Hon na čarodějnice

Honba na čarodejnice

Hon na čarodejnice

Dobrodružný / Akční / Fantasy

USA, 2011, 95 min

Skvele temná atmosféra brutálneho Stredoveku, kedy ste v lepšom prípade zomreli v tridsiatke na mor, v horšom vás umučili na smrť psychopatickí inkvizítori. Spojenie Cage/Perlman je také vdarené a funkčné, že ani príliš nevadí, že zvyšok katsingu je matný, biedny a úplne nezaujímavý (Christopher Lee má len cameo). Najhoršie bolo, že inak vydarený film vo finále dosť drasticky mení štýl a stáva sa schwarzeneggerovkou KONIEC DNÍ (čo skutočne nemyslím ako pozitívum). Prvá hodina je prekvapivo zaujímavá, Sena tlačí na pílu „pochmúrneho sychravého Stredoveku“ viac, než vari azda až príliš realistická ČIERNA SMRŤ so Seanom Beanom. Vízia morovej doby má bližšie skôr k MENU RUŽE (odpustite rúhanie), „náhodou“ tiež s Ronom. Škoda mizerného vyvrcholenia a logických blbostí (po deravom moste ledva prejde chlap s koňom, ale železný voz nemá problém).(28.1.2011)

Cage překvapil. A celý Hon na čarodejnice s ním. Není to takovej "ou shit" jak by se dalo čekat. Teda... označovat to za výpravný film, to je trošku zavánějící, jde zcela jasně vidět, jak si tohle historický béčko muselo vystačit s minimálním rozpočtem a digitalizovalo kde mohlo. Ono na Nicolase všichni nádáváme, smějeme se mu v jakých koninách hraje, ale tenhle herec má snad nejvíc filmových nabídek ever. Každej rok hraje v několika filmech, pod kterými je vždycky napsáno obdobnými slovy "Cage zase skočil do průseru". Tak teda... tentokrát do toho taky skočil, ale minimálně. 75%(5.6.2011)

Je hezký, že Cage už jako malej si chtěl hrát na rytíře a sekat hlavy a proto se do tohohle hrnul, to bych mu nezazlíval, já taky vždycky chtěl sekat hlavy, jenže tohle po rozpačitým, i když vcelku zábavným začátku nabídne už jen naprosto nudnou cestu kamsi, kde se zabíjej čarodějnice a závěr, kterej by hůř nevymyslela ani ta cageova paruka. Já fakt doufám, že se dožiju ještě filmu, kde bude Cage v hlavní roli a ten film nechá zavzpomínat na pecky typu Face/Off, Skála nebo Con air.(21.3.2011)

Hon na čarodějnici se nekoná, protože ta byla chycena, ještě dřív než film začal.. A tak nám náš hlavní hrdina v trošku novém sestřihu a buclatých tvářičkách seznamuje se svým špatným svědomím, které touží po očištění.. A jak jinak mu ulevit, než pomoc krásné a mladé dívce, obviněné z čarodějnictví.. Spravedlivý soud, zadostiučinění, poznání pravdy, akce a napětí, šok, zneužití.. To všechno nezažili jen naši hrdinové, ale i já jako divák.. Celý tenhle fantasy thriller má jeden velký problém a to malý rozpočet, který při závěru filmu byl hodně znát.. Zvrhlo se to v nesmyslnou frašku, která ze soliního nášupu, udělal lehký propadák.. Ale já se nezlobím, protože jak Cage v jednom článku říkal, že pro něho nejsou žádné role špatné, hlavně že může hrát a to ho baví.. Mě se na to pak baví dívat!(5.3.2011)

Není to Špatný Film.. Cage se mi do Hlavní Role přiliš Nehodil.. Nepůsobil moc Drsně!.. Čekal jsem spíš něco ve stylu Čarodějův Učen.. A ono je to Historické Putování z místa A do B..Tak Budiž!(20.7.2012)

• - DVD verzia obsahuje aj alternatívny koniec. (matkoulko)

• - Nakrúcanie bolo dokončené v apríli 2009, avšak štáb sa musel o pár mesiacov znova zhromaždiť, aby natočili ešte jednu sekvenciu s bitkou. Aby ušetrili rozhodli sa ju filmovať pred zeleným plátnom. (Greenpeacak)

• - Natáčení probíhalo v Maďarsku, Chorvatsku a Rakousku, konkrétně na rakouském hradě Kreuzenstein nedaleko českých státních hranic na dohled od rakouského hlavního města Vídně. Zmiňovaný hrad filmařům zároveň posloužil i jako všudypřítomná kulisa. (Butcher of Blaviken)