poster

Kniha přežití

 • USA

  The Book of Eli

 • Slovensko

  Kniha prežitia

Akční / Drama / Dobrodružný / Thriller

USA, 2010, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mandes
  ****

  za formu(29.5.2010)

 • Tosim
  ***

  Na postapokalyptický film málo syrové, na nějaké podobenství příliš jednoduché.(9.6.2010)

 • JFL
  **

  Béčková parafráze na "Cestu" Cormaca McCarthyho (tedy knihu, ne její filmovou adaptaci). Vše, co McCarthy vyjadřoval mezi řádky, je zde konstatováno s doslovnou jalovostí (od žánrové paralely s westernovými příběhy přes vytržení z letargie konzumní společnosti po motiv víry). Zatímco "Cesta" je ve svém přesahu obecná a nadčasová, zde se veškeré významy zplošťují na jednu konkrétní a především tradicionalistickou rovinu. Ačkoli se jedná o původní scénář, byl film příznačně propagován na Comic-Conu v San Diegu. Svým pojetím odpovídá americkým mainstreamovým komiksům, které také své publikum lákají na vycizelované obrázky a snaží se působit oduševněle skrze prvoplánové spoje s uznávanými díly západní kultury. Postapokalyptický svět je v "Knize života" jen kauzálně nepropojené leporelo, kde s každou stránkou scénáře vyskočí nějaký výjev a s další se zase ztrácí (stejně jako v "Terminator: Salvation"). Ale co na tom; ženy jsou tu krásné a nablýskaný styl pomáhá zakrýt fakt, že akční scény jsou koncipované s mizernou choreografií a za málo peněz. Škoda, že film není upřímný a sanží se působit jako něco víc; mohl to být dobrý přímočarý brak. Více v recenzi na Aktuálně.cz.(11.1.2010)

 • Kaka
  ****

  Brutálně nepochopený film. Do dvaceti let legenda.(18.2.2010)

 • Flipper
  **

  Jajaj skoro ma maska coolovosti Washingtona, pod ktorou sa skrýva reverend Biblelove zmiatla natoľko, že som bol schopný odpustiť aj niektoré logické chyby. No za ten čas, čo záporák v tomto filme hľadá bibliu, aby mohol vládnuť ľudu, som ja mohol za 2 hodiny napísať podobný žvást ako biblia (a prečo to vlastne neurobil on sám?). A pritom to tak dobre začalo a tak hrozne skončilo. Je to ako keby ste sa na začiatku začali hrať hru Resident evil a pri konci by ste sa našli ako kľačíte v kostolnej lavici. Veru kruté prebudenie.____Na svete nie je ani poldeca šampónu, ale make-upu na tvári Mily Kunis sa zachovalo véééľa preveľa. Aspoň ukázala, že vie aj niečo zahrať... no celkový výsledok s filmu je ako gesto Mily Kunis, keď jej prišlo niečo ľúto (ruka na ústa a plač)(8.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace