Kronika Jacka Harrise, jednoho z průkopníků internetového obchodu, který bojoval se svou morálkou a zároveň se snažil neutopit v moři plném podvodníků, mafiánů, feťáků a pornohvězd.  V roce 1995 měl každý VCR, hudba se prodávala jen v obchodech a internet teprve čekal na svůj velký boom. Podnikatel Jack Harris (Luke Wilson) měl dokonalý život – krásnou rodinu a úspěšnou kariéru. V té době se setkal s Waynem Beeringem (Giovanni Ribisi) a Buckem Dolbym (Gabriel Macht), dvěma génii, kteří objevili způsob, jak dospělým prodávat zábavu přes internet. Jack souhlasí, že jim pomůže a brzy se stane jedním z nejbohatších podnikatelů své doby. Staňte se svědky příběhu tak skandálního, že ani nebudete věřit, že se skutečně stal. Tento příběh je důkazem, že byznys má se sexem velmi mnoho společného – cesta dovnitř je snadná, ale jak chcete ven, jde to sakra těžko. (oficiální text distributora)

POMO

Middle Men sú v pohode. Pobavia. Ale zostanú v tieni podobne ladených majstrštykov, ktoré si postavy i jednotlivé scény vychutnávajú gurmánskejšie. Z porno-biznisu sú to Andersonove Boogie Nights, z internet-biznisu Fincherova The Social Network, a z gangster-biznisu Scorseseho Casino či Ritchieho Snatch. Aj motív šťastného rodinného života, zničeného náhlym zbohatnutím a hladom po "sexe a rokenrole" v strednom veku je ohraný. Nebyť pakistánskych teroristov, zbesilo onanujúcich nad americkým pornom, nebolo by pre čo si film pamätať. ()

Enšpígl

Neskutečně zajímavě, gradačně vyprávěný příběh. Způsob vyprávění mě fakt hodně dobře a především velmi rychle pohtil a docela mě zajímalo jak se to všechno nakonec vysere. Akorát, podle skutečný události, budiž, ale těžkomě jde do mysli představa onajujích fousačů z Al-kajdy, jak odkladaj kalešnikova, sundavaj maskáče, odhrnojou fousy, zapínaj pc a ještě než si se svým nadobíčkem začnou hrát na výtah, maj v prdeli raketu od námořnictva, to bylo fakt až žhavovýstřelový, ale jinak velká kvalitka, luxusní prostředí, ruská mafie, fbi, spousta prachů, spousta ťapek, jo takhle nějak to asi může fungovat. Herecký výkony dobroš. Možná bych čekal trošku víc sexu s ohledem na to v jakým prostředí příběh tankuje, ale neva stejně by to jen ubíralo na tempu. ()

Malarkey

Luke Wilson je stejně tak skvělý herec jako jeho brácha, Owen. Dokáže překvapit a stejně tak to bylo i v tomto filmu s názvem Prostředníci. Tenhle film přesně se řadí do té skupiny filmů, o kterých jsem v době vydání vůbec nevěděl a všiml jsem si jich náhodou na HBO. Přitom po shlédnutí filmu si řikám, jak je sakra možné, že o filmu jsem se dozvěděl až tři roky po vydání. Prostředníci mají totiž velký a silný příběh, který nejenom, že je originální, ale je hlavně napínavý, akční a chvílemi i zábavný. Taková kombinace se v dnešní době už moc nevídá, o to více si toho filmu vážím. ()

Renton

Scénář: George Gallo , Andy Weiss .. Men have been jerking off since the beginning of time. _ Nejen fejsbůk dokázal na internetu vydělat miliardy. Suprové téma, které šlo jistě zpracovat ještě lépe. Vyprávění se až moc tříští a těch pohledů tu pár let dozadu pak o pár let dopředu, roky sem, roky tam apod. až otravuje. Fincher skáče taky do různých časových úseků, ale nedělá to tak rušivě. 70%. ()

Superpero

Skvěle a zábavně udělanej film. Je to v podstatě gangsterka, kde se všichni přetahujou o megavýnosnej byznys s internetovym pornem. Luke Wilson v hlavní roli je přesnej a líbilo se mi, že byl dobrák. Nejlepší byl ale permanentně sjetej Giovanni Ribisi a nejlepší scéna, když jeho kámoš totálně zkoksovanej poletoval ve stavu beztíže. A i když je to o pornu, tak tam je rodinný poselství, no já se prostě bavil a byl jsem i napjatej. ()

