Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BadoXXII
  *****

  FUCKING AWESOME!!! Vážení, máme dočinenia s KULTovou záležitosťou. (film roka)(1.5.2010)

 • pan Hnědý
  ***

  Velká senzace skrz zelený oblek vyplouvá na akční stříbrné plátno. Je to jen můj pohled, ale viděl jsem tam různé filmové prvky jak už v prostředí, nebo kulis :) ******* V proskleném žlutém prostředí jako v MATRIXU, když se učil Neo Kung-fu, nebo na střechách přeskok přes baráky. ******* Velmi úzké uličky pro vyzkoušení všech schopností, jako SPIDER-MAN. ******* Boj Hit Girl s nožem a odsekávání lidských končetin s rychlopohybama jako v KILL-BILLU, nebo jako chytl Kick-Ass na konci do ruky katanu. ******* Vše doplněné originálním a hlavně dobře zrežírovaném scénáři. Matthew Vaughn vytvořil tuhle hutnou atmosféru a prostředí obrazu všech předchůdců, která mu sedla až na klín a KICK-ASS se stal komiksovým hitem. Ale nezakryl to úplně. Pro starší ročník sezonní záležitost, pro mladou generaci - film desetiletí.(1.7.2012)

 • Lateef
  *****

  Film, kterej mě nakopl do prdele a na chvíli vynesl do filmového komiksového nebe.(5.6.2010)

 • kiddo
  *****

  The three assholes, laying into one guy while everybody else watches? And you wanna know what's wrong with me? Snyder ať jde laskavě do prdele, Vaughn ho v „adaptování“ Strážců překonal na všech myslitelných frontách. Hlavní devíza Kick-Ass tkví ve způsobu, jakým Vaughn s odzbrojující samozřejmostí kombinuje nekombinovatelné: Superbad s Watchmeny, odlehčenou dekonstrukci s klasickým, vážně míněným superhrdinským revenge, neškodnou zábavu s bolavým dramatem o přežití, a ono to přitom stále funguje nejenom jako celek, ale i na jednotlivých žánrově odlišných rovinách. Přes slibované lehké guilty pleasure, které by mělo být zcela bezpečné jak pro charaktery, tak pro diváka, panuje na plátně neustále napětí a čistokrevný strach o postavy, neboť nemáme jediný důvod pokládat jejich přežití a vyváznutí bez úhony za naprosto samozřejmé jen proto, „že protagonista film vypráví. Neviděli jste snad Americkou krásu a Sunset Boulevard?“. Vaughn superhrdiny nijak neheroizuje, jejich protivníky oproti nim v ničem neumenšuje a i v případě učebnicové „Nevěsty“ Hit-Girl pořád cítíme, proti jak velkému nebezpečí stojí a jak je její úspěch i přes její nadlidské schopnosti nepravděpodobný. Ve výsledku tak Kick-ass není v souladu s očekáváním prohlášení o přirozenosti existence superhrdinů, ani komediální verze Strážců, ale spíš metafora na dospívání, sebeprosazení, uvědomování si vlastní síly a důstojnosti a zbavení se lhostejnosti k lidem okolo nás. Čistá stovka, lepší film letos v kinech těžko uvidíme.(12.5.2010)

 • Subjektiv
  ***

  Povídala temná zákoutí Subjektivovy mysli Subjektivovi: "Hele, Kopni Prdel konečně zkonfrontuje náš svět s komixovým, úplně se to povede, i Temný řytíř zbledne závistí." Kušujte, temná zákoutí, to vám jistě chybná čtení veřejných ohlasů zhasla ve věži. Kopni prdel nic konfrontovat nemůže, anžto hlavní hrdina krom sympatického přání něco změnit má duši Prcičkovských paniců s jejich touhovrzy i upachtěnou ubohostí. Divák se mu trochu směje, trochu mu fandí, jinému pohledu se film obezřetně vyhýbá. Řitní Kopáč naráží ve svém snažení jen na 1) "instrumentalní" problémy čili nedostatek schopností či vybavení; 2) negativní následky pro něj z této neschopnosti plynoucí. Zcela mi chybí bod 3), v němž sama podstata světa komixu a superhrdinství se podrobuje zkoumavému zraku (a proto vidím Strážce jako obsahově dokonalejší, byť zásluhy nechť si připíše předloha). Ve skupině 2 nám filmík servíruje právě tolik Kick-Assovy fyzické bolesti, krve a praskajících kostí, abychom mohli blahosklonně přehlédnout, že problémy působí i okolí, což dílo kupodivu nestaví nad obvyklý komix, ale pod něj. Ony se nám ty "okolní" následky netají, jen se točí tak, aby se nás náhodou nějak nedotkly. SPOILER. Třebas smrt Big Daddyho. KONEC SPOILERU. Akce a legrace, jen ty se připouští k moci nad divákem, postaveny dík cizímu nápadu půjčovat si cizí nápady. Cizí hudbu, cizí scény, cizí kostýmy... Vaughne (a spol), umíš to před zrcadlem jako Scorsese (a spol)? Dokážeš postavit stejnou chodbu jako Wachovští (a spol)? Umíš to s jehou, nití a gumou jako Burton (a spol)? Je tvá holčička tak vražedná jako animované bišinky? Já myslím, že ne. Ale akce ti jde, first person střílečky jsi dobře okoukl, stroboskopickým efektem i střihem tempo dokážeš přizpůsobit rychlosti, s níž srdce bije a tuhle rychlost pak zvýšit. Radost mám z ironického uchopení též "mediality" naší doby. Všechno můžeme sledovat v klidu a bezpečí na youtube, v televizi, facebooku, bloggech... Je to tak samozřejmé, že situace: "Nevím, co se děje ve vedlejší místnosti, jděte to někdo zjistit a řekněte mi to," může leckomu případat jako nejtěžší noční můra naší doby. V tomto a mnoha dalších ohledech se Kick-ass lépe zhostil fenoménu Internetu včetně sociálních sítí než Social Network, který si to vytkl za hlavní cíl. Snad to plyne ze skutečnosti, že podstatou facebooku není Zuckerberg, ale jeho uživatelé. A když připočtu, že Vaughn trošičku i to svědomí oslovil (žel zase ihned umlčel), *** jsou na světě.(16.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace