Český Honza (TV film)

Pohádka

Česko, 2007, 57 min

• Karlos80

Žádný hloupý český Honza ani známý cestovatel Honza i když..:-)? Prostě obyčejná novodobá televizní pohádka vycházející z řad české lidové tradice..Prostý a jednoduchý příběh, přesně ten humor který bohužel v této podobě a v tomto podání nemusím, z herců mne nikdo též nezaujal (možná malinko stará babička kořenářka Luba-té patří jedna *) krom melodických písniček kterých tu bylo nezvykle mnoho by to byl téměř odpad! Nic pro mě, ale tak když není zrovna co dělat, tak se člověk občas podívá na kdejakou blbost:-)(28.9.2008)

• kingik

S pohádkami z brněnské produkce je to v drtivé většině vždy na nic. Ani tahle není ničím moc zajímavá. Honza je trotl už od pohledu a to hloupého nehraje a Ivo Marták je lepší, když v Šikulech sestrojuje hovadiny pro děcka rovnou určené k zahození do odpadkového koše, než jako herec. Herce Junáka jsem ještě nedávno potkával normálně v Brně, pak se asi odstěhoval a je od něho klid. Pokud ho neznáte, je to ten herec, co v Dědictví byl v bordelu a pomáhal tam Polívkovi vybrat služby a ten brněnský bordel fakt ještě existuje. Kousek od něj bydlím, ačkoliv jsem tam v životě nepáchl. To jsem jen tak odbočil od tématu a hodnocení téhle pohádky. Hrají tam také pražští herci, ti jsou mnohem lepší, ale celkově je pohádka taková uhozená, vystupují v ní čerti a Noga jako čert, to je taky celkem nářez a volba vedle. Tak já nevím to Brno je takový neužitečný stran pohádkových výtvorů. Snad jen až Kometa získá titul, pak se to zvedne. Tuhle pohádku nezvedne už asi nic. Takže "gou" Kometa "gou" a vzhůru míří sláva stoletá. A tahle nevýrazná pohádka s nepovedeným drakem, nevzhlednou princeznou a natáčená v hezkých exteriérech, je ode mě za 20%(18.3.2012)

• Jezinka.Jezinka

Vezmeme Tři veterány, ale vynecháme z toho tři veterány, vezmeme Bajaju, ale vynecháme Bajaju, pak vezmeme Kartouzu parmskou, ale vynecháme Parmu (i parmskou šunku), přidáme ždibec Houslí krále snů, ale vynecháme krále snů a necháme si zdát něco jiného, pak to celé promícháme v kotli a zalijeme kečupem se šlehačkou v naději, že takhle to bude držet pohromadě.(4.1.2016)

Vtipné, nepodlézavé, ctí pravidla pohádky.(7.2.2010)

Nevim, co se vam na teto televizni pohadce tolik nelibi? Nejvetsi slabinu vidim v samotnem Honzovi, nevim zda Ivo Martak byl nejlepsi volba. Jinak ale dialogy spatne nebyly, srozumitelne a s peknou cestinou.Hezke pisnicky a dobre zvolene okoli, temer jako z Ladovych pohadek. Vice takovych novych pohadek na nasich obrazovkach.(14.6.2014)

• - Natáčení exteriérových scén čarodějného mlýna probíhalo v okolí kulturní památky vodního mlýna ve Větrném Jeníkově (okr. Jihlava), sousedícího s židovským hřbitovem. (Agatha)