Růžová sobota (TV film)

Komedie

Československo, 1974, 36 min

Jiří Lebeda

Jiří Šebelka

"Dcera votrávená, žena naštvaná, babička k smrti uražená. Milej Ludvíku, to bude sobota jako cumel."(11.2.2016)

Ohniskem českých televizních mikrokomedií bývá většinou jedna ústřední postava a zdar celku pak závisí na představitelově schopnosti integrovat všechny ostatní, a „příběh“ (většinou jen banální anekdotu) tak skutečně vyprávět a dodat mu epické přitažlivosti, - anebo zasáhnout svým charismatem, v čemž Vlastimil Brodský v Růžové sobotě nepochybně uspěl, a na epizodu šedou jako pracovní sobota lze pohlédnout jako na vzácnou stopu jeho mimořádného herectví. Vše okolo se žel nepovznáší nad všednost.(22.12.2015)

Když už tě jednou potkalo to neštěstí, že sis vzal poměrně pohlednou ženu, tak podle toho vystupuj. Není sobota jako sobota. Zvlášť, když se na klice domovních dveří objeví záhadná kytice růží... V podstatě nic extra, ale to "nic" má perfektní scénář, vypilovanou pointu a vynikající herecké obsazení. Vlastimil Brodský exceluje. Pan Melíšek tobě kytku na kliku a ty mě bulíky na nos!(15.4.2017)

Sobota u jedné české rodiny, kde růže na klice způsobí chaos a hádky v rodině. Vlastimil Brodský exceluje jako utlačovaný otec mezi třemi ženami ! Konec je bohužel moc vyčpělý ale jako krátký film je to dobře stravitelné a milé i s takovým odstupem doby.(28.2.2010)

Milá komedie se skvělým hereckým obsazením.(24.9.2008)