Svět za 50 let (TV seriál)

• německý

2057

• německý

Terra X: 2057 - Unser Leben in der Zukunft

World in 50 Years

Dokumentární / Sci-Fi / Drama

Německo, 2007, 3x53 min

Tenhle futuristický námět ve mně vzbudil velká očekávání. Což o to nápadů má tento dokument dost. Někomu se možná mohou zdát až moc přitažené za vlasy.. ale napadlo by někoho před 50 lety to, že budeme používat takovou techniku jakou dnes opravdu používáme? Bohužel jsem byl ale po většinu dokumentu zklamán, zpracování opravdu není dobré.(26.5.2013)

• gumbo

Já prostě tyhle hrano-dokumenty nemám rád. Ať se autoři rozhodnou jestli chtějí hrané sci-fi nebo seriózní dokument a netvoří paskvily jako je tento. Jinak celkem zajímavé a vcelku i přijatelné vize. 40%(26.9.2008)

Vzpomeňmě si, jaký jsme měli před 10 lety mobil a musí nám bát jasné, jak diametrálně odlišné skoky ve vývoji se odehrávají například v Nanotechnologiích. Skopčáci sice do dokumentu vložili až moc hraných sekvencí, ale nelze jim upřít, že to udělali velmi zajímavě a lákavě. 80% - 4****(6.10.2010)

Hrané pasáže, do kterých se tvůrci snaží pašovat hračky i nehračky budoucnosti, jsou pitomoučké, ale hlavně díky nim mi nedělalo problém vzpomenout si zpětně na některé konkrétní vynálezy. Na léta, jichž se pravděpodobně nedožiji, mne nejvíce nažhavil šikovný kompjůtr v rukavicoidní podobě a velmi efektivní výtah do vesmíru. Vysekávám hlubokou poklonu pokročilým kutilům, díky nimž tyhle záležitosti s velkou pravděpodobností jednou vystoupí ze stránek sci-fi románů.(28.9.2008)

• Webb

Vše se mi zdá příliš smyšlené a umělé, včetně dabingu.(26.9.2008)