Fr

,,Jmenuji se Jack Harris a pomohl jsem objevit největší vynález našich dob. Vymyslel jsem lepší způsob, jak si ho vyhonit.....“ UPOZORŇUJI, ŽE TENTO KOMENTÁŘ (STEJNĚ JAKO FILM) NENÍ VHODNÝ PRO DĚTI A PURITÁNY!!! Chlapi honí už od počátku věků, ale teprve INTERNET dal obchodníkům s oplzlostí možnost maximálního rozvoje a tím i zisků. Dneska si stěží představíme, že byli časy, kdy si ,,to“ nebylo na internetu u čeho udělat. Tohle vyprávění je o tom (a o těch), kteří to změnili. O nepředstavitelným řetězci událostí a o světě velkých nápadů, na kterých se zbohatlo. Ale také o světě pokrytectví, závislosti na životním stylu peněz, sexu a moci. Závislostem, kterým propadáte pomaličku, nepřipravují vás o majetek, zdraví, ale o rodinu. Úvodní vypravěčské tempo je fantastické! Později upadá do NADprůměru. Možná je to tím, že Jackovi dochází štěstí, možná, že režisér přeci jen nedokázal ukočírovat tak velký vypravěčský rozsah. Každopádně zajímavej příběh a moc by mě zajímalo, jak by s ním naložil D.Fincher. Dávám 4*, ale je to tak 3a½*! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Baví mě filmy podle skutečných událostí. 2.) Nechápu, co chlapi na tom internetu pořád mají. 3.) Zjistím, že ,,anální hospodyňky“ byly na počátku internetových ,,XXX“ totální pecka. 4.) Chci vidět celosvětový kruh onanujících teroristů. 5.) Bydlím v Karlových Varech vedle Nikity Sokolova. PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Velmi solidní film. O komedii se sice jedná možná prvních 5 minut, zbytek je spíše Krimi/Drama/Thriller, ale to vůbec nevadí, díky atraktivní zápletce, což je porno průmysl o zábavu není nouze. Nechybí spory s mafiány, vyjebávky, krásné ženské, zajímavé nápady k vydělávání peněz. Dobrý inteligentní film, který táhne nahoru především sympatický Giovanni Ribisi. 80% ()

Zeck

Solidní film. Člověka by napadlo, že dnes už se podobné filmy netočí, nebo snad už mají za sebou to nejlepší, omyl. Uvítal bych trochu větší exkurzi do zákulisí porna a různých žánrů a "jak to všechno vlastně funguje", protože porno jako takové patří mezi mé oblíbené "filmové" žánry (rozhodně to nebudu popírat jako 99% zdejších hodnotitelů) a ačkoliv je film řekněme podobného ražení jako třeba Podfuck, stejně je na něm nejzajímavější právě ta tématika porna, nahých koz a vydělání pohádkového mění za trochu šoustání před kamerou. No, žádná perla to sice není a závěr nechytne za koule jak by měl, ale přesto je to film silně nadprůměrný a dobře se na něj kouká, jednohubka pro jedno zhlédnutí. 68% ()

Jara.Cimrman.jr

S hrdosti do světa vytrubuji, že pornoprůmysl díky mně nezbohatl ani o dolar a všechny nepříliš oděné soubory v mém počítači nechávám bez komentáře. Přesto jsem se naivně domníval, že mne bude hodně bavit příběh o počátcích zpeněžování nahoty na síti, ale pohled na rodinně založeného týpka bloudícího ve světě plném vlhkých klínů, geniálních magorů a důsledných mafiánů, mi žádný nadstandard nenabídl. ()

BadoXXII

Veľmi zaujímavý námet. Škoda, že si to neudržal režisér na uzde a tak je tu menší bordel v deji (trochu je to celé rozbité, skáče sa v rozprávaní a sposobuje to mierny chaos). Film bol až príliš čierno-biely. Pričom pri Social Network od Finchera si mohol každý divák spraviť názor sám a každému bol sympatickejší niekto iný, Ďalej mi prišli tie udalosti trochu zjednodušené, nereálne až rozprávkové (napríklad záver). Ale dosť bolo kritiky. Jedná sa inak o dobrý film, ktorému u mňa nechýbalo veľa a skoro získal 4*. ()

