Po té vlně nenávisti, která se proti tomuto filmu strhla prakticky ihned po premiéře, jsem se dlouho zdráhal na tento film podívat, až jednou jsem samou zvědavostí nevydržel a film si pustil. Takhle, je to něco, co si pustím podruhé? Ne. Předvádí zde Johnny Depp něco jiného, než v posledních cca 10 letech? Ne. Měl mít tenhle film tak monstrózní rozpočet, jaký ve finále měl (není známé přesně číslo, ale odhaduje se, že i s reklamami a různými promo akcemi se rozpočet vyšplhal až k 300 miliónům dolarů!!!)? Rozhodně ne. Ale na nejdůležitější otázku je naštěstí odpověď taky ne a to "Je ten film opravdu tak špatný?" The Lone Ranger není vyloženě špatný film, troufám si dokonce říct, že je to ideální jednohubka na sobotní večer. Není to nic, co byste museli vidět, nicméně pokud se na něj podíváte, dostane se vám filmu, který i když má přes 2 hodiny a 20 minut, tak uplyne poměrně rychle a na ten čas vás zabaví. Je jen škoda, že stejně rychle na něj taky zapomenete… 55 %.(14.4.2015)

Slušný film s plno zápory. Největším záporem filmu je šíleně přepísklá stopáž 151 minut, vůbec by neuškodilo film o 30 minut zkrátit, dále objevují se zde dvě velké Akce a to na začátku a na konci, ale bohužel nepůsobí vůbec drsně a nemají správnéj Wild West Drajf, vypadají spíše jako laciná parodie za doprovodu nevhodné hudby a tudiž jsem si to nemohl na plné koule užít. Velkým kladem je však vynikající, slizký záporák Butch Cavendish, který nedostal tolik prostoru, jak jsem si přál, ale budiž. 3* si tenhle lehce nadprůměrný film zaslouží. 60%(6.10.2013)

Veeelké překvapení. Z Lone Rangera se stal takový otloukánek letní sezóny a při vzpomínce na třetí Piráty jsem se tomu ani moc nedivil. Ovšem jen do chvíle, než jsme se s kamarádem na film vypravili, ježto nás jiný titul na sobotní večer nenapadl. Za prvé film je vtipný správnou měrou, tzn. humor je podstatně inteligentnější a jemnější než v Pirátech 2 a 3. Za druhé Johnny je pozoruhodně umírněný v hereckém výrazivu a v žádném případě nepůsobí jako Jack Sparrow na divokém západě (no, malinko jo no, ale nepřehání se to). Za třetí spousta vtipně vsunutých odkazů, zejména ten úplně na začátku na Mrtvého muže potěšil. Za čtvrté krásná kamera, plno nádherných záběrů (byť jistě upravených). Za páté film není jen přehlídka atrakcí pro zábavu, ale (s přihlédnutím k žánru) se poměrně pozoruhodně vypořádává s traumatem Ameriky - osudem domorodého obyvatelstva. K tomu oplývá několika překvapivě výraznými dloubnutími do náboženství. Našlo by se i několik nedostatků společných s pokračováními pirátů, tj. někdy zbytečná natahovanost, ukecanost a překombinovanost. Ale nic z toho není ve filmu v takové míře, aby to kazilo výsledný dojem. Nadhled, dobrodružství, zábava, která přitom není zcela prosta ducha. Já jsem spokojen.(4.8.2013)

"ČÍM SES PROVINIL?" - "JSEM INDIÁN." Očekával jsem klasickou blockbusterovou nudu a nakonec jsem byl příjemně překvapen. Místo disneyovské rodinné řachandy poměrně vážný a temný příběh (vyřezávání srdce, masakrování indiánů) s poněkud děravým scénářem (záporáci vyvraždí celou vesnici, aby se od ní nikdo nedozvěděl o stříbrné žíle, ale chlapce, který je k žíle dovedl, nechají klidně běžet), stopáž sice přehrocená, ale nebyl jsem jí umořen jako třeba u třetích PIRÁTů, dvojka Hammer-Depp docela v pohodě, záporáci naopak slabší, ale vláčkové finále nabité úžasnou energií a nápady. Dvojce bych se nebránil, dokonce po tomhle možná dám šanci i JOHNU CARTEROVI.(6.10.2013)

Vypadalo to na pořádný průser, ale dá se. Koho nadchli Pirátí z Karibiku, či poslední Indy, nudit se určitě nebude, neboť je to jak formálně/esteticky, tak i dějově podobný mišmaš. Nelze filmu upřít zvláštní mix tradičních westernovských prvků (výprava, kostýmy) perfektně sladěných ve výtečném vizuálním hávu (skvělé efekty, dynamické akční scény). V prostřední části filmu je několik zbytečně vtipných scén a nudných natahovaček, ale Fichtner a Wilkinson jsou velmi zábavní a hlavní herecké duo hrdinů je naprosto klasické. Tedy pobaví, neohromí a všichni od začátku vědí jak to dopadne. Přesto je to ale sympatická věc.(2.3.2014)