Tak dlouho tě miluji

• Francie

Il y a longtemps que je t'aime

• Německo

So viele Jahre liebe ich dich

(Německo)

I've Loved You So Long

Drama / Psychologický

Francie / Německo, 2008, 115 min

Tento film sa skutočne oplatí vidieť kôli Kristin, ktorá to hrala ako o život, kôli tej prekrásnej kejtre, ktorá tam furt znela a totálne mi odpaľovala zmysli, a kôli bande hladujúcich Iráčanov ! Silné 4,5*!(17.1.2011)

Hodně těžké a po celou dobu nepříjemně depresivní drama s excelentní Kristin Scott Thomasovou, která svým výkonem dává absolutně zapomenout na všechny filmy, které doposud natočila. Bohužel její výkon je to jediné co jsem si z filmu odnesl, protože režie i scénář jsou takové bez nápadu.(17.3.2011)

Zas jednou dojímavá depka se silnym tématem. Jediný malý minus bylo, že jsem dost brzy vytušil, jak to všechno bylo. Přesto jsem měl na krajíčku. Kromě KST výborně zahrála i EZ a vůbec celá rodinka byla sympaticky poskládaná.(16.4.2012)

Nazvat tohle mysteriozním dramatem mi přijde poněkud odvážné. Hlavní hrdinka je poněkud uzavřená, čili to, že ji právě propustili z vězení, kde si odseděla 15 let za vraždu vlastního dítěte, se divák dozvídá velmi pozvolna (pokud si ovšem nepřečte obsah na čsfd). Takže jediná "záhada" je to, proč to vlastně udělala. Ač v tomto směru nejsem žádný génius, tohle jsem asi tak v půlce filmu odhalila, když navíc vyšlo najevo, že je (byla) lékařka. Přesto mi předložený motiv přijde dost nevěrohodný. Navíc na to, aby za takový čin dostala u nás 15 let, by to nebohé dítko musela přinejmenším umlátit lopatou, a to ještě kdoví jestli. Celé to tudíž zachránilo civilní herectví Kristin Scott Thomasové a její krásná anglická francouzština, za což dávám tři hvězdy a neberu to jako zbytečně promarněné dvě hodiny života.(17.1.2011)

• Falko

BAFTA Awards - 1: Najlepsi cudzojazycny film + 2 nominacie: Herecka v hl. ulohe Kristin Scott Thomas / Scenar(24.5.2011)