Český Honza (TV film)

Pohádka

Česko, 2007, 57 min

Překlasická pohádka v moderním hávu s docela slušnými písničkami celá zasazená do venkovních exteriérů a skutečného zámku v provedení Brněnské studia a kupy brněnských herců. To se zas tak moc často v hodinových pohádkách nevidí, takže jeden plusový bod. Těch minusových bude ale taky pár - zcela tragický digitální drak, celková vyumělkovanost, poměrně velká délka na ten námět. Měl jsem pocit, že tato pohádka tak nějak nezapadá do skutečných reálií. Přesto na poli nedělních poobědových hodinových pohádek svěží vítr. Hudba: Karel Cón(23.12.2012)

• Karlos80

Žádný hloupý český Honza ani známý cestovatel Honza i když..:-)? Prostě obyčejná novodobá televizní pohádka vycházející z řad české lidové tradice..Prostý a jednoduchý příběh, přesně ten humor který bohužel v této podobě a v tomto podání nemusím, z herců mne nikdo též nezaujal (možná malinko stará babička kořenářka Luba-té patří jedna *) krom melodických písniček kterých tu bylo nezvykle mnoho by to byl téměř odpad! Nic pro mě, ale tak když není zrovna co dělat, tak se člověk občas podívá na kdejakou blbost:-)(28.9.2008)

• Jezinka.Jezinka

Vezmeme Tři veterány, ale vynecháme z toho tři veterány, vezmeme Bajaju, ale vynecháme Bajaju, pak vezmeme Kartouzu parmskou, ale vynecháme Parmu (i parmskou šunku), přidáme ždibec Houslí krále snů, ale vynecháme krále snů a necháme si zdát něco jiného, pak to celé promícháme v kotli a zalijeme kečupem se šlehačkou v naději, že takhle to bude držet pohromadě.(4.1.2016)

Na draka se nemusí jít nutně s mečem a v brnění. Úplně stačí očarované housličky. Ty ho totiž spolehlivě uspí. Luba Skořepová mě hodně překvapila.(24.3.2010)

Na tuto pohádku jsem se díval jen proto, že se scénky odehrávající ve mlýně a před mlýnem natáčeli u nás za vsí. Moc záběrů tam sice nebylo, ale člověk rád vidí něco hezkýho ze svýho okolí v televizi. Kdyby se chtěl přijet někdo podívat, tak pojede po hlavní z Jihlavy do Humpolce a mezi tím se nachází vesnice Větrný Jeníkov (stručné isntrukce: před kostelem doleva a dolů po silnici kolem čističky, rybníka a pak kousek po polňačce a jste na místě; pár kroků od mlýna je i židovský hřbitov ze 17. stol.):-) Tak to bylo jen tak pro zajímavost... Jinak co si budem namlouvat, samotná pohádka žádný zázrak, spíše pro menší děti. Atraktivní je však staročeské lidové prostředí a celkem slušné herecké obsazení (hl. Lubička Skořepová na stromě). Ale ve srovnání s ostatními současnými TV pohádkami je to lehký nadprůměr.(28.9.2008)