Mandragora

Thriller / Drama / Psychologický

Česko, 1997, 130 min

• pevico

Jsem hodně zklamaný, hercům se nedá bohužel věřit ani jediné slovo a to posílá tenhle snímek ke dnu :( jinak příběh je celkem zajímavý (trochu jsem vzpomínal na Lilja 4-ever), ale spousta scén by se dala vynechat a nebyl bych tak znuděnej..(25.1.2010)

• fannah

Neohodnotitelný film. A z jakého důvodu? Neřadím ho mezi klasické filmy, protože je s ostatní českou tvorbou neporovnatelný. Film, který si na nic nehraje a snaží se co nejrealističtěji a možná i proto velmi amatérským způsobem popsat bohužel často velmi pravdivou skutečnost, nebude mezi publikem nikdy oblíbený a uznávaný. Přesně o tom konvence jsou.(29.11.2008)

• charlosina

Já tenhle film utopený v temnotě (to kdyby náhodou někomu uniklo, že se jedná o temný příběh) prostě nemám ráda.(9.10.2006)

Syrový, špinavý a beznadějný výcuc toho nejhnusnějšího co se dalo vyškrábnout ze smradlavého dna poloviny 90.let u nás.. Nevěřím sice, že takováhle divočina byla opravdu běžným obrazem temných koutů Prahy-ale i tak........brrr(23.12.2012)

Je zajímavé sledovat rozdílná hodnocení a tím i rozdílné názory na drama Wiktora Grodeckeho. Musím souhlasit s tím, ze herecké výkony jsou víc než slabé, ale na druhé straně stojí téma. Téma o kterém se se většinou mlčí. Jenže pokud o něčem mlčíme, neznamená to, že problém neexistuje. Jen se o něm méně ví. O to víc šokující tento film je. Není točen s citem a s ohledy na diváka. Tvrdě a realisticky otevírá dveře do světa dětí, které utíkají z domova před neshodami s rodiči, problémy ve škole...... Musím říct, že toto drama na mne opravdu zapůsobilo svou děsivou syrovostí a realitou. Vzhledem k tomu, že není natočeno podle skutečné události mi nezbývá než doufat, že děti v této republice nekončí tímto způsobem.(22.1.2006)