• Česko

Looper: Nájemný zabiják

Looper: Nájomný zabijak

Sci-Fi / Akční / Krimi / Thriller

USA / Čína, 2012, 114 min

Pokud pominu drobnost, že film nastaví jakási pravidla fungování časových paradoxů, které v závěru absolutně poruší, byl by to jeden z mého TOP 10 minulého roku. Takhle se jedná pouze o slušný film, který přeskakuje mezi logikou a demencí podle toho, jak se to hodí k budování příběhu. Škoda.(7.2.2013)

|| Scenár: Rian Johnson | Hudba: Nathan Johnson | Produkcia: Ram Bergman, James D. Stern | Distribúcia: TriStar Pictures, FilmDistrict | Štúdio: Endgame Entertainment, DMG Entertainment | Rozpočet: 30 miliónov $ | Tržby: 176,506,819 $ || Veľmi sympatický pokus z bratrovskej dieľne Johnsonovcov, s veľmi zaujímavým mystickým nádychom, ktorý je omnoho výraznejším prvkom filmu, než výprava alebo samostatné efekty. Herci sú super, takže jediným dôvodom, prečo sa film tiahne k priemeru, je tempo filmu, ktoré nedáva možnosť k emotívnemu napredovaniu s dostatočnou dynamikou. Neskutočná škoda, pretože inak je to fakt mäso. Čakanie s shotgunom na okraji poľa je jednoducho umeleckým vrcholom kusu.(13.4.2013)

Po skvělém rozjezdu jako by se R.J. zamotal ve své na první pohled dobře vymyšlené vlastní >logice< příběhu a po pár zbytečných odbočkách (zabití dalších dvou chlapečků atd.) nakonec zcela popřel celou pracně vybudovanou pointu, protože když se nakonec mladý looper na tom poli rozhodl zastřelit, nemohl se tedy předtím vrátit z budoucnosti a příběh by se nikdy nemohl stát, že... Ale co tady igitátor bude zase dělat chytrého, celé se to ovšem d.m.s.n. dalo uzavřít a vysvětlit daleko elegantněji a inteligentněji... (nebudu tady nikomu zadarmo radit pro případný remake...;-) ...a mě osobně tedy ten zbytečně pitomý a lacině slzopudně podbízivý moralistní závěr docela naštval. Tři hvězdy tedy za tu dopackanost a povzdechnutí, proč musí sebelepší nápad nakonec býti popkulturně podělán. Ani se neptám... - - - - - (Poprvé viděno 17.4.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 13635., komentář zde jako tisícípadesátýšestý - 17.4.2013)(17.4.2013)

Má to dobrý a promyšlený příběh, který baví. Navíc je to chvílemi docela drsný a třeba taková postupná deformace loopera z budoucnosti se mnou docela zamávala. Joseph Gordon-Levitt vypadá s tou maskou jako blbec, ale nepůsobí intoušským dojmem jak v jinejch filmech, což je dobře. Celé je to takové neučesané a moc "budoucnostních" věcí se tam neobjevuje, akorát mafiáni nosí srandovní klobouky a kabáty. Asi aby je každej poznal. To mi malinko drhlo, jinak ale v podstatě bez výhrad.(13.11.2012)

• Enšpígl

Film se snaží bejt chytrej jak Klausova prdel, ale moc mu to nejde. Je to toporný, mdlý, vyumělkovaný, cílený, špatně odehraný.(7.11.2012)