poster

Ghajini

 • Indie

  Ghajini

Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Romantický

Indie, 2008, 183 min

Režie:

A.R. Murugadoss

Scénář:

A.R. Murugadoss

Hudba:

A.R. Rahman

Střih:

Anthony

Scénografie:

Sunil Babu

Kostýmy:

Arjun Bhasin
(další profese)
 • NoFiction
  ****

  Pro mě indické překvapení roku. A mimochodem herečka alias Kalpana je velice pohledná dívka.(13.2.2011)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,430,627Tržby Celosvetovo $38,316,564(14.5.2009)

 • sochoking
  **

  Gay iný začal úplne ostrou lomenicou. Chlap mal všetky bojové sequencie fuckt zmáknuté na jednotku a kamera tiež nelenila a robila svoje divy. Kedˇ sa rozmáchol tými svojimi kladivami , moslimské čiapky džihádu lietali na všetky svetové strany! No a zrazu nabehol 5 minútový videoklip , po ktorom sa pretancovali k sladkej romantickej komédii a ja som nevedel, kde je sever, akoby mi pritankoval jednu tým svojim kladivom ! No a blbostí je tam nad mieru: akože, ženská predá za njákych sto litrov káru, aby mu dala vatu na liečbu jeho máti, ale netankuje ju, že on veselo vypísal šek na 500 litrov na charitu a bez mihnutia oka ! V každom prípade, aspoň mi za tie tri hodiny došlo, prečo sa v Indii točia tak dlhé filmy. Aby zabili čo najviac času v kine a nemysleli na tu biedu, ktorú tam majú. A pacient s krátkodobou stratou pamäti by mal rozhodne viac huliť, nech si rozjasní tú dlhodobú !(4.2.2011)

 • Niktorius
  ***

  Dobrý je to. Z Mementa si Ghajini opravdu půjčuje jen Sanjayovy potíže s pamětí a s těmi se navíc vlastně vůbec nepracuje a film by se obešel i bez toho. V současnosti se odehrává hrdinova přímočará a krvavá cesta za pomstou, ve flashbacích sledujeme jeho romantické sbližování s Kalpanou. A obojí se dá přes mezery v logice a nezanedbatelnou redundanci v pohodě sledovat, i díky pěkné kameře, solidní práci režiséra a v neposlední řadě tradičně dobrému výkonu Aamira Khana, který se může v minutě změnit z romantického snílka na vraždícího ďábla a slupnete mu to i s navijákem. Rvačky v sobě mají stopu tamilské fyzičnosti a vtipnými jsem je tedy neshledal, jakkoli mlátí do očí jejich dodatečné zrychlování. Proboha, letos jsem už viděl Crank 2, Gamera, Náhradníky a podobné bejkárny, na jejichž stupiditu se Ghajini zdaleka nechytá a ony se zase nechytají na jeho zábavnost a atmosféru. Tak proč bych nadával.(25.10.2009)

 • Tuax
  *****

  Zřejmě mé první setkání s bollywoodským filmem. Ono to nejde moc srovnávat, protože je to dost jiné od všeho co si tak nějak vybavuji, je to jiný styl, jiná kultura, scény jsou zpracovány jinak. Obával jsem se té tříhodinové délky a nakonec musím uznat, že jsem se nenudil a dobře se bavil po celou dobu filmu a hodně, opravdu hodně mě překvapili herci i scénář. Aamir Khan sice hrál jednu postavu, ale vypadalo to stejně jako dvojrole a byl v obou perfektní a přitom dokonale odlišný, to bylo moc fajn. Ta zkrácená paměť měla docela mouchy a dost velké v tom jak to bylo podáno, to určitě ano, ale zahrané to bylo pěkně. Asin je moc krásná a má úžasný hlas, skoro mě uhranula a moc se mi líbila. To s jakou bravurou si vychutnávala komediální část v úvodu svého příběhu bylo bezvadné, to jsem se opravdu hodně bavil. I kdyby byl film jen z té romantické části bylo by to fajn, ta akční část tomu dodává ale takový osobitější punc. Zajímavě namíchané a některé scény pro mě zůstanou asi na velmi dlouho zapamatovatelné, což nemohu prohlásit o spoustě jiných filmů. Převoz dětí na bráně, vstup do nového bytu, vlak a další. Je fakt, že v tom je taky dost chyb, přehlížených logičností asi zcela záměrně. Ještě nikde jsem neviděl, aby chlap se zlomeným vazem ještě začal hýbat hlavou a pak dokonce i mluvit. To je něco extra. Akční scény jsou docela nabušené, ale těžko uvěřitelné s ohledem na dění. I tak jsou hodně efektivně zobrazené, je to poměrně ultimátní. No a pak jsou zde písničky, kreace, tanec atd o čem jsem dosud jen slyšel a tentokrát to zřejmě prvně i viděl. Nevadilo mi to, i se mi to v něčem líbilo. Hudba jinak od začátku velmi zajímavá a fajn, budu muset od A.R. Rahmana ještě něco vyslechnout, ale rozhodně mě zaujal a líbilo se mi hudební představení v pozadí scén. Pro mě byl tento film příjemným vstupem do světa těchto filmů. 9/10(10.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace