Tak dlouho tě miluji

• Francie

Il y a longtemps que je t'aime

• Německo

So viele Jahre liebe ich dich

• Německo

So viele Jahre liebe ich dich

I've Loved You So Long

Drama / Psychologický

Francie / Německo, 2008, 115 min

Klaním se oduševnělému výkonu Kristin Scott Thomas. Tohle bylo něco, čemu se dá říkat civilní drama, které cosi zanechá.(17.4.2010)

Výtečně napsané, zrežírované a zahrané drama, kterému jsem uvěřil každou sekvenci. Film mi připadá jako kus vytrženého života. K absolutní přesvědčivosti ho dovádí zcela bezchybný a roli oddaný výkon Kristin Scott Thomas.(22.1.2011)

Skvělý herecký koncert Kristin Scott Thomas, "role ji ušitá přímo na míru". Výborná sonda nejen přímo do duše "matky-vražedkyně "ale i do mezilidských vztahů, které svým činem či příchodem ovlivnila.(17.3.2009)

• danecek24

66. Zlatý Glóbus za rok 2008 - nominace (2) - Nejlepší herečka (drama) - Kristin Scott Thomas, Nejlepší cizojazyčný film - Francie(11.12.2008)

Hodně těžké a po celou dobu nepříjemně depresivní drama s excelentní Kristin Scott Thomasovou, která svým výkonem dává absolutně zapomenout na všechny filmy, které doposud natočila. Bohužel její výkon je to jediné co jsem si z filmu odnesl, protože režie i scénář jsou takové bez nápadu.(17.3.2011)

• - Děj příběhu se odehrává v Nancy, kde se rovněž natáčel. (claudel)

• - Název filmu je odvozen od textu písničky La claire Fontaine, kterou společně zpívají a hrají Juliette a Lys. (claudel)