Radko

Znelka detského televízneho programu tvorená časťou melódie piesne "Wir sind die Roboter" kapely Kraftwerk, energickými kresbami Alana Lesyka a detským viachlasom, v duchu názvu postupne dopĺňajúcim názov vytvorila v hlavách husákovskej generácie detí kolektívne vpečatenie, na ktoré sa nezabúda. Obsah bol často vajatavý, no v tomto prípade ho nezabudnuteľná a geniálna znelka totálne prebila. ()

corona

kultový slovenský náučno-vzdelávací seriál s vtipnou zvučkou de-detektív-detektívka-detektívkarol, Karola a jeho partiu mladých pátračov Zvedavku, Pravítka, Štuplíka vždy výborne dopĺňali pani Straková a ujo Horák!! ()

MM_Ramone

De. Detí. Detíka. Detektíka. Detektívka. "Detektív Karol"! A do toho znelka, ktorá vznikla zostrihaním skladby „Wir sind die roboter“ od nemeckej cyber-elektronickej skupiny Kraftwerk. Na to sa nedá zabudnúť. Ale inak ku tejto socialistickej, propagandistickej relácii neprechovávam žiadne sympatie. V tomto prípade u mňa nefunguje ani stará, dobrá nostalgia. Bola to obyčajná normalizačná, komunistická sračka, ktorá mala už mladých divákov pripraviť na realitu aurotatívneho, policajného, totalitného štátu. "Detektív Karol" bol mediálne nastrčeným agentom ŠtB. * ()

• Úvodnou znelkou relácie sa stala skladba "Wir sind die Roboter" od kultovej nemeckej skupiny Kraftwerk. (Raccoon.city)
  • Detský kultový televízny výchovno-vzdelávací seriál sa vysielal v rokoch 1980 až 1986. Počas týchto rokov vzniklo približne 50 častí. (ČSFD)
  • Režisér Jozef Bednárik odmietal zo začiatku seriál režírovať s odôvodnením, že je herec a nie režisér. Súhlasil, až keď si prečítal scenár. (Raccoon.city)