Ať vejde ten pravý

Let Me In

Drama / Horor / Fantasy / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2010, 116 min

,,Smím vstoupit?“.... Kdyby režisér M.Reeves nepřišel alespoň s drobnými nápady, jak ,,vylepšit“ originál, byl by za úplnýho trotla. Jemné odchylky nepůsobí zas až tak debilně a dělají z filmu popcornovější zábavu, které by mohly minimálně prvničky podlehnout. Já však příběh o dívce, po které zůstávají krvavé kaluže raději temnější. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Dostal jsem za úkol zorganizovat odběry krve ve velkým. 2.) Nevím, proč si mám dávat bacha na holky, který vylejzaj po setmění. 3.) Nebaví mě Švédský filmy. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(26.1.2011)

Matt Reeves schopne od začiatku buduje poriadne hororovú atmosféru a keďže sa po celí čas držal originálu nebolo čo skaziť. Romantickú tajomnú upírinu dodržujúcu klasické pravidlá zvládol na výbornú i keď podľa očakávania niektoré kontroverzné scénky vynecháva, pocit z dobrej upíriny mi ostal aj tak.(21.1.2011)

S originálem obtížně srovnávatelné, ale i tak zcela bezchybné. Na začátku filmu jsem si říkal, jak mě štvou remaky dokonalých filmů, že to není umění jen pozměnit herce a zopakovat to samé, ale po závěru musím říci opak. Když budou všechny remaky povedené jak tento tak můj názor (s trochou sebezapření) budu muset změnit. Opět dokonale zahrané, strašně uvěřitelně podané, ale hlavně citově vytříbené. Zde pro mne není slabé místečko - tedy až na ten jazyk. Originální švédština je prostě originální švédština... - 12. 12. 2012 - 90%(12.12.2012)

V prvom rade nechápem úpornú snahu Hollywoodu robiť dva roky po nejakom úspešnom filme remake s tým, že oni to vedia lepšie ... Nie, nie je to tak.. Tu chýbalo všetko. Atmosféra a prepracovanejšie charaktery. Pokiaľ si spomínam, nejaké mrazenie po chrbte som celý čas ani raz nepocítil. A len tak na okraj ... Nech mi niekto vysvetlí, na čo si Abbyn otec natiahol na hlavu vrece od odpadkov? Aby nemohol nič vidieť bez okuliarí? 2,5 ***(12.2.2016)

Scénář: Matt Reeves .. Nevzrušivá maloměstská osmdesáté léta, mrazivé Mexiko, krvelačný upír. Zvláštní žánrová směsice laskavé dětské romantiky a krvavých nechutností. Slušně (opsaně) atmosféricky podáno, přesto stále nic excelentního, v jádru i výsledku veskrze obdobné jako originál = Matt Reeves má velký vroubek za zbytečnost, byť při zhodnocení jeho práce to špatné není ani tentokrát.(17.1.2011)