poster

O Budulínkovi

Animovaný / Loutkový / Krátkometrážní / Pohádka

Československo, 1989, 9 min

Předloha:

Božena Němcová (kniha)
 • Oskeruše
  ****

  Vyprávění o zlobivém klukovi a liščatech zná snad každý. Nebo že by to o pokémonové generaci neplatilo? Komu hláška „Budulínku, dej mi hrášku, povozím tě na ocásku.“ nic neříká, měl by obětovat devět minut svého drahocenného času a zvolit právě toto klasické zpracování. Krásné loutky, kterým propůjčila hlas Jitka Molavcová, dodnes neztratily nic ze svého kouzla. A být úplně malým dítětem, liščí rodina chodící zásadně po dvou, by mě asi děsila i ve snech. No, babička s dědečkem možná taky... :-)(16.9.2008)

 • Mariin
  *****

  Jako loutkový film pro nejmenší děti to nemá chybu.(11.1.2010)

 • honzic
  ***

  Pěkné loutkové představení pohádky, které jen kazí nepříliš vydařený komentář Molavcové. Hodnocení: 55 %(27.7.2011)

 • Mikecat
  ****

  Poučná rozprávka o poslušnosti a "líščej" prefíkanosti našťastaie s dobrým koncom. Ktoré dieťa pri nej nezaspávalo...(14.8.2011)

 • triatlet
  *****

  Loutkové pohádky, to je parketa českých filmařů. Takže i toto převedení klasické pohádky Boženy Němcové potěší. Liška vypadá skutečně odpudivě. Krásná je animace lesa při cestě dědečka a babičky k Liščímu vrchu. Vhodně zvolená vypravěčka Jitka Molavcová.(7.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace