O tom, jak výrazně internet ovlivňuje film, jsme se mohli přesvědčit v posledních letech již několikrát. Zejména hranice humoru a zobrazovaného násilí se posunuly poměrně výrazně. Jistý internetový vliv je vidět i v letošním snímku Kick-Ass. Zatímco před pěti lety uvedený, a zejména díky YouTube „distribuovaný“, Spider-Plant Man si bral na paškál zejména snímek Spider-Man, Kick-Ass se pouští do zesměšňování celého superhrdinského univerza. Dloubne si v podstatě do všeho od superhrdinských jmen, přes hrdinovy komentáře děje (hlas v obraze) až po jejich kostýmy, suchá nit nezůstane ani na provařené nácvikové scénce před zrcadlem. V žádném případě se však nejedná o hloupou parodii, to vůbec ne. Kick-Ass je perfektně fungující svižný film, který se svým tématem pracuje vskutku brilantně. Díky silnému hudebnímu doprovodu se mu daří správně taktovat temporytmus, který vrcholí ve dvou výjimečných akčních scénách. Tou první je perfektní přestřelka během přímého přenosu, ve které se dostane snad na všechny vlhké sny akčních diváků a pařanů v jedné osobě, tou druhou pak samozřejmě závěrečné zúčtování – s bazukou. Přestože jsem zklamaný z jeho umírněnosti, mohu považovat Kick-Ass za jeden z nejzábavnějších (a nejvíc cool filmů) co jsem kdy viděl. Mám však problém s tím, že snímek ukazuje, že superhrdinou se může stát každý bez ohledu na věk, finanční zázemí či výchovu, jen aby to následně dementoval. Nedočkáme se tu sice žádných superschopností vyvolaných kousnutím jedovatým pavoukem, ale Dave Lizewski musí být nejdříve připraven o cit, aby se mohl stát superhrdinou. Zajímavostí je, že v jedné scéně, se mu cit vrací, přičemž říká něco ve smyslu „Přestože necítím bolest, tak tohle opravdu bolelo.“ – ano, může se jednat o bolest vyvolanou psychicky, proto to nebude řešit. Ostatní postavy se superhrdiny stávají díky financím – nedá se předpokládat, že by Macreadyovi, vzhledem ke svému zázemí, byli nějací chudáčci. Těch problémů jsem měl troch víc, ale vzhledem k tomu, že si je jeden den po zhlédnutí nedokážu vybavit, asi se nejednalo o nic zásadnějšího. Nicméně zůstávají mi na jazyku dvě otázky. Je Kick-Ass trvanlivým zbožím nebo bude příštími generacemi zcela opomenut, případně jeho kouzlo vyprchá? Je Kick-Ass natolik nosným tématem, aby měl co nabídnout i v (naznačeném) pokračování? Odpovědí na obě se nejspíš dočkám, do té doby nezbývá než čekat.(10.5.2010)

Na to, že mě tenhle film byl doporučován ze všech stran jsem čekal větší šlágr. Co byl neskutečnej šoking, byla ta malá holka, och tak film ze mě ještě udělá pedofiláka nebo co, ale ona prostě byla naprosto k sežrání, hned ta první akční scéna s ní byla bezchybná. Jedenáctiletá holčinka se to napochoduje do gangsterskýho doupěte s fialovou parukou, probodne jejího šéfa a po zuby vyzbrojená s klidem anglána zahlásí "tak co vy kundy", no v tu chvíli jsem se zamiloval. Dětská herečka Chloe Moretz zahrála svoji holčičku takovým způsobem, že i blištivější jména jejich dospělejších kolegů proti ní vypadali jako prodavači zmrzlin co se zrovna připletli na natáčení filmu. Jo a ta holčička mě děsně připomínala uživatelku Faidra, takhle nějak si tuhle zdejší skvělou uživatelku představuju, samozřejmě včetně škrabošky přes kukadla a fialový paruky. Ostatní postavy byli proti "faidře" jak auto bez oleje a dost nudily, navíc hlavní hrdina byl sympatickej asi jako čerstvě popíchanej včelař. Obsahově to nebylo špatný, akční scény taky skvělý a hudba ještě skvělejší, jen je škoda že se v druhé částí stavila na kávičku tetička nuda a vysosávala z filmu tu lahodnou ostrou příchuť.(27.5.2010)

Kick-Ass je přesně tím, čím chtěl ve skutečnosti být - superhrdinským eposem podle všech kategorií a myšlitelných měřítek. To, že přitom vykradl kde co, je sice na pováženou, ale zážitek to kazit nemusí. Achilovou patou filmu je však skutečnost, že Kick-Ass sice naťukává hromadu zajímavých motivů (ať už ty rodinné, nebo témata ohledně dospívání a zodpovědnosti), ale valnou většinou nechává bez pozornějšího povšimnutí. Možná kdyby vynechal ty okázale krvavé exhibice, tak by Vaugnovi zbyl i nejaký ten čas na rozvinutí toho, čím je Kick-Ass opravdu zajímavý. Useknuté končetiny to opravdu nejsou. Ale jinak zábava k popukání, to bezesporu.(8.7.2010)

Snad největší překvapení loňského roku, skvěle stíravé a ironické, naprosto střelené, ale i pohodové a neskutečně vtipné. Na druhou stranu je to přesně ten typ filmu, ze kterého budete buď nadšeni, nebo ho po půl hodině vypnete se slovy, že větší hovadinu už jste dlouho neviděli. Navíc Nicolas Cage si tu zahrál nejlepší roli za posledních minimálně 10 let....(28.2.2011)

Všichni jsme to tušili, všichni jsme tomu věřili, ale až u závěrečných titulků se nám ulevilo, že to vážně je takový nářez, jaký být měl. Když jsem se po trailerech bál, že Kick-ass přinese fajn akci s nedostatkem emocí, nemohl jsem se mýlit víc. Jestli filmu něco nechybí, jsou to právě vnitřní procesy hlavních hrdinů. Dave Lizewski je postavou, která se teenagerovskému anonymnímu archetypu blíží doslova absolutně a každý jeho průběžný úspěch či neúspěch si s ním prožijete do poslední kapky. A může za to kdo? Může za to Matthew Vaughn, který cituje, upgraduje nebo převypravuje všechno, na co si vzpomenete, ale zároveň dělá z celého příběhu podívanou doslova velkolepou. Ve chvílích, kdy si uvědomíte, že film je dělaný v daleko skromnějších podmínkách než obvyklé velkofilmy a zároveň z něj cítíte opojnost, kterou přináší snad jen největší blockbustery, je vám jasné, že s touhle partou přišlo něco velkého. U mě napoprvé velmi silných 85% a nutnost další projekce. Těsně po skončení je toho tolik, že to chce dodatečnou vychutnávku. P.S.: Obrovská podívaná se opakuje a upgraduje na nejvyšší zážitek. Jeden z filmů roku a nejstylovější zážitek za hodně dlouhou dobu. A čistá stovka.(10.5.2010)

• - Štúdiá požadovali od režiséra, aby Hit Girl (Chloe Grace Moretz) bola dospelá osoba. Vaughn to však odmietol. (Greenpeacak)

• - Na rentgenových snímcích v nemocnici, které patří Daveovi (Aaron Johnson), jsou vidět po celém těle kovové implantáty. Na jeho těle nejsou ale žádné jizvy. (Cheeker)

• - Scénu, kdy jde Hit-Girl pomstít smrt svého otce, podkresluje známá melodie z filmu Pro pár dolarů navíc (1965) (složil Ennio Morricone). (Carljack)