Hon na čarodějnice

Honba na čarodejnice

Hon na čarodejnice

Dobrodružný / Akční / Fantasy

USA, 2011, 95 min

Hon na čarodějnici se nekoná, protože ta byla chycena, ještě dřív než film začal.. A tak nám náš hlavní hrdina v trošku novém sestřihu a buclatých tvářičkách seznamuje se svým špatným svědomím, které touží po očištění.. A jak jinak mu ulevit, než pomoc krásné a mladé dívce, obviněné z čarodějnictví.. Spravedlivý soud, zadostiučinění, poznání pravdy, akce a napětí, šok, zneužití.. To všechno nezažili jen naši hrdinové, ale i já jako divák.. Celý tenhle fantasy thriller má jeden velký problém a to malý rozpočet, který při závěru filmu byl hodně znát.. Zvrhlo se to v nesmyslnou frašku, která ze soliního nášupu, udělal lehký propadák.. Ale já se nezlobím, protože jak Cage v jednom článku říkal, že pro něho nejsou žádné role špatné, hlavně že může hrát a to ho baví.. Mě se na to pak baví dívat!(5.3.2011)

• arachneuss

Další podivínský sestřih a fajnový mečík nedělá z Cage automaticky hrdinského rytíře. A Cage jako rytíř automaticky neudělá z takovéto kardinální slátaniny dobrý film. Všechno je zde špatně. Logika si vzala dovolenou, postavy jsou na pěst, triky k pláči, příběh o hovně. Člověku je až té Claire Foy v roli čarodejnice líto. Kukadla jako zrcadla, hezká tvářička a jako jediná z celého ansáblu se alespoň snaží hrát... dokud z ní Sena neudělá digitální blivajz s hlasem Horsta Fuchse. Jako studentský film o skupině podivínu, kteří zmateně pobíhají mezi kulisami Monthy Pytona, by se to ještě dalo. Ale jako snaha o ospravedlnění zvěrstev, která církev za středověku napáchala? Ne, to ani náhodou. Jen vlásek od absolutního odpadu.(19.1.2011)

Skvele temná atmosféra brutálneho Stredoveku, kedy ste v lepšom prípade zomreli v tridsiatke na mor, v horšom vás umučili na smrť psychopatickí inkvizítori. Spojenie Cage/Perlman je také vdarené a funkčné, že ani príliš nevadí, že zvyšok katsingu je matný, biedny a úplne nezaujímavý (Christopher Lee má len cameo). Najhoršie bolo, že inak vydarený film vo finále dosť drasticky mení štýl a stáva sa schwarzeneggerovkou KONIEC DNÍ (čo skutočne nemyslím ako pozitívum). Prvá hodina je prekvapivo zaujímavá, Sena tlačí na pílu „pochmúrneho sychravého Stredoveku“ viac, než vari azda až príliš realistická ČIERNA SMRŤ so Seanom Beanom. Vízia morovej doby má bližšie skôr k MENU RUŽE (odpustite rúhanie), „náhodou“ tiež s Ronom. Škoda mizerného vyvrcholenia a logických blbostí (po deravom moste ledva prejde chlap s koňom, ale železný voz nemá problém).(28.1.2011)

Predstavte si, ako by vyzeralo Meno ruže, keby ho napísal Michael Crichton :-) Asi by som mala znížiť hodnotenie Čarodejovmu učňovi (ktorého som s tými 3* aj tak iba vzala na milosť), lebo Hon na čarodejnice ho o poriadny kus prekonal. Od začiatku ma upútal mrazivou až hororovou atmosférou, sympatickou dvojkou ústredných hrdinov (z ktorej ten šarmantnejší je jednoznačne Perlman;-) aj celkovou témou. Ja milujem čarodejníctvo a čierny mor, aj keď to asi znie dosť úchylne, a navyše v tomto filme ide vyslovene o dobrodružnú hororo-fantasy a trošku hrania na city... No tento rok ma v morovej tematike hlboko sklamala Beanova Black Death, takže v Hone na čarodejnice som sa vyváľala ako prasiatko v bahne. Čisté guilty pleasure, aj keď záverečné moralizovanie krásky vyslobodenej z nesnází si mohli odpustiť a digitálny diabol mohol byť menej umelý.(4.2.2011)

Nad očekávání slušný film, jemuž, jak tady spousta lidí správně podotýká, chybí hlavně peníze a s nimi spojená epičnost. Herci dobří (pořád vám to říkám, neodepisujte Cage), hudba dobrá, některé scény (úvod, vlci) takřka perfektní, závěrečné digi vypadalo lépe než třeba u Solomona Kanea a potěšila mě i "jeho" podoba, která jako by vypadla z dobových kreseb. Scénář příjemně těžil ze souhry Cage a Perlmana, jimž nadělil ty správné chlapsko-parťácké hlášky, jinak to ale byla taková neobyčejně obyčejná fantasy road movie, které ke konci docházel dech. Tři a půl hvězdy dávám i za štěk Christophera Lee.(7.6.2011)

• - Snímek byl původně Americkou filmovou asociací ohodnocen ratingem PG-13, což donutilo autory snímek upravit. Asociace však ani poté neslevila a rating filmu zůstal. (Terva)

• - Je to druhý herecký výkon Nicolase Cagea v řadě, za který obdržel nominaci na Zlatou malinu za nejhorší herecký výkon. (KucC)

• - DVD verzia obsahuje aj alternatívny koniec. (matkoulko)