První den zbytku tvýho života

• Francie

Le Premier jour du reste de ta vie

The First Day of the Rest of Your Life

Drama / Komedie

Francie, 2008, 109 min

Inu.. na komedii málo vtipu, na drama málo dramatu. :) Víte, ono skloubit tyto dva odlišné žánry není úplně snadné a proto ne vždy to vyjde. Co se mi na tomto snímku líbilo, byla pasáž se Sedmi statečnými, hudba, sympatičtí herci, některé dramatické prvky a pár úsměvných, ačkoliv laciných komediálních chvil. V závěrečné sumarizaci se však nedostanu na více jak průměr, tudíž 3*.(22.11.2014)

Život Filmová Výzva 2015 od kajda.l (20.11.2015)

i přes pozvolnější rozjezd a pár slabších pasáží tě to nakonec stejně semele a donutí přemýšlet o zbytku tvýho života.. čekal jsem možná ještě o chlup víc, ale jsem spokojen.. a na závěr se nabízí konstatování: "tohle je život"...(25.7.2013)

Skvelo zostrihané, nevtieravé, iné. Možno som nadstrelil, ale mne sa to fakt ľúbilo:), nazdar(17.12.2014)

Nie je to filmová dokonalosť, ale je tu neskutočné čaro a číra jednoduchosť, práve to ma dostalo. Film ako zo života, polovážny, polokomický, so srdcom a hodnotami na pravom mieste. Francúzi mi už dlhšiu dobu lahodia a neustále si to len potvrdzujem.(12.8.2014)

• - Film, ktorý Albert (Pio Marmaï) a Raphaël (Marc-André Grondin) pozerajú a citujú je Sedem statočných (1960). (toi-toi)