Od hrozby vězení až k prezidentské poctě, Pete Seeger měl prostě neobyčejný život. Téměř 70 let byl tento legendární folkový zpěvák hlasem amerického svědomí, promlouvající proti rasismu, ekonomické nerovnosti, znečisťování prostředí a válce. Syn hudebníků opustil studia na Harvardu, aby zpíval pro komunistickou stranu, Tu po odhalení Stalinových zločinů opustil, nikdy se však nevzdal jejích původních ideálů. Během měnících se časů a dlouhých let na černé listině zdvihal svůj hlas (a své nepostradatelné bendžo) proti nespravedlnosti, kdekoliv ji viděl. Většinou vyprávěný Seegerovými vlastními slovy a obsahující poklony od obdivovatelů jako Dylana a Springsteena, tento dokument je uctivou poklonou velkému umělci a bojovníku za mír, světáckému muži věřícímu v základní americké hodnoty. (oficiální text distributora)

Javert

Velká pocta jednomu z nejlepších písničkářů Pete Seegerovi. U nás neprávem opomíjený zpěvák je jedním ze symbolů Ameriky a boje za rovnoprávnější společnost. Také kvůli svým sympatiím k socialismu se dostal ve své zemi do mnoho problémů, které nám odhalí i tento vynikající dokument. ()