• castor

Westernových komediálních látek už tu bylo víc – a vesměs málokdy uspěly. Většinou si to ani nezasloužily. I tentokrát je to průšvih. Producentská legenda Jerry Bruckheimer se vůbec nepoučila z přepálených a neskutečně ukecaných Pirátů z Karibiku, jejichž koráb se měl už dávno potopit, ošklivě se spálil také u přeplácaného Prince z Persie. Hrdinové se nikam neposouvají, úsměvné momenty na vtipnosti velmi rychle ztrácejí a slouží jen k nárazovému pobavení. Příběh je plný dalších a dalších trhlin, celkový dojem je pak nemastnou neslanou koulí na noze.(17.12.2013)

4DX /// ,,HLEDEJ POKLAD A NAJDEŠ MUŽE, KTERÝ TI ZABIL BRATRA“..... /// Zapomeňte na ,,Piráty“ (nebo radši né…), páč tohle je jiný. Vyprávění muzejní relikvie (apropó – znáte ten pocit, že tohle je ten film, kdy musíte dokoukat závěrečný titulky – tak tady… spoiler!) je spíš na tu vážnější notu a na lehčí myšlenky mě přivádí jen pár gagů či poznámek tohohle ,,zmatenýho“ indiána. Ten druhej týpek (jo, ten co má bejt legendou) hledá ¾ filmu svý místo v tvaru (nevojáci říkaj ,,pod sluncem“) a je spíš k nasrání, než k zasmání. Ano, já čekal filmovou hříčku, ale tohle je vážnější než Django, kterej ovšem řekne vo hodně víc. A přitom jsou asi tak pro stejnou věkovou kategorii. (Což znamená, že parchanty máte nechat doma!) Jo, a abych nezapomněl: 4DX? Moje první…a tohle mě baví! Jen musím vybrat lepší film, páč western je spíš pro žokeje Váňu a Železníka. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, jestli animovanej Depp trumfne toho živýho. 2.) Miluju železnici. Miluju koně. Ale hlavně - vydržím koukat hodiny na honění padoucha, kterej měl bejt mrtvej po 30ti minutách! /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *(13.7.2013)

Johnny Depp a jeho magnetický hlas hláškující co tři minuty... a to je při tak dlouhé (zbytečné, sakra jak moc zbytečné) stopáži opravdu velká zábava! Lone Ranger je velká pohodovka, vtipná, místy ztrácí skvěle nastavený nadhled, ale pořád se jedná o pořádně povedenej film!(19.10.2013)

Piráti z Karibiku přes kopírák. Johnny Depp jako mimoň, co legračně běhá a často někam padá, k tomu druhý mužský hrdina a pěkná ženská. Vše za zběsilé hudby Hanse Zimmera. V kině to funguje, pobaví, o tom není sporu, ale nadstavba žádná. Za dva dny si možná ani nevzpomenete, o co tam vlastně přesně šlo.(4.7.2013)

Multižánrovka jako pocta filmovému století? Nejryzejší western s nejklasičtějšími vaudevillovymi gagy? Ale ano. Velká vlaková loupež a lehký holky, který by si nevymyslel ani Méliès. Aneb Hell on Wheels optikou comicsového hrdiny a pokroku, který nezastavíš ani v roce 1933 (právě tehdy se mohlo hrát s popisky tak, aby se Tonto stal slovutným divochem). Generál Custer si za každých okolností hlídá svého narcise, ta nejošklivější Jana Eyrová Ruth Wilson trochu dospěla, Armie Hammer je důstojným pokračovatelem Lone Rangerů (již od rozhlasových seriálů z 1933, románů, comicsů and more) a samozřejmě Tom Wilkinson a Helena Bonham Carter jsou naprostými klasiky. A Hans Zimmer se nestydí narvat do soundtracku celou (!) William Tell Overture i s jejím finále. #čsfdprojekce(4.7.2013)