškami:-) (tak to sjeď nee, nepoužívejte moje voňavky na ty vaše prašivý kokoty, táta točí kovbojku, "I prefr Kabát" atd.). Takhle to vidim já...(25.4.2005)

Neskutečně působivé, zlé a špinavé.(8.12.2011)

• fannah

Neohodnotitelný film. A z jakého důvodu? Neřadím ho mezi klasické filmy, protože je s ostatní českou tvorbou neporovnatelný. Film, který si na nic nehraje a snaží se co nejrealističtěji a možná i proto velmi amatérským způsobem popsat bohužel často velmi pravdivou skutečnost, nebude mezi publikem nikdy oblíbený a uznávaný. Přesně o tom konvence jsou.(29.11.2008)

• mchnk

Jestli chtěl režisér něčím šokovat, tak jedině svou režií a výběrem "herců". Tohle se opravdu nepovedlo. Drsná realita hlavního nádraží se dá určitě zpracovat daleko lépe.(24.1.2013)

• Rex Mundi

Smutné... ale to je asi tak všetko. Film má lepšie chvíľky aj dobré hlášky (viď Fanucci), silné a zručne natočené scény sa tiež nájdu, ale je ich málo... Jednoducho všetkého dobrého je tam málo - a všetko prestupujúci smútok síce dosť pomáha atmosfére, ale tiež nestačí na vytvorenie kvalitného diela. Napríklad taká Lilja 4-ever si s oveľa menším obsadením a pompou vystačila na oveľa lepší film.(15.3.2008)