choze

Takový pohodový bonus k Social Network, o nástupu placeného porna na internetu. Mám rád filmy o vzestupu jedince, králem těch fiktivních je pro mě Zjizvená tvář, králem těch "podle skutečných událostí" pak Social Network. Na těch filmech je akorát blbá ta kocovina, kdy si uvědomíte, že vy - řečeno slovy Henry Hilla - (do)žijete život obyčejnýho blba. ()

robbiee

[imdb: 6.8/10] | me: Dobre spracovaný film so svojským charakterom a zaujímavým hereckým obsadením. Vďaka ústrednej téme, ktorou je okrem internetu hlavne porno biznis sa z tohto filmu stáva ľahká gangsterka (o špinavých praktikách) na štýl The Snatch, čo je príjemné osvieženie a dáva tak filmu iný než "geekovský" rozmer. If I've learned one thing, it's that business is a lot like sex. Getting in is easy, pulling out is hard. ()

TeeAge

|| Scenár: George Gallo, Andy Weiss | Hudba: Brian Tyler | Produkcia: Christopher Mallick, William Sherak, Jason Shuman, Michael Weiss | Distribúcia: Paramount Vantage | Štúdio: Oxymoron Entertainment, Mallick Media | Rozpočet: 20 miliónov $ | Tržby: 754,301 $ || ()

3DD!3

Každých 10 vteřin prolétne mužskou hlavou nějaká chorá, perverzní, zvrácená myšlenka. Je docela podraz, že MIDDLE MENI zapadli za slávu giganta jménem THE SOCIAL NETWORK, protože jsou si v lecčem podobní a člověka prostě pořád napadá myšlenka, co kdyby Fincher radši natočil tohle. Film o šíření pornografie do všech koutů našeho krásného sluncem prozářeného světa je totiž jako vynalezení facebooku. Jen je tam víc magorů, a koksu, a napětí, a hlášek (no dobře toho možná stejně), a nahých ženských. Suchý komentář hlavního hrdiny, výborně ztvárněným Lukem Wilsonem nás provází celou tu cestu nahoru a zase zpátky. A dělá to stejně dobře jako to onehda dělal Nicolas Cage v LORD OF WAR. Tohle je raketoplán. Každý jeho start stojí strýčka Sama a daňové poplatníky 450 milionů dolarů. Hádejte, co na něm visí? Satelit za miliardu. A proč si myslíte, že ho vypouštějí? Kvůli internetu. Ale jestli myslíte, že má pomoct vašemu děcku ke vzdělání. Aby si taťulda přečetl statistiky Tigera Woodse nebo mamka s babičkou aby se naučily, jak upéct čokoládový dort, tak jste padlí na hlavu. Jděte po penězích. Pornoprůmysl za rok vydělá po celém světě 57 miliard dolarů, aniž by kdokoliv přiznal, že na něj kouká. Pryč jsou dny, kdy jsme uprostřed noci jezdili do zapadlých knihkupectví. Kdy jsme se schovávali v oddělení pro dospělé v místní videopůjčovně. Čekali na pošťáka s krabicí v hnědém obalu. Všechno, co chcete vidět, je u vás doma nebo v kanclu 24 hodin denně. A čeká to na vás. Jeho postava je v úplném protikladu dvou hovad, rovněž skvělý Giovanni Ribisi a Gabriel Macht, kteří jsou dost zfetovaní nebo nalití na to, aby s něčím takovým dokázali přijít. Jejich scény z úvodu snímku mě královsky pobavili. Za roklí prostoru a času se na jiné planetě jménem Los Angeles dva muži blížili konverzaci, která navždy změní moji životní cestu. - Jak můžeš takhle chrápat v židli? - Co? Problém je, že těm dvěma idiotům nemůžete fandit. Na koleji se těchhle debilů najde spousta. Člověk je chce zabít nebo jim pořádně namlátit, když ve tři hodiny ráno nahlas vyřizují hovor s přítelkyní (jak tyhle vymaštěnce může mít vůbec někdo rád?) a ne jim držet palce. Stejně jsou to ale ti dva co příjdou s nápadem, který si ono obdivné hvízdnutí zaslouží víc než "velký kozy". Tihle dva idioti ale netuší, že za ani ne rok se z nich stanou multimilionáři. A změní internet na to, čím je dnes. A jak to už na světě bývá, kreténi si vždycky nějáké trable najdou. Obvykle to bývá ruská mafie a tady tomu není jinak. S ní přichází zmiňované problémy i náš hrdina. Celá operace je naprosto diskrétní a profesionální. Nikdy nezapomínáme, že je to obchod. Pečlivě dbáme na to, že je dobře postaráno jak o poskytovatele obsahu, tak o předplatitele obsahu. Takhle se snažíme dělat obchod. Měl celou tu šlamastiku rozplést, ale jen se do ní přimotal a už nemohl ven. Táta od rodiny, který chtěl vydělat peníze. Problém byl, že měl za partery ty dva dementy a ti dmýchají děj, kde to jenom jde. Vždycky když to sklouzne do jakési pohody, příjdou oni dva. Díky nim se naštěstí divák nemá šanci nudit. Což je žádoucí. A taky je na co se dívat. Laura Ramsey si mě získala už MAD MENECH a v téhle mile jednoduché roli, ve které selhala jen v tom jediném a nejdůležitějším, je moc působivá. Stejně jako celý film. Je dobře, že tu máme pravdivý příběch naší generace pro další generace. Moc internetu je opravdu neuvěřitelná. () (méně) (více)

