Tak dlouho tě miluji

• Francie

Il y a longtemps que je t'aime

• Německo

So viele Jahre liebe ich dich

• Německo

So viele Jahre liebe ich dich

I've Loved You So Long

Drama / Psychologický

Francie / Německo, 2008, 115 min

Klaním se oduševnělému výkonu Kristin Scott Thomas. Tohle bylo něco, čemu se dá říkat civilní drama, které cosi zanechá.(17.4.2010)

One woman show, film s napätím a emocionálnou katarziou.(4.10.2010)

Skvělý oduševnělý výkon Kristin Scott Thomas. Bohužel trochu zdlouhavé - především pak první půlka, která je navíc nabalena samými dvojsmysly ohledně dětí, smrti a vězení - příliš umělé. A přitom tam, kde autoři trochu měli přitlačit na pilu, nic.. přesto rozhodně doporučuji zhlédnout.(20.5.2012)

4,5*/5...Vynikajúca sugestívna dráma, ktorá má všetko...od uveriteľných a reálnych postáv, cez psychológiu, perfektné výkony, inteligentný a nepovrchný scenár, strhujúci príbeh, perfektnú réžiu a hlavne emócie...Francúzi to s drámami skrátka vedia a Philippe Claudel to výraznou mierou potvrdzuje.(4.10.2010)

Vykonstruované drama, které plýtvá slovy i postavami. Alespoň si teď budu víc vážit volně plynoucích, nekašírovaných filmů Erica Rohmera, o němž se zde mluví. 55%(17.1.2011)

• - Děj příběhu se odehrává v Nancy, kde se rovněž natáčel. (claudel)

• - Název filmu je odvozen od textu písničky La claire Fontaine, kterou společně zpívají a hrají Juliette a Lys. (claudel)