Hon na čarodějnice

Hon na čarodejnice

Honba na čarodejnice

Dobrodružný / Akční / Fantasy

USA, 2011, 95 min

Rytierský 5boj: 1. vyhraj začiatočný chlast zabitím čo najviac neveriacich 2. vytlač kočiar po zhnitom moste 3. hon na vlka, alebo "prepichni a uteč" 4. výdrž v neusmrtení ženy a 5. schovávačka s diablíčkom. Prevedené v rekordom čase, bez viditeľných prešľapov, dopingu (u mňa) aj keď s poloprázdnym štadiónom.(13.3.2011)

• tron

„Dnes večer platíš, môj priateľ.“ 40%? 60%? Ak vezmeme do úvahy posledné príšernosti Nicolasa Cagea (NEXT, GHOST RIDER a najmä RITUÁL), príjemné prekvapenie. Ak hodnotíme v širšom kontexte, priemerný historický pochmúrny triler s mysterióznymi prvkami, ktorý posledných 25 minút skromnej minutáže (hodina 25) na vlastnú škodu mení žáner a stáva sa skôr schwarzeneggerovkou KONIEC DNÍ (čo nemyslím ako pozitívum). Prvá hodina je prekvapivo zaujímavá, Sena tlačí na pílu „pochmúrneho sychravého Stredoveku“ viac, než príliš realistická ČIERNA SMRŤ so Seanom Beanom. Vízia morovej doby má bližšie skôr k MENU RUŽE (odpustite rúhanie), „náhodou“ tiež s Ronom Perlmanom. Toho dostal po svoj bok vo veľkej a kladnej úlohe vlasatý a bradatý Cage, spolu im to pristane a ľahko som im veril, že sú dávni priatelia, ktorí veľa prežili. Ostatní členovia družiny sú podobne nezáživní, ako v ČIERNEJ SMRTI, našťastie drsné ústredné duo, pôsobivá hmlistá výprava a surová atmosféra tomu pomáhajú. Škoda mizerného konca a logických blbostí (po deravom moste ledva prejde chlap s koňom, ale železný voz nemá problém).(28.1.2011)

Zatím nejslabší dílo s Nicolasem Cagem, co jsem viděl. Je to takové obyčejný, ničím nevybočující, průměrný a do paměti určitěsenevryvší fantasy film. Jestli přechod přes most měla být napínavá část filmu, tak to se jim moc nepovedlo...(14.10.2011)

Hon na čarodějnici se nekoná, protože ta byla chycena, ještě dřív než film začal.. A tak nám náš hlavní hrdina v trošku novém sestřihu a buclatých tvářičkách seznamuje se svým špatným svědomím, které touží po očištění.. A jak jinak mu ulevit, než pomoc krásné a mladé dívce, obviněné z čarodějnictví.. Spravedlivý soud, zadostiučinění, poznání pravdy, akce a napětí, šok, zneužití.. To všechno nezažili jen naši hrdinové, ale i já jako divák.. Celý tenhle fantasy thriller má jeden velký problém a to malý rozpočet, který při závěru filmu byl hodně znát.. Zvrhlo se to v nesmyslnou frašku, která ze soliního nášupu, udělal lehký propadák.. Ale já se nezlobím, protože jak Cage v jednom článku říkal, že pro něho nejsou žádné role špatné, hlavně že může hrát a to ho baví.. Mě se na to pak baví dívat!(5.3.2011)

• Momo_desu

Celé zle. Prišlo mi to úplne bezduché a o tých dialógoch ani nevravím. Mnoho z nich bolo zbytočných, úplne bezvýznamných. A síce ja si na dobré efekty nepotrpím ale lezúci mnísi po stenách ma vážne prekvapili, pretože som si myslela, že nič horšie v tom filme ako tí vlci byť nemôže. No ale čo! Môže. Na začiatku tá čarodejnica ma teda fakt rozosmiala, pretože skôr vyzerala ako siréna, už jej chýbal len chvost z kapra. Herečka, ktorá stvárnila "čarodejnicu" bola celkom v pohode. Ale Nicolas Cage a ten druhý "Hellboy" tak to bol skôr párik trapákov ako dákych ostrieľaných vojakov poznačených križiackimi výpravami. Ďábel na pitchu, koniec na pitchu, vtipné hlášky, vlastne vtipné neboli takže tiež na pitchu, Nicolas Cage a jeho vlasy na pitchu, efekty na pitchu, dialógy na pitchu a vlastne celkovo celý dej mi prišiel na pitchu. Jediná scéna z ktorej ma mrazilo bola tá na moste, pretože jediné čo ma trápilo bolo to či tie kone prežijú. Ale ponechám teda jednu slabšiu hviezdičku, kvôli maskérom, ktorí podľa mňa veľmi pekne zhovadili ľudí postihnutých morovou epidémiou. To asi fakt ako jediné stojí za zmienku.(29.5.2013)