Hvězdná brána: Hluboký vesmír (TV seriál)

SGU Stargate Universe

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Kanada / USA, 2009 - 2011, 29 h 22 min (Minutáž: 40x43 min)

Předloha:

Brad Wright (povídka), Robert C. Cooper (povídka), Carl Binder (povídka), Martin Gero (povídka)

Robert Carlyle, Louis Ferreira, Brian J. Smith, Elyse Levesque, David Blue, Alaina Huffman, Jamil Walker Smith, Peter Kelamis, Patrick Gilmore, Jennifer Spence, Julia Benson, Ming-Na Wen, Lou Diamond Phillips, Jeffrey Bowyer-Chapman, Haig Sutherland, Mike Dopud, Mark Burgess, Darcy Laurie, Leanne Adachi, Josh Blacker, Julie McNiven, Richard Dean Anderson, Vincent Gale, Robert Knepper, Ryan Jefferson Booth, Glynis Davies, Primo Allon, Tygh Runyan, Michael Karl Richards, Ona Grauer, Louise Lombard, Kathleen Munroe, Michael Shanks, Anna Galvin, Reiko Aylesworth, Amanda Tapping, Christopher McDonald, Rhona Mitra, Carlo Rota, Raquel Riskin, Zak Santiago, Peter DeLuise, David Hewlett, Robert Picardo, Elfina Luk, Greyston Holt, Katie Findlay, Agam Darshi, Camille Sullivan, Chad Krowchuk, William MacDonald, Sean Blakemore, Kerry James, Kyra Zagorsky, Mittita Barber, Jacob Blair, Suleka Mathew, Sarah Smyth, Jackie Blackmore, Ian Butcher, Bill Dow, Rob Hayter, Ilan Srulovicz, Reilly Dolman, Lane Edwards, Andrew Dunbar, Alisen Down, Christina Jastrzembska, Rukiya Bernard, Ron Halder, Kirby Morrow, Gary Jones, Bradley Stryker, Timothy Webber, Dominic Zamprogna, Ryan Kennedy, Janelle Monáe, Catherine Lough Haggquist, Conan Graham, Caroline Cave, Michelle Harrison, Kathleen Quinlan, French Stewart, Victor Garber, August Schellenberg, Robert C. Cooper, Joseph Mallozzi, Paul Mullie

Scénografie:

James Robbins

Kostýmy:

Valerie Halverson

1) *** , 2) ***(25.6.2014)

• McClane

hodnocení pilotu: 50% a to mám pro SG slabost. jinak by to bylo míň. Po devíti dílech jdu ještě dolů. Velké zklamání. Po 10 dílech jen nevěřím svým očím...(9.10.2009)

Nóóó, tak vám nevim. Po osmém díle nevím jestli jsem už oprávněna hodnotit, ale v současném stavu jsou to tři hvězdičky. Nic víc, nic míň. Nějak nevim co si o tom mám myslet. Považuji se za velkého fanouška SG, takže tohle mě docela zklamává. 1) Co tam sakra dělají ty příšerný emoce? Samý fňukání a srdceryvný scény prostě do StarGate nepatří! 2) Postavy celkem nesympatický, po osmém díle stále nemam favorita, žádná postava mi nepřijde výrazná, kromě ukřičeného Roberta Carlyla, jsou všechny tak nějak stejný. 3) Nastalé situace nijak nevysvětlují, ztrácím se v tom a nechápu co dělají a proč. Naopak, co se mi líbí je, že jsou stargejťáci zlidštěni, je zde ukázáno, že jsou taky lidé, kteří kouří, pokud nepijou kafe mají absťák a chtěji se sprchovat. A taky tam bylo, že jedna postava je na záchodě. Co si pamatuju, v celých deseti řadách SG 1 nebo pěti řadách SGA nikdy nebylo byť jen řečeno slovo záchod. Budu se na to dívat dál, možná jen ze slušnosti ke StarGate nebo taky proto, že se mi ze začátku SGA taky nelíbila._______Po devátém díle bych nejraději dala hvězdy dvě, ale pořád doufám! Devátý díl byl divný, příšerný, řekla bych až perverzní!(16.11.2009)

SG-1 považuju za dnes už zastaralý seriál bez výrazných vnitřních konfliktů nebo psychologie postav (žádná erotika, nenávist, slušná love story na pokračování nebo výživný pomilováníhodný záporák). První seriálová Hvězdná brána je kvalitní sci-fi pohádka, ale v době Battlestar Galactiky je už zkrátka za zenitem. Tvůrci se pokusili u Universe zkombinovat svět Hvězdné brány s úspěšnými prvky z BSG. Jak se ale říká: někdy jedna a jedna nejsou dvě. Po osmi dílech seriál stále hledá tvář, ale přiznávám, že se zlepšuje. Vytáčí mě jen ty zbytečné nelogičnosti (paní Youngová a její scéna na koníčka, vy víte ;-) a hlavně postava Chloe (nesympatická herečka, naprosto nezajímavá postava). Tvůrci ale mají po ruce Roberta Carlyla, který je tak podivně zajímavý a chytlavý, že si každou scénu s ním užijete. Ten chlapík umí hrát a jeho charisma zastíní všechny ostatní na plátně. SGU jsem dala šanci jen díky tomu, že Carlyle je ten poslední herec, kterého bych tu čekala. Nezklamal. Seriálu ještě dávám šanci, protože, přiznejme si to, ani SG-1 v první sérii nekráčela zrovna jistě. To ale jen potvrzuje genialitu BSG, která byla od začátku ultimativně coolervoucí a nekompromisně skvělá.(19.10.2009)

Star Trek: Voyager natočený jako Battlestar Galactica... A proto je to pro mě nejlepší Stargate ze všech. Není tak rozvernený jako SG1, ale pokud se necháte vtáhnout do jeho atmosféry, tak vás pohltí.(29.8.2011)

• - Jediné postavy, které se z předchozích sérii univerza Hvězdná brána objevily, jsou Daniel Jackson (Michael Shanks) a Jack O´Neil (Richard Dean Anderson). (ManOfPhoenix)

• - Vysílání závěrečných epizod první řady bylo poznamenáno skandálem, jelikož ukrajinská televize porušila smlouvu, nedodržela vysílací plán a tamější diváci tak mohli vidět vyvrcholení seriálu podstatně dříve než zbytek světa. (Caszidy)

• - Seriál se z velké části natáčí v Bridge Studios v kanadském Burnaby na scénách 2,4 (loď Destiny) a 5 (Základna Ikarus). Ve stejném studiu se natáčely i SG-1 a Atlantis (scény 5 a 6). (martalini)