• maseer2

to, že Česká televize je (jak jsem se dočetl) jediným producentem tohoto pokusu o pohádku, je podle mě jediný důvod, proč jej uvedla.. (ano, naivně věřím, že to je ten důvod.. protože každý normální člověk si přece musí v porovnání s českými pohádkovými klasikami všimnout, jaká je to s prominutím sra*ka) ..proč ji ale proboha museli dát zrovna na Štědrý večer, to mi už do hlavy nejde.. a musím se pozastavit nad tím, že režisér Zdeněk Zelenka si v rozhovoru pro Magazín MF Dnes Martina Krause tak pochvaloval.. já jsem teda takhle prkenného (ne)herce už pěkně dlouho neviděl.. na někom takovém se zkrátka pohádka postavit nedá.. a ostatní herci nebyli o nic lepší.. 1* za snahu(24.12.2008)

Výprava sice téměř pohádková, herecké obsazení v podání Abrháma, Šafránkové, Dejdara, Schneiderové, Smutné či Skopala osvědčené, ale scénář slabý. Přitom nápad o sváru vodní a ohnivé vládkyně zajímavý. Kouzla králů prostě narozdíl od československé pohádkové klasiky nezapůsobila, takže je nemusím vidět vícekrát. Příjemná hudba Jiřího Škorpíka, včetně písniček - při songu "Buchet je spousta" hlavní představitelé Petra Tenorová a Martin Kraus působili v takovém klipovitém pojetí v roli kuchtíků nejlíp, ale na celovečerní film nestačili, vypadali spíš jako kluk/ holka z plakátu. Texty písní: Lou Fanánek Hagen, Pavel Vrba. Zpěv: Petra Páchová a Jiří Škorpík (Buchet je spousta), Jiří Škorpík a Dasha (Kouzla králů).(27.12.2008)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +hudební melodie, příběh, herci -postavy, dialogy/// No není to nesnesitelné, ale klasickým pohádkám se to prostě nevyrovná. Je tu jakýsi pokus o příběh a nebylo by to špatné, kdyby to v určitých situacích nepůsobilo moc televizně a z jiného úhlu moc směšně. Občas to byla taškařice. Královnu ohně zadupat. Pak mě překvapilo nějaké to hudební číslo (asi po 40 minutách) které bylo pěkně nazpíváno. Ale píniček tu moc není, myslím že jen 3-4. A co se týče začínajících herců (Martin Kraus, Anna Fialová), bylo poznat, že je to jejich první role. Jinak ostatním hercům nemám co vytknout, líbili se mi, stejně tak i tato pohádka, ale zázrak nečekejte./// Celkem 65%///(26.12.2008)

• UncleG

Primář Blažej lítá s teleportačním prstenem přes jezero, jelikož jeho dcera propadla zákeřnému samovznícení. Popelka bez předchozího svolení promlouvá z obrazu, zatímco Jitka Scheiderová neuměle nacvičuje zlotřilý smích. Pekaři nesedí paruka. Zlý král (nepochybně bývalý instruktor aerobiku) táhne do boje, nepočítaje s tím, že primář Blažej vlastní ochranný amulet, jenž jej činí nedotknutelným. Generál Renč a jeho přisluhovači (oblečení do plastového brnění) kují válečné pikle a Postlerovic Simonka mizí a zase se objevuje v gejzírech digitální vody. Mezitím se primář Blažej vydává za chuďase a zlý král se vydává za zbrojnoše, aby získal amulet pro Schneiderovou a stal se králem podruhé. Generálu Renčovi nesedí paruka. Nesmíme však zapomínat na potulné komedianty a pekařského synka, kteří v celém napínavém příběhu sehrají nemalou roli. Blažejovi nesedí paruka. Martin Dejdar hraje na harmoniku. Celý hrad tančí při pečení buchet. Filipu Blažkovi nesedí paruka. Sálem létají ohnivé lebky... Při závěrečných titulcích jsme všichni do jednoho hluboce kulturně obohaceni.(25.4.2011)

• sheen

Nejhorší pohádka, kterou jsem viděl na Vánoce.(31.12.2008)

• - Natáčení probíhalo na zámku Žleby (knihovna - zámecká pokladna, kuchyně), na hradě Kost a v Hoslovickém vodním mlýně. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Při skladbě "Buchet je spousta" probíhá pár koridorem zámecké kuchyně. Proběhnout by ovšem takto nemohli, jelikož tato chodba v kuchyni na zámku Žleby je slepá s jedním jediným vchodem. Ve skutečnosti vybíhají z bourárny masa a vracejí se do hlavní "varny". (DexMASTER094)

• - Krále a královnu ztvárnili Josef Abrhám a Libuše Šafránková, kteří jsou v osobním životě životními partnery. (M.B)