Ghajini

A.R. Murugadoss

A.R. Rahman

Kostýmy:

Arjun Bhasin

Film se mi hodně líbil, jak dějově tak i jak byl natočen, ty tři hodinky utekli docela rychle, navíc závěrečná bitka a "vymazání" paměti byly scény naprosto dokonalý. Dlouho jsem se rozhodovala mezi 4 a 5 *, ale velké minus má u mně film za hudební čísla- prostě ani jedno se mi nelíbilo, takže proto 4.(3.4.2013)

Tak oproti původní tamilské verzi je to rozhodně lepší. Ale zázrak to pořád není.(28.9.2009)

• sochoking

Gay iný začal úplne ostrou lomenicou. Chlap mal všetky bojové sequencie fuckt zmáknuté na jednotku a kamera tiež nelenila a robila svoje divy. Kedˇ sa rozmáchol tými svojimi kladivami , moslimské čiapky džihádu lietali na všetky svetové strany! No a zrazu nabehol 5 minútový videoklip , po ktorom sa pretancovali k sladkej romantickej komédii a ja som nevedel, kde je sever, akoby mi pritankoval jednu tým svojim kladivom ! No a blbostí je tam nad mieru: akože, ženská predá za njákych sto litrov káru, aby mu dala vatu na liečbu jeho máti, ale netankuje ju, že on veselo vypísal šek na 500 litrov na charitu a bez mihnutia oka ! V každom prípade, aspoň mi za tie tri hodiny došlo, prečo sa v Indii točia tak dlhé filmy. Aby zabili čo najviac času v kine a nemysleli na tu biedu, ktorú tam majú. A pacient s krátkodobou stratou pamäti by mal rozhodne viac huliť, nech si rozjasní tú dlhodobú !(4.2.2011)

Zřejmě mé první setkání s bollywoodským filmem. Ono to nejde moc srovnávat, protože je to dost jiné od všeho co si tak nějak vybavuji, je to jiný styl, jiná kultura, scény jsou zpracovány jinak. Obával jsem se té tříhodinové délky a nakonec musím uznat, že jsem se nenudil a dobře se bavil po celou dobu filmu a hodně, opravdu hodně mě překvapili herci i scénář. Aamir Khan sice hrál jednu postavu, ale vypadalo to stejně jako dvojrole a byl v obou perfektní a přitom dokonale odlišný, to bylo moc fajn. Ta zkrácená paměť měla docela mouchy a dost velké v tom jak to bylo podáno, to určitě ano, ale zahrané to bylo pěkně. Asin je moc krásná a má úžasný hlas, skoro mě uhranula a moc se mi líbila. To s jakou bravurou si vychutnávala komediální část v úvodu svého příběhu bylo bezvadné, to jsem se opravdu hodně bavil. I kdyby byl film jen z té romantické části bylo by to fajn, ta akční část tomu dodává ale takový osobitější punc. Zajímavě namíchané a některé scény pro mě zůstanou asi na velmi dlouho zapamatovatelné, což nemohu prohlásit o spoustě jiných filmů. Převoz dětí na bráně, vstup do nového bytu, vlak a další. Je fakt, že v tom je taky dost chyb, přehlížených logičností asi zcela záměrně. Ještě nikde jsem neviděl, aby chlap se zlomeným vazem ještě začal hýbat hlavou a pak dokonce i mluvit. To je něco extra. Akční scény jsou docela nabušené, ale těžko uvěřitelné s ohledem na dění. I tak jsou hodně efektivně zobrazené, je to poměrně ultimátní. No a pak jsou zde písničky, kreace, tanec atd o čem jsem dosud jen slyšel a tentokrát to zřejmě prvně i viděl. Nevadilo mi to, i se mi to v něčem líbilo. Hudba jinak od začátku velmi zajímavá a fajn, budu muset od A.R. Rahmana ještě něco vyslechnout, ale rozhodně mě zaujal a líbilo se mi hudební představení v pozadí scén. Pro mě byl tento film příjemným vstupem do světa těchto filmů. 9/10(10.10.2012)

Ghaniji využívá sice né příliš originální, ale za to velice vděčnou zápletku o pomstě za zavražděnou milou, okořeněnou ještě o hrdinovu neschopnost pamatovat si něco dýl než 15 minut, jelikož mu nějaký šmejdi řádně rozpárali hlavu železnou tyčí a tak tu na řadu přichází starý známý popsaný fotky a samozřejmě vytetovaný nejdůležitější informace na těle hlavního hrdiny, z nichž ta nejzásadnější je samozřejmě ta, že mu zavraždili holku, což se musí každý ráno dozvědět znovu a znovu. Tahle cesta za pomstou je fakt skvěle udělaná, Aamir Khan tam všechny bije neskutečně agresivně a jak smyslů zbavenej a vypadá při tom jako terminátor, navíc je neuvěřitelně vysvalenej, tahle část v přítomnosti je opravdu dobrá, nicméně je tu bohužel opět ten fakt, že indickej film, co nemá ke třem hodinám, není v podstatě ani indickej film, takže se tu dočkáme klidně 40ti minutovýho romanticko-komediálního flashbacku o tom, jak se hlavní postava potkala se svojí dívkou a co se všechno stalo, což je sice možná nenudící a občas zábavný, ale jaksi to totálně rozmělňuje stěžejní linii pomsty a zbytečně to všechno protahuje a zdržuje, ale finální vyřízení účtů stojí za to si počkat.(8.8.2010)