Ghajini

A.R. Murugadoss

A.R. Murugadoss

A.R. Rahman
  • sochoking

Gay iný začal úplne ostrou lomenicou. Chlap mal všetky bojové sequencie fuckt zmáknuté na jednotku a kamera tiež nelenila a robila svoje divy. Kedˇ sa rozmáchol tými svojimi kladivami , moslimské čiapky džihádu lietali na všetky svetové strany! No a zrazu nabehol 5 minútový videoklip , po ktorom sa pretancovali k sladkej romantickej komédii a ja som nevedel, kde je sever, akoby mi pritankoval jednu tým svojim kladivom ! No a blbostí je tam nad mieru: akože, ženská predá za njákych sto litrov káru, aby mu dala vatu na liečbu jeho máti, ale netankuje ju, že on veselo vypísal šek na 500 litrov na charitu a bez mihnutia oka ! V každom prípade, aspoň mi za tie tri hodiny došlo, prečo sa v Indii točia tak dlhé filmy. Aby zabili čo najviac času v kine a nemysleli na tu biedu, ktorú tam majú. A pacient s krátkodobou stratou pamäti by mal rozhodne viac huliť, nech si rozjasní tú dlhodobú !(4.2.2011)

Tak oproti původní tamilské verzi je to rozhodně lepší. Ale zázrak to pořád není.(28.9.2009)

Nolanovo Memnto natažené do monstózních rozměrů. Když pominu nelogické chování a chyby, kterými se film hemží musím konstatovat, že to není tak zlé. Samozřejmě nechápu Indickou mentalitu, ale ty videoklipy byli fakt moc i na mě. Romantická rovina se mi líbila. Bylo to vtipné, bylo to dobře zahrané, se sympatickou dvojicí. Vlastně jsem se díval na dva filmy, o čemž svědčí i stopáž. Dramatická rovina byla přehrávaná, právě ona byla plná chyb a nelogičnosti, ale stále by to šlo. Kdyby nezrychlovali jinak solidní akci. Choreografie bitek byla fajn, ale to zrychlení bylo absurdní a hloupé. Kdyby ta akce nebyla zrychlená, dal bych 4*, ale takhle to vypadalo, jako by se tam mlátil Charlie Chaplin.(9.10.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,430,627Tržby Celosvetovo $38,316,564(14.5.2009)

Ghaniji využívá sice né příliš originální, ale za to velice vděčnou zápletku o pomstě za zavražděnou milou, okořeněnou ještě o hrdinovu neschopnost pamatovat si něco dýl než 15 minut, jelikož mu nějaký šmejdi řádně rozpárali hlavu železnou tyčí a tak tu na řadu přichází starý známý popsaný fotky a samozřejmě vytetovaný nejdůležitější informace na těle hlavního hrdiny, z nichž ta nejzásadnější je samozřejmě ta, že mu zavraždili holku, což se musí každý ráno dozvědět znovu a znovu. Tahle cesta za pomstou je fakt skvěle udělaná, Aamir Khan tam všechny bije neskutečně agresivně a jak smyslů zbavenej a vypadá při tom jako terminátor, navíc je neuvěřitelně vysvalenej, tahle část v přítomnosti je opravdu dobrá, nicméně je tu bohužel opět ten fakt, že indickej film, co nemá ke třem hodinám, není v podstatě ani indickej film, takže se tu dočkáme klidně 40ti minutovýho romanticko-komediálního flashbacku o tom, jak se hlavní postava potkala se svojí dívkou a co se všechno stalo, což je sice možná nenudící a občas zábavný, ale jaksi to totálně rozmělňuje stěžejní linii pomsty a zbytečně to všechno protahuje a zdržuje, ale finální vyřízení účtů stojí za to si počkat.(8.8.2010)