Všichni jsme to tušili, všichni jsme tomu věřili, ale až u závěrečných titulků se nám ulevilo, že to vážně je takový nářez, jaký být měl. Když jsem se po trailerech bál, že Kick-ass přinese fajn akci s nedostatkem emocí, nemohl jsem se mýlit víc. Jestli filmu něco nechybí, jsou to právě vnitřní procesy hlavních hrdinů. Dave Lizewski je postavou, která se teenagerovskému anonymnímu archetypu blíží doslova absolutně a každý jeho průběžný úspěch či neúspěch si s ním prožijete do poslední kapky. A může za to kdo? Může za to Matthew Vaughn, který cituje, upgraduje nebo převypravuje všechno, na co si vzpomenete, ale zároveň dělá z celého příběhu podívanou doslova velkolepou. Ve chvílích, kdy si uvědomíte, že film je dělaný v daleko skromnějších podmínkách než obvyklé velkofilmy a zároveň z něj cítíte opojnost, kterou přináší snad jen největší blockbustery, je vám jasné, že s touhle partou přišlo něco velkého. U mě napoprvé velmi silných 85% a nutnost další projekce. Těsně po skončení je toho tolik, že to chce dodatečnou vychutnávku. P.S.: Obrovská podívaná se opakuje a upgraduje na nejvyšší zážitek. Jeden z filmů roku a nejstylovější zážitek za hodně dlouhou dobu. A čistá stovka.(10.5.2010)

eeeeee co? Komentář? Kam? Co? jo aha. eeeee kamže to bylo? Bože mam dost, takovej neuvěřitelnej mega vostrej závěr jsem teda nečekal, i když už v průběhu filmu jsem pochopil, že když Vaugn chce a vypustí do akce Cage s dcerou, tak se vyplatí otveřít si obchod s pytlema na mrtvoly, protože bude pořádná porcovačka, která rozhodně neni nějak trapně přizpůsobená dětskýmu publiku, takže tu lze vidět i jak malá 11ti letá holka usekává nohu a porcuje vrahouny po desítkách, navíc ani Cage se nenechá zahanbit a i on si pár desítek zářezů připíše na účet, jenomže to co se děje na konci tohle všechno ještě překonává a když se tam vytasí Aaron Johnson v trapným superhrdinským oblečku, ale za to s tajnou superzbraní, kterou pokosí vše co má ve výhledu, tak neni o čem a navíc akce dosahuje naprostýho vrcholu ve chvíli, kdy se ještě rozehraje perfektní svižnej soundtrack, kterej nejenže pozvedne akci, ale ještě je úžasně zábavnej. Škoda jen, že film neni mimo akci vždy tak vtipnej a svižnej, jak by mohl být, ale těch posledních 20 minut mě tak dostalo, že musim na 5*, i když jsem během filmu uvažoval spíš o 4*.(8.5.2010)

Kdyby mi ještě včera někdo řekl, jak sexy jsou jedenáctileté holčičky, napráším ho za pedofílii. Teď tady zlomeně sedím a přemýšlím o kastraci nebo ústavní léčbě. Od nynějška po setmění toužebně hledím k obloze, kdy už na ní starostova kancelář zase rozsvítí speciální symbol ve tvaru obrovského čuráka. PS: Přesně takhle by to vypadalo, kdyby Quentin natočil Watchmeny...(8.5.2010)

Brada dolů, palce nahoru. Matthew Vaughn je mi sympatický už jenom svým přístupem k filmování, samotným výsledkem sympatie však vysoce převyšuje. Kick-Ass má všechno, co správné popkulturní filmové dítko své doby má obsahovat – losery, internet, komiksy, střelený humor, absurdní násilí a vrchovatou porci nadhledu. Vtěstnat tohle do jednoho mixu, vypulírovat vizuál a do playlistu naházet přesně padnoucí muziku, nešlápnete vedle. Pochybuju, že letos v kině narazím na hudebně a střihově našlapanější scénu, než je FPS přestřelka ve skladišti. Jinak, Nicolas Cage zase ve formě a Chloe Moretz je nejroztomilejší zlatíčko. Edit: Film roku nakonec ne (Social Network je přeci jenom trošku jiný kalibr), ale nejstylovější pecka rozhodně.(11.5.2010)

Na to, že mě tenhle film byl doporučován ze všech stran jsem čekal větší šlágr. Co byl neskutečnej šoking, byla ta malá holka, och tak film ze mě ještě udělá pedofiláka nebo co, ale ona prostě byla naprosto k sežrání, hned ta první akční scéna s ní byla bezchybná. Jedenáctiletá holčinka se to napochoduje do gangsterskýho doupěte s fialovou parukou, probodne jejího šéfa a po zuby vyzbrojená s klidem anglána zahlásí "tak co vy kundy", no v tu chvíli jsem se zamiloval. Dětská herečka Chloe Moretz zahrála svoji holčičku takovým způsobem, že i blištivější jména jejich dospělejších kolegů proti ní vypadali jako prodavači zmrzlin co se zrovna připletli na natáčení filmu. Jo a ta holčička mě děsně připomínala uživatelku Faidra, takhle nějak si tuhle zdejší skvělou uživatelku představuju, samozřejmě včetně škrabošky přes kukadla a fialový paruky. Ostatní postavy byli proti "faidře" jak auto bez oleje a dost nudily, navíc hlavní hrdina byl sympatickej asi jako čerstvě popíchanej včelař. Obsahově to nebylo špatný, akční scény taky skvělý a hudba ještě skvělejší, jen je škoda že se v druhé částí stavila na kávičku tetička nuda a vysosávala z filmu tu lahodnou ostrou příchuť.(27.5.2010)

• - Spoiler: Ve scéně, kde se video s Kick-Ass (Aaron Johnson) objeví na YouTube.com, se hned na začátku objeví odkazy na související videa, mezi kterými je i video, kde Big Daddy (Nicolas Cage) likviduje mafiány ve skladu. To je ale událost, která ve filmu ještě nenastala. (Mr.Hudson)

• - Po prvním setkání Kick-Asse a Hit-Girl vidíme Big Daddyho stát před billboardem Claudie Schiffer, manželky režiséra Matthew Vaughna. (Kulmon)

• - Původní produkční designer byl vyhozen režisérem Matthew Vaughnem velmi brzy, protože "nebyli naladěni na stejnou vlnovou délku", a byl nahrazen Russell De Rozariem. (Sartorius)