poster

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (TV seriál)

 • USA

  SGU Stargate Universe

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Kanada / USA, 2009, 40x43 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Expendable
  **

  A je to zpátky tam kde to bylo, první díly byly takové dobré a po desátém dílu se s toho začala vyvíjet romantická scify sračka. Jako kdybych sledoval vesmírnou Esmeraldu. Celá posádka si leze po krku, režiséři si museli dát práci s hledáním nesympatických lidí, protože tady se to jimi jenom hemží.40%(28.11.2010)

 • Dan9K
  ***

  Jestliže byla StarGate: Atlantis o třídu horší než původní SG1, je Universe zase minimálně o třídu horší než Atlantis. Ale aspoň si jde vlastní cestou. Atlantis byl jen horším klonem, přebírajícím stejné klady i zápory, jen ty zápory byly více vidět a klady méně. Universe nemá s původními Hvězdnými bránami prakticky nic společného, v podstatě ani tu bránu. I když ano, kadenci logických chyb si to drží stejnou, ale narozdíl od předchozích Bran, které to zachraňovaly nadhledem, Universe nic neomlouvá. Ve zdejších zajímavostech se píše, že se seriál inspiroval Firefly, ale tam byla spousta akce a vtipu. Akce je tady jen výjimečně a vtip takřka vůbec. Universe se mnohem více snaží okopírat Battlestar Galacticu, ale vůbec mu to nejde. V poslední době se stalo módou, že ve sci-fi a příbuzných seriálech, se mnohem méně soustředí na to sci-fi, ale jde se více po osudech jednotlivých postav, jestli mají bebíčko, jestli jim umřel tatínek, kdo se s kým má rád, jestli jsou těhotné. Rozhodně je to touha po tom, aby takový seriál bylo schopno sledovat co nejvíce lidí, včetně přítelkyň kluků sledujících sci-fi. Ale seriálů o postavách je tolik! Špatných i dobrých! A navíc tady ty postavy s výjimkou tří (Rush, Greer, Young) mě vůbec neberou. Tohle je StarGate, já chci objevovat civilizace, planety, technologie! Chci prožívat nové sci-fi záplekty, které v jiných seriálech zažít nemůžu. Jsem ochoten tolerovat (a koneckonců jsem za to i rád), že se přístup tvůrců zcela změnil. Sledovat potřetí to samé, by bylo divné. Ale tato cesta se mi nelíbí. Absence vtipu mi nevadí, ale ať to teda má aspoň nějakou jiskru a tah. Jsem rád za to, že si dali tvůrci daleko více záležet na prostředí planet, už nejsou tak líní cestovat s kamerou na různá místa Severní Ameriky, nejen Vancouveru. Jsem rád, že tu není trapas s anglicky mluvícími rasami. Ale sledovat Beverly Hills ve StarGate nechci, toho jsem si bohatě užil ve 200. epizodě SG1! Je pravda, že první tři díly, osmý díl a závěr série byly moc fajn, ale jestliže mám daleko největší zážitek z toho, když uvidím hostující postavy ze staré SG1, je na tomto seriálu zatím asi něco špatně. A absenci úvodní znělky nekvituji, jedna z mnoha věcí, ze kterých si dělal 200. díl SG1 srandu a tady se zcela bez skrupulí objevuje.(16.9.2010)

 • Vishnar
  ***

  1) *** , 2) ***(25.6.2014)

 • Revanx
  **

  Trocha iná Stargate, alebo možno skôr Battlestar Galactica: Universe. Som fanúšik pôvodného seriálu, (trocha menej Atlantisu) ale napriek tomu som si uvedomoval, že tvorcovia museli prísť s niečim novým, pretože pôvodný koncept už bol značne vyčerpaný. Problém je ten, že Universe pôsobí tak, ako keby sa autori rozhodli odvrhnúť aj to dobré, čo charakterizovalo túto dlhoročnú značku a vytvorili tak niečo, čo s pôvodným svetom má spoločnú akurát tú Hviezdnu bránu, ktorá sa sem tam aktivuje. Úplne tak napríklad zanikol nadhľad a humor, ktorý sa preplietal oboma pôvodnými seriálmi. Čo sa týka hrdinov, tí pôsobia zatiaľ značne nevýrazne a pri Carlyovi, pri ktorom má človek niekedy pocit, akoby sa snažil hrať hrať Shakespeara niekde na edinburgskom divadelnom festivale (čo nie je vždy dobré), pôsobia skutočne až príliš nudne, prípadne úplne otravne (Greer, Eli). Čo treba naopak pri SGU vyzdvihnúť je úroveň trikov, zvuk a hudba. To je však zatiaľ príliš málo na to, aby som išiel nad dve hviezdičky. SLEDOVANIE UKONČENÉ(25.10.2009)

 • jarous
  *****

  Když jsem seriál našel a začal se dívat tak jsem si pochutnával o to víc mě mrzí,že vlastě není ukončen a zůstalo hodně nevyřešeno.Škoda.(19.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace