Růžová sobota (TV film)

Komedie

Československo, 1974, 36 min

Jiří Lebeda

Jiří Šebelka

Komedie jednoho omylu s kyticí růží, kterou pověsí neznámý dárce na kliku dveří hlavního hrdiny a roztáčí se malý kolotoč podezření, komu ona kytice byla určena, aby se došlo k tomu, že šlo o milý omyl. Krásná televizní komedie s hereckými hvězdami své doby vyzařující pohodou. Hudba: Zdeněk Šikola.(5.10.2008)

Šejbalová, Brodský a několik přihrávačů, k tomu chytře napsaný scénář, tohle nemohlo dopadnout špatně. Na malé ploše jednoho bytu se zápletkou točící se kolem jedné kytky - a tolik inteligentního humoru, že je na to radost pohledět.(16.7.2011)

Příjemné, ale nijak výjimečné odpočinkové pokoukání. Stojí a padá to s výkonem Vlastimila Brodského.(1.5.2016)

Ohniskem českých televizních mikrokomedií bývá většinou jedna ústřední postava a zdar celku pak závisí na představitelově schopnosti integrovat všechny ostatní, a „příběh“ (většinou jen banální anekdotu) tak skutečně vyprávět a dodat mu epické přitažlivosti, - anebo zasáhnout svým charismatem, v čemž Vlastimil Brodský v Růžové sobotě nepochybně uspěl, a na epizodu šedou jako pracovní sobota lze pohlédnout jako na vzácnou stopu jeho mimořádného herectví. Vše okolo se žel nepovznáší nad všednost.(22.12.2015)

Tak nám ta sobota moc pěkně začala. Drnčení budíku v půl sedmé ráno. Za okny slejvák a člověk má hned po náladě. Ke všemu se nám na dveřích náhodou objevila krásná kytice růží, která všechno jenom korunuje a která rozjede kolotoč nedorozumění. Dobrý příklad toho, že z komára se dá udělat velbloud snadno a rychle. Opravdu milá komedie s výborným hereckým obsazením, kterému bez pochyby kraluje Vlastimil Brodský.(23.5.2011)