První den zbytku tvýho života

• Francie

Le Premier jour du reste de ta vie

The First Day of the Rest of Your Life

Drama / Komedie

Francie, 2008, 109 min

Nadprůměrný snímek se standardním námětem. Vlastně filmový román o rodině; s generačními problémy, přirozenými, mnohdy ne zcela předvídatelnými zvraty a bohužel nepříliš známými herci.(1.5.2013)

Moje druhé stretnutiie s Bezanconom a opäť nádherné, ľudské. Žiadne prehrávanie, žiadna patetika. VIdel som sa aj v deťoch a aj v rodičoch. Scéna s denníkom mi bola strašne blízka. Ten film okrem smútku je aj plný radosti. Ešte 10 minút po skončení som mlčky pokyvoval hlavou, zaspomínal na svoje detstvo a napísal som synom SMS, ako sa majú.(25.3.2014)

Život Filmová Výzva 2015 od kajda.l (20.11.2015)

Paráda, skvělý způsob vyprávění a obyčejný, jenže naprosto skutečný příběh. Navíc bez zbytečného patosu a naopak s vtípky na pravém místě. Zkrátka funguje to geniálně.(26.12.2012)

Moc pěkný film! Takový hřebejkovský film ze života na vyšším levelu :-)(29.1.2014)

• - Film, ktorý Albert (Pio Marmaï) a Raphaël (Marc-André Grondin) pozerajú a citujú je Sedem statočných (1960). (toi-toi)