Krátká dlouhá cesta

Krátka dlhá cesta

Dokumentární

Česko, 2009, 83 min

Richard Krivda

(25/2016) / Špecifický prejav pána Fedora Gála možno nie je pre každého, výpovedná sila tohto dokumentu ako svedectva tragédie jednotlivca, ktorý mal tie gule sa s minulosťou ako tak vysporiadať je ohromná. A v momentálnej situácii, keď osprostený národ nemá problém zvoliť indivíduum ako Kotleba do oficiálnej štátnej funkcie, by som tento film premietal v niektorých hej-slováckych krajoch povinne. (8/10)(20.2.2016)

• Slarque

Ušlechtilá nuda. Fedor Gál a další mluvící hlavy vzpomínají na holokaust a slovenský antisemitismus. Tedy, ostatní vzpomínají, hlavní průvodce o tom filozofuje. Filmařsky vyloženě uspávající dílo.(7.10.2010)

Subjektivne musim rict, ze nejslabsi strankou tohoto dokumentu je jeho hlavni postava. Fedor Gal mi prisel prilis afektovany, na rozdil od sveho bratra Egona, ktery vnima historii jako fakt. Po technicke strance je film na velmi dobre urovni, cernobily obraz byl dobra volba. Tema arizace na Slovensku ci vypoved Nemky, ktera bydlela v blizkosti Sachsenhausenu jsou vice nez zajimave. Osobne jsem tak dobry dokument necekal.(22.1.2016)