Kaka

Jeden z mnoha. Není to špatný film, jen v té záplavě moderně vypadajících atraktivně znějících snímků se poměrně snadno přehlédne. A to i přesto, že Luke Wilson hraje nejlépe, co jsem měl tu možnost vidět a dost možná má i nejlepší roli, kterou kdy mohl dostat. Zbytek už je jen solidně odvedené řemeslo a vše co k danému žánru patří. Tzn. vypravěč typu "jak to všechno začalo + nějaké to moudro na konci", nablýskané káry, drahé obleky a několik bábovek na parketě. Částečná inspirace The Social Network je tu jasně viditelná, ale nijak to nedráždí do očí. ()

Rex Mundi

Prvá polovica sa vliekla a bola takmer až nezáživná - na konci divák možno ocení, že všetky podrobnosti príbehu boli pekne zrozumiteľne vysvetlené a spätne aj detaily získajú svoje čaro, nič to však nemení na tom, že málo chýbalo, aby sme film prestali pozerať už na začiatku. Výsledok bol napokon ľahko nadpriemerný, príjemný, úsmevný. Trocha vtipu aj absurdity spolu s atraktívnou tematikou (porno, pozadie a podsvetie) v kombinácii s poctivým filmárskych remeslom stvorilo osviežujúcu malú drámu, ktorá je predovšetkým komédiou... s typickým šťastným koncom :-) ()

Spooner

Překvapivě velice zábavná a místy dost napínavá gangsterka, která těží hlavně ze zasazení do začátku pornoprůmyslu na internetu. Scénář je překvapivě velice chytrej, celý je to velice stylově natočený a herecky se taky nedá na co stěžovat. Luka Wilsona jsem snad v lepší roli ještě neviděl a věčně zfetlá dvojice Ribisi/Macht taky pobaví. Jenom ke konci mi to přišlo trochu uspěchané a už to ztrácelo ten šmrnc a zábavnost, kterou si to drželo většinu stopáže. Ale i tak velké překvápko. ()

Davies182

Roztomilej kozatej kočkopes, kterej má tu smůlu, že sem ho viděl až po Vlkovi z Wall Street a Sázce na nejistotu. 1/3 komedie, 2/3 drama a 3/3 gangsterka. Všechno strašně fajn, ani jedno ale dotažený ke stoprocentní zábavnosti, neřku-li filmový dokonalosti. Dohromady tenhle žánrovej bordel pod nesebejistýma tvůrčíma rukama hodně ztrácí. ()

Real Tom Hardy

"WE JUST MADE $9.99. AT 4:15 IN THE MORNING? THE GUY'S GOTTA BE A PERVERT JUST LIKE YOU." -------------- Z komédie o vzniku internetového porna sa postupne vykľula slušná krimi s príchuťou ruskej mafie. Hlavný "selling point" celého filmu bol pre mňa bradatý Giovanni Ribisi, ktorého úplne zbožňujem a tu mi znova dokázal, prečo to tak je. Filmu prirodzene nechýba kritika na porno a jeho priemysel, aj keď paradoxne nekritizuje porno samotné, ale jeho užívateľov. Nič samozrejme nebolo povedané explicitne, no veľmi jednoducho sa to dalo z rozličných dialógov vyčítať. Cením zmenu. ()