Český Honza (TV film)

Pohádka

Česko, 2007, 57 min

• Karlos80

Žádný hloupý český Honza ani známý cestovatel Honza i když..:-)? Prostě obyčejná novodobá televizní pohádka vycházející z řad české lidové tradice..Prostý a jednoduchý příběh, přesně ten humor který bohužel v této podobě a v tomto podání nemusím, z herců mne nikdo též nezaujal (možná malinko stará babička kořenářka Luba-té patří jedna *) krom melodických písniček kterých tu bylo nezvykle mnoho by to byl téměř odpad! Nic pro mě, ale tak když není zrovna co dělat, tak se člověk občas podívá na kdejakou blbost:-)(28.9.2008)

• Kulmon

Nešťastnou náhodou jsem přepnul v neděli po obědě na čt 1 a co nevidím? Amatérskou pohádku, kde se rve bída s nouzí, debilní dialogy s ještě debilnějšími písničkami. Je mi líto některých herců, že si na chleba musí vydělávat tímto žalostným způspobem. A ještě víc je mi líto těch dětí, že musí vyrůstat na těchto zrůdnostech. Děti, běžte si radši zapařit nějakou gamesu!(29.9.2008)

• Jezinka.Jezinka

Vezmeme Tři veterány, ale vynecháme z toho tři veterány, vezmeme Bajaju, ale vynecháme Bajaju, pak vezmeme Kartouzu parmskou, ale vynecháme Parmu (i parmskou šunku), přidáme ždibec Houslí krále snů, ale vynecháme krále snů a necháme si zdát něco jiného, pak to celé promícháme v kotli a zalijeme kečupem se šlehačkou v naději, že takhle to bude držet pohromadě.(4.1.2016)

Na draka se nemusí jít nutně s mečem a v brnění. Úplně stačí očarované housličky. Ty ho totiž spolehlivě uspí. Luba Skořepová mě hodně překvapila.(24.3.2010)

• sud

S původní pohádkou to má pramálo společného. Rádobypohádkový paskvil s uječeným králem, nevzhlednou princeznou a toporným Honzou. Snad jen ten Zdeněk Junák coby výběrčí za něco stál. Jinak tohle se musí zdát hloupé snad i předškolním dětem. 20%.(3.3.2010)