Svět za 50 let (TV seriál)

• německý

2057

• německý

Terra X: 2057 - Unser Leben in der Zukunft

World in 50 Years

Dokumentární / Sci-Fi / Drama

Německo, 2007, 3x53 min

Vzpomeňmě si, jaký jsme měli před 10 lety mobil a musí nám bát jasné, jak diametrálně odlišné skoky ve vývoji se odehrávají například v Nanotechnologiích. Skopčáci sice do dokumentu vložili až moc hraných sekvencí, ale nelze jim upřít, že to udělali velmi zajímavě a lákavě. 80% - 4****(6.10.2010)

Snad se takového světa nedočkáme ! Igi B. vše vystihl.(8.11.2010)

Skvěle vytvořeno a snad se dočkám takového světa.(21.9.2008)

SENSACE!!! :-/ . . . Není nad futuristické vize... Osobně ovšem jsem rád tomu, že my současníci šťastni budiž žijeme jako lidé, stále ještě coby LIDÉ. Zaplaťpámbů - téhle zde vyobrazené >šťastné< budoucnosti se JÁ UŽ NEDOŽIJU. Ony totiž tyhle vymoženosti pokroku si budou dopřávat stejně jen elity, zatímco většina populace nedosáhne ani na tu >průměrnou< medicínu v dnešním smyslu slova. Co se týče "solidární" sociálně zdravotní péče - nečeká d.m.s.n. lidstvo (ovládané korporativním pseudoliberalizmem) nikterak optimistická budoucnost... :-{ . . . V lepším případě to bude jen divoká jízda, v tom horším do pekel... :-( - - - - - (Poprvé viděno 12.9.2008 na ČT2, komentář zde jako první - 12.9.2008)(12.9.2008)

Hrané pasáže, do kterých se tvůrci snaží pašovat hračky i nehračky budoucnosti, jsou pitomoučké, ale hlavně díky nim mi nedělalo problém vzpomenout si zpětně na některé konkrétní vynálezy. Na léta, jichž se pravděpodobně nedožiji, mne nejvíce nažhavil šikovný kompjůtr v rukavicoidní podobě a velmi efektivní výtah do vesmíru. Vysekávám hlubokou poklonu pokročilým kutilům, díky nimž tyhle záležitosti s velkou pravděpodobností jednou vystoupí ze stránek sci-fi románů.(28.9.2008)