• sheen

Nejhorší pohádka, kterou jsem viděl na Vánoce.(31.12.2008)

Hlavní hrdina dosti nesymaptický, ale jinak si mě to i získalo. Písnička v polovině příběhu byla bezvadná. Plus ty fantaskní prvky sobrazem, prstenem, kamenným srdcem, královnami ohně a vody, ochrannou barierou to bylo fajn. Sice takové seskládané bez aldu a skladu a výprava chvílemi pěkná, chvílemi pustá, ale celkově nadprůměr a nakonec se mi to líbilo. Dokonce i Dejdarův komediant stál za to. Petra Tenorová pěkná, ale jako princezna moc nepředvedla. Josef Abrahám jako Dobromil hodně příjemný vladař. Špatný byl naopak zlý král Vladan, ze kterého nic zlého nebylo znát. Velmi špatně vytvořena záporná postava. To už jeho vojenský velitel v podání Filipa Renče měl mnohem větší temnější potenciál. Triky taky příliš neohromí, ale pořád nebyly tak strašné jako které třeba používají kandské TV filmy. Je to tedy takové polovičaté, něco se povedlo, něco ne, ale přimhouřím oči, jsou svátky a tak bodík navíc tomuhle přidám, zas tak nízké hodnocení si to nezaslouží, je fakt že jako hlavní štědrovečerní pohádku (kdy to mělo premiéru) si to nedovedu představit, na to to nemé ani náhodou, ale jako pohádka na odpoledne v pohodě. 7/10(26.12.2012)

• Adam Bernau

Nesmrtelnou tetu jsem neviděl a asi už ani neuvidím, protože ten Zelenka je evidentně hysterická šmíra zhruba na úrovni Václava Klause. Boháč a chudák (disponující stejnými efekty v podobě kouzelných ženštin) se ještě dal strávit, ovšem nevkusnost tohoto škváru hraničí se zločinem. Televize, která tohle vyprodukuje a předloží dětem, zaslouží vyhodit do povětří.(25.10.2014)

• Crocuta

V posledním pořadu Retro pan Hemala s ironickým úsměvem zavzpomínal, jak si v dobách totality nechávala televize to nejlepší na čas vánoční, neb celý rok vysílala sračky a období vánoc a nového roku bylo jakousi televizní výkladní skříní, kdy mělo premiéru vše co stálo za vidění, v čele s nějakou krásnou pohádkou na Štědrý večer. Ano ano, doba se razantně změnila - teď sice televize také vysílá celý rok sračky, ale na období vánoc si (alespoň ta veřejnoprávní) naopak schovává ty nejostudnější výtvory ze své ďábelské kuchyně a Štědrý večer již několik let za sebou koření pohádkami, na kterých je sice vidět, kolik prostředků naškudlených z koncesionářských poplatků zase tvůrci vyhodili oknem, ale na které se skoro nedá koukat díky dementním scénářům, bídným hereckým výkonům, pouťovým trikům a nevýrazné režii. Ještěže je u nás plno zajímavých lokací, na kterých oko diváka může se zalíbením spočinout - ale to je možná lepší pustit si Toulavou kameru, ne? No nic, loni se podobná hrůza konala hned tři večery v řadě, letos to už snad máme za sebou a můžeme se těšit na příští rok...(25.12.2008)

• maseer2

to, že Česká televize je (jak jsem se dočetl) jediným producentem tohoto pokusu o pohádku, je podle mě jediný důvod, proč jej uvedla.. (ano, naivně věřím, že to je ten důvod.. protože každý normální člověk si přece musí v porovnání s českými pohádkovými klasikami všimnout, jaká je to s prominutím sra*ka) ..proč ji ale proboha museli dát zrovna na Štědrý večer, to mi už do hlavy nejde.. a musím se pozastavit nad tím, že režisér Zdeněk Zelenka si v rozhovoru pro Magazín MF Dnes Martina Krause tak pochvaloval.. já jsem teda takhle prkenného (ne)herce už pěkně dlouho neviděl.. na někom takovém se zkrátka pohádka postavit nedá.. a ostatní herci nebyli o nic lepší.. 1* za snahu(24.12.2008)

• - Při skladbě "Buchet je spousta" probíhá pár koridorem zámecké kuchyně. Proběhnout by ovšem takto nemohli, jelikož tato chodba v kuchyni na zámku Žleby je slepá s jedním jediným vchodem. Ve skutečnosti vybíhají z bourárny masa a vracejí se do hlavní "varny". (DexMASTER094)

• - Tadeáš (Martin Kraus) zpívá hlasem Jiřího Škorpíka. Mariana (Petra Tenorová) zpívá hlasem finalistky první řady soutěže Česko hledá superstar Petry Páchové a mluví hlasem Mariky Šoposké. (funhouse)

• - V pohádce je použito 172 počítačových triků. (cariada)