Ať vejde ten pravý

Let Me In

Drama / Horor / Fantasy / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2010, 116 min

...hriešne plytvanie energiou. Nikdy by som si nepomyslela , že k nejakému snímku napíšem tieto slová - " Vydarený , no zúfalo zbytočný ". Prišiel totiž "po záverečnej ".(16.1.2011)

Na mě to působilo, jako pohodová dětská -dalo by se říct- romance. A opravdu se mi líbila. Je hezky poetická, "upírské věci" decentní a Chloe (kvůli níž jsem si to pustil) drