První den zbytku tvýho života

• Francie

Le Premier jour du reste de ta vie

The First Day of the Rest of Your Life

Drama / Komedie

Francie, 2008, 109 min

Moc pěkný film! Takový hřebejkovský film ze života na vyšším levelu :-)(29.1.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $13,136,609(5.7.2010)

Doposud mně neznámý režisér Rémi Bezançon dokázal natočit jedno z nejlepších rodinných dramat, které jsem měl tu čest v poslední době vidět. Příběh sleduje cca. 12 let života rodiny Duvalových formou několika kapitol. V každé z nich se děj soustřeďuje na významnou událost spojenou s jedním členem rodiny, v konečném důsledku však mající dopad na fungování rodiny celé. Spousta situací, které ve filmu nastaly, je poplatná danému subžánru, leč film se chytře vyhnul právě těm vyobrazením, které „jsme už někde viděli“. Navíc po necelých dvou hodinách filmu budete mít pocit, že rodinu Duvalových znáte už dlouho. Herci svoje postavy učinili živoucími bytostmi, s nimiž budete rádi sdílet strasti i radosti ve velmi barvitém období, které nám film přibližuje a nejednou nám bude připomenuto jak důležité jsou pro každého z nás základní aspekty rodiny…láska, opora, porozumění. K velmi dobrému a krásnému filmu navíc dokonalý soundtrack…5*.(4.8.2009)

Tak trošku bláznivá rodinka, ale všetci sa mali navzájom radi. Veľmi pekný film, pre mňa pozitívny a ... niektoré okamihy boli fantastické ( mama, keď vdýchla vzduch z otcovho vankúšika v aute ... ). Veľmi sympatickí herci a dobrá muzika ... a gitarové sólo Grondina som si pozrela niekoľkokrát :-)(2.9.2013)

Další Francie, která je u mě na plný počet. Poslední dobou se to stává až nebývale často. Na druhou stranu mi to ale vůbec nevadí. Pokud budou přicházet s takovými dobrými nápady, jako zrovna v tomhle filmu, budu ty pěti hvězdy sázet s radostí. Odvyprávět totiž příběh naprosto průměrné francouzské rodiny v rozmezí pěti dnů v jejich životě s tím, že každý den je o jednom členovi, mi prostě přijde totálně super. Do toho je to strašně sympatický, příjemný, nenásilný a naprosto lidský, takže neváhejte ani Vy a pojďte se podívat taky. Tenhle film si to rozhodně zaslouží.(15.12.2014)