• Orlau32

Proč, proboha, nové pohádky jsou tak mizerné ? Protože se věnuje malá pozornost kráse ! Ano, slyšíte dobře: kráse ! V této pohádce je šišlající princ se "šufl hubou", princezna s "předkusem", král Vladan by potřeboval na zuby rovnátka, ale to i Tobiáš ! Krucifix, kdy už přestanou režiséři podceňovat dětského diváka ? Vždyť to je to první na co se dítě dívá ! Aby byla princezna krásná (co krásná - nádherná!) a princ, aby byl vysoký, měl postavu (V.Ráž, J.Štědroň,I.Palúch). Ostatní postavy mohou být komické (nikoliv směšné !) to je rozdíl ! Dítě se chce zasmát a ne, aby se za 20 min.začalo nudit a na dotaz co se mu nelíbí odpovědělo: " vůbec nikdo a nic mě nezaujalo " ( dítě 12 let ). Pohádky, v nichž hrajou výše jmenovaní princové se mohou opakovat dokolečka dokola a dítě se pořád baví ( a nejen dítě !) To bude asi tím, že minulí režiséři opravdu dbali na výběr hlavních postav a též na jejich fyzické přednosti. Pohádka je o k r á s e a poučení, nikoliv o násilí a lhostejnosti ( tím mám na mysli obsazování roli kýmkoliv). Nebo se snad mezi dnešními adepty herectví nenajde vysoký kluk s krásnými zuby a aspoň trochu koukatelným ksichtem ?(25.12.2008)

• Malarkey

Mám pohádky rád, protože se nejvíc přibližují fantastickým světům se středověkou tradicí, které si ve filmech vysloveně užívám. Jenže tady ty dvě království, které protíná jezero větší jak Atlantický oceán přeci jen bylo trošku za hranicí snesitelnosti. Stejně tak i záchrana princezny...Trapnější a rychlejší záchranu jsem vlastně v pohádce ještě nezažil a úžasný bylo, jak během jednoho dne skončila i svatbou. Plus herci tomu taky dvakrát nedali a jediní normální tu byli Abrhám a Šafránková. Snad jen proto, že k pohádkám už tradičně mají cit. Přitom exteriéry byly standardně super a digitální prvky také neurážely. Jako celek ale hrůza hrůz. Královna ohně je mimochodem podle mě nejsmutnějším záporákem v pohádkách, kterého znám. Její sestra - královna vody - byla nafintěná, až to hezký nebylo a zapálit alespoň jeden barák si ohnivá královna zasloužila.(20.12.2016)

• Marthos

Soumrak klasických pohádkových příběhů dochází svého hořkého konce v posledních letech zejména prostřednictvím zmetkové tvorby Zdeňka Zelenky, neurvale demolujícího snad všechny atributy dětské fantazie. Kouzla králů nejsou nic jiného, než další mizerný šunt, podléhající současnému konzumnímu diktátu, v němž se romantika a humor propadly kamsi do ztracena. Ztracený je tu ostatně i divák.(16.8.2010)

• HoneyBunny

I když máte špatné triky a průměrné herce, scénář toho může hodně zachránit. Ale české pohádky jsou po téhle stránce stále dementnější (s výjimkou Anděla Páně). Kouzla králů nemají dobrou hlavní linii, nemají vtipné dialogy, jednotlivé linie příběhu nedrží pohromadě. Romantika je minimální, humor infantilní nebo žádný, herci nezaujmou. ČT měla na Vánoce radši zopakovat Zelenkovu Nesmrtelnou tetu.(29.12.2008)

Petra Tenorová je fakt kóča:). Nechápu ale, proč si vybrala takový pako, který naprosto neumí hrát a co je u herce překvapivý, neumí ani mluvit. Jinak zas tak ubohý a nekoukatelný to nebylo, ale jako vánoční pohádka, na kterou se spoustu lidí těší, to zklamalo.(20.1.2009)