Myslim, ze ja mam jasno o tom, co sa stane filmom roka v mojej vlastnej sukromnej kategorii "Ostatne filmy, ktore sa vymykaju z kategorie mojich milovanych dram", cize vsetko cez horory, komedie, akcnaky. Pochybujem, ze Kick-Ass este niektory z tohtorocnych filmov prekona a dufam, ze kazdy, kto videl tento film to pochopi a uvedomi si, co vlastne videl, pretoze z tohto filmu sa stane klasika. Zaciatok je uplne famozny, prskala som smiechom, rozplyvala som sa nad hlaskami a nad pohodovostou, akou je to natocene. Stredu filmu chybal trosku drive a ubral nohu z plynu, ale to bolo len falosne ucicikanie divaka, aby to nakoniec poslednu pol hodinu rozprudil tak, ze vas zdvihne zo sedacky. Ja sa teda v akcnych filmoch nevyznam, ani v komiksoch, ani vo filmoch typu Superbad a podobne, ale akcna scena v tme, v ktorej hra hlavnu ulohu HitGirl je podla mna to najlepsie, co sa v tom zanri dalo za posledne roky vidiet. Pre mna neuveritelne predstavenie, zopakujem si to nie raz, ale aj dvakrat. /// "Pussypatrol Phones, money!" :D(19.4.2010)

Všichni jsme to tušili, všichni jsme tomu věřili, ale až u závěrečných titulků se nám ulevilo, že to vážně je takový nářez, jaký být měl. Když jsem se po trailerech bál, že Kick-ass přinese fajn akci s nedostatkem emocí, nemohl jsem se mýlit víc. Jestli filmu něco nechybí, jsou to právě vnitřní procesy hlavních hrdinů. Dave Lizewski je postavou, která se teenagerovskému anonymnímu archetypu blíží doslova absolutně a každý jeho průběžný úspěch či neúspěch si s ním prožijete do poslední kapky. A může za to kdo? Může za to Matthew Vaughn, který cituje, upgraduje nebo převypravuje všechno, na co si vzpomenete, ale zároveň dělá z celého příběhu podívanou doslova velkolepou. Ve chvílích, kdy si uvědomíte, že film je dělaný v daleko skromnějších podmínkách než obvyklé velkofilmy a zároveň z něj cítíte opojnost, kterou přináší snad jen největší blockbustery, je vám jasné, že s touhle partou přišlo něco velkého. U mě napoprvé velmi silných 85% a nutnost další projekce. Těsně po skončení je toho tolik, že to chce dodatečnou vychutnávku. P.S.: Obrovská podívaná se opakuje a upgraduje na nejvyšší zážitek. Jeden z filmů roku a nejstylovější zážitek za hodně dlouhou dobu. A čistá stovka.(10.5.2010)

FUCKING AWESOME!!! Vážení, máme dočinenia s KULTovou záležitosťou. (film roka)(1.5.2010)

• tron

„Keby to povedal mne, rozbil by som mu hubu.“ Nebavia ma záchrany na poslednú chvíľu. Nebaví ma, ako v americkom filme chlapík dostane 5x päsťou do tváre a stále je v pohode. Nebaví ma, ako strieľate uprostred mesta z rotačného guľometu a polícia nikde. Väčšinou ma nebavia otvorené konce. Nebaví ma, ako kladná postava uverí zápornej, že je kladná a kvôli tomu príde o život SKUTOČNE kladná. Všetky tieto klišé, a asi sto ďalších, ponúka v KICK-ASS producent filmu Brad Pitt. Nemyslel som, že to bude srdcovka – ale rozčarovanie/sklamanie typu DEFENDORA (i tí ústrední zlosynovia sú si fyzicky podobní) som tiež nečakal. Ústredný hrdina o ničom, jeho vtipní kamaráti nevtipní a láska klasicky nezaujímavá Američanka. Do toho naivné myšlienky (chlapík cez okno vidí na ulici páchané násilie a namiesto zavolania polície zastrie záclonu... toto by bolo zaujímavé možno ešte tak v roku 1981). Vrcholom sú pop-kultúrne odkazy („Tancoval si niekedy s diablom pri mesačnom svite?“, „Aký bol prvý film Johna Woo?“), ktoré pôsobia detinské – tomuto som sa smial, keď som mal 14. Možno pätnásť. Maximálne 17. Jediné, čo ma nadchlo, boli drobnosti (TAKTO vyhodiť prázdne zásobníky a nahodiť nové, to som ešte nevidel) a (skoro) vynikajúce akčné scény. Mimo nich nuda na skapanie (jednoduchý scenár, detské názory na „zlý a ľahostajný svet“, slabé herecké výkony, nezaujímavé zvraty).(28.4.2011)

Pohádka o tom, že McLovin zůstane navěky McLovinem a z Aarona Johnsona vyroste brzy nový Michael Cera. Jinak v podstatě to, co se čekalo - velmi zábavná, vtipná a barevná podívaná, které přesně vyplňuje šablonu moderního entertainmentu. Osobně mi šmakuje a moc. Neumím se ale zbavit pocitu, že to mohlo být ještě o velký kus chytřejší, stylizovanější a "přesahovější", přestože i tak je to chytré a stylizované až na půdu. Tak možné v tom druhém díle - ostatně ani Spider-Man nebyl napoprvé stoprocentní. 80-90%.(8.4.2010)