poster

Ghajini

 • Indie

  Ghajini

Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Romantický

Indie, 2008, 183 min

Režie:

A.R. Murugadoss

Scénář:

A.R. Murugadoss

Hudba:

A.R. Rahman

Střih:

Anthony

Scénografie:

Sunil Babu

Kostýmy:

Arjun Bhasin
(další profese)
 • Shit
  ****

  Ghaniji využívá sice né příliš originální, ale za to velice vděčnou zápletku o pomstě za zavražděnou milou, okořeněnou ještě o hrdinovu neschopnost pamatovat si něco dýl než 15 minut, jelikož mu nějaký šmejdi řádně rozpárali hlavu železnou tyčí a tak tu na řadu přichází starý známý popsaný fotky a samozřejmě vytetovaný nejdůležitější informace na těle hlavního hrdiny, z nichž ta nejzásadnější je samozřejmě ta, že mu zavraždili holku, což se musí každý ráno dozvědět znovu a znovu. Tahle cesta za pomstou je fakt skvěle udělaná, Aamir Khan tam všechny bije neskutečně agresivně a jak smyslů zbavenej a vypadá při tom jako terminátor, navíc je neuvěřitelně vysvalenej, tahle část v přítomnosti je opravdu dobrá, nicméně je tu bohužel opět ten fakt, že indickej film, co nemá ke třem hodinám, není v podstatě ani indickej film, takže se tu dočkáme klidně 40ti minutovýho romanticko-komediálního flashbacku o tom, jak se hlavní postava potkala se svojí dívkou a co se všechno stalo, což je sice možná nenudící a občas zábavný, ale jaksi to totálně rozmělňuje stěžejní linii pomsty a zbytečně to všechno protahuje a zdržuje, ale finální vyřízení účtů stojí za to si počkat.(8.8.2010)

 • Petjaa
  ****

  jak řekla lenuse.... dávám čtyři, když vyjmu ten hloupý konec, nedomyšlené momenty a vtipnou indickou akčnost. Jinak bych musela taky stáhnout hodnocení o polovinu(15.3.2009)

 • rikitiki
  **

  Vyprávění o mírně legračním příběhu lásky se záměnou se střídá se současností, kdy se hlavní hrdina po drastickém zážitku a zranění mozku proměnil v něco jako golema, který necítí bolest a jen kolem sebe mlátí a mlátí, aby dosáhl pomsty. Neskutečně neuvěřitelné. Aamir ho opravdu hraje jako monstrum, jemuž každých 15 minut dojde baterka a musí tedy začínat nanovo. Indická policie je zde podaná takovým způsobem, že bych se k ní neobrátila o pomoc, ani kdyby se mi zaběhla kočka. Buď jsou policisté jenom tupí a neschopní, nebo úplatní, případně rovnou táhnou se zločinci. Ti ale taky nejsou žádní géniové, protože svého protivníka nezničí, i když k tomu mají spoustu vhodných příležitostí. ___ Milostná linka byla naivně fajn (trochu na způsob filmu Přítelkyně pana ministra), ale ta odplata byl blábol bez jediného uvěřitelného momentu.(1.10.2016)

 • StanislachKo
  *****

  Všetky tie postrehy typu "čistá vykrádačka Nolanovho Mementa" púšťam z hlavy. Lebo áno, typek tiež nemá hlavu v kondícii zapamätať si co sa stalo 2 minúty dozadu a všetko si tetuje na telo... OK! Ale ten storybuilding resp. tá pribehová gradácia proste berie dych. Málokedy je vo filme stopáž tak využitá ako práve tu.(24.9.2016)

 • NoFiction
  ****

  Pro mě indické překvapení roku. A mimochodem herečka alias Kalpana je velice pohledná dívka.(13.2.2011)

 • - Podle filmu byla vytvořena stejnojmenná hra, podle tvůrců vůbec první indická 3D akční hra. Hráč v ní ovládá Sanjaye, jenž je vymodelován podle herce Aamira Khana. Ten svou postavu i nadaboval. (Raztubyl)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace