Hon na čarodějnice

Honba na čarodejnice

Hon na čarodejnice

Dobrodružný / Akční / Fantasy

USA, 2011, 95 min

Niky, drž se těhlech filmů. Pro mě si už teď hvězda, a to i přesto, že poslední tvoje filmy většina zdejších uživatelů hodnotí méně, než by si skutečně zasloužili. Ať už čaroděje, psychopata, policejního psychopata nebo rytíře se znakem křižáků na meči, všecko ti nedělá problém a mě se líbí, že právě takové filmy si zrovna ty vybíráš. Nikdo jiný na ně totiž nemá odvahu! A nevadí, že tvůj příběh křižáka ukáže tak málo skutečných středověkých kulis a spíš z toho dělá fantasy patlaninu, pořád to bylo něco, co jsem tady chtěl hrozně dlouho vidět. Hon na čarodějnici to byl parádní, i se samotnou čarodějnicí se muselo docela pěkně pracovat. Ty výměny názorů o církvi byly parádní. Neuvěřitelně jste se z toho všeho vykroutili, hlavně abyste pobavili lidi. To teda klobouk dolů. Dokonce i s tvým parťákem Ron Perlmanem, s držkou větší než vrata do chlíva, to vypadalo dost dobře. Ale jo, podle mě to marný pokus nebyl.(10.4.2011)

Ve srovnání s Drive Angry, kde jsem taky dala 3*, jsou tohle mnohem menší 3*, ale 2* mi přišly málo. Hon na čarodějnice není až zas tak hroznej film. Příběh by ušel, výprava i lokace taky, výběr herců schvaluju. Akorát teda to cameo Christophera Lee navíc celýho obalenýho vředama, no že se vůbec obtěžoval. Pak mi vadilo, že Cage hrál opět tu svou postavu drsňáka se srdcem na správným místě, co ho trápí nějakej ten hřích minulosti znázorněnej... a teď s všichni podržte... flashbackem! No ano! Stále se vracejícím ve snech, tak! A hrdinskejch proslovů mohlo bejt míň. Některý úseky se ale celkem povedly, jako například hledání čarodějky v noci ve vesnici, útok vlků a konečný zúčtování by taky prošlo, když už nic tak se tam aspoň pořád něco děje. Dokonce se sem tam objeví náznaky středověký atmosféry. Asi furt to lepší z Cageovy poslední tvorby, ale Drive Angry je výrazně zábavnější.(31.10.2011)

• tron

„Dnes večer platíš, môj priateľ.“ 40%? 60%? Ak vezmeme do úvahy posledné príšernosti Nicolasa Cagea (NEXT, GHOST RIDER a najmä RITUÁL), príjemné prekvapenie. Ak hodnotíme v širšom kontexte, priemerný historický pochmúrny triler s mysterióznymi prvkami, ktorý posledných 25 minút skromnej minutáže (hodina 25) na vlastnú škodu mení žáner a stáva sa skôr schwarzeneggerovkou KONIEC DNÍ (čo nemyslím ako pozitívum). Prvá hodina je prekvapivo zaujímavá, Sena tlačí na pílu „pochmúrneho sychravého Stredoveku“ viac, než príliš realistická ČIERNA SMRŤ so Seanom Beanom. Vízia morovej doby má bližšie skôr k MENU RUŽE (odpustite rúhanie), „náhodou“ tiež s Ronom Perlmanom. Toho dostal po svoj bok vo veľkej a kladnej úlohe vlasatý a bradatý Cage, spolu im to pristane a ľahko som im veril, že sú dávni priatelia, ktorí veľa prežili. Ostatní členovia družiny sú podobne nezáživní, ako v ČIERNEJ SMRTI, našťastie drsné ústredné duo, pôsobivá hmlistá výprava a surová atmosféra tomu pomáhajú. Škoda mizerného konca a logických blbostí (po deravom moste ledva prejde chlap s koňom, ale železný voz nemá problém).(28.1.2011)

Hon na čarodějnici se nekoná, protože ta byla chycena, ještě dřív než film začal.. A tak nám náš hlavní hrdina v trošku novém sestřihu a buclatých tvářičkách seznamuje se svým špatným svědomím, které touží po očištění.. A jak jinak mu ulevit, než pomoc krásné a mladé dívce, obviněné z čarodějnictví.. Spravedlivý soud, zadostiučinění, poznání pravdy, akce a napětí, šok, zneužití.. To všechno nezažili jen naši hrdinové, ale i já jako divák.. Celý tenhle fantasy thriller má jeden velký problém a to malý rozpočet, který při závěru filmu byl hodně znát.. Zvrhlo se to v nesmyslnou frašku, která ze soliního nášupu, udělal lehký propadák.. Ale já se nezlobím, protože jak Cage v jednom článku říkal, že pro něho nejsou žádné role špatné, hlavně že může hrát a to ho baví.. Mě se na to pak baví dívat!(5.3.2011)

Předigitalizovaná pohádka, která měla na to, být mnohem lepší. Jenže pak se závěrem filmu nese poselství "církev možná zabila statisíce nevinných žen, ale určitě pár z nich muselo být čarodějnicemi" a to já nežeru, sorry. Na to jsem málo věřící. 50 %.(27.5.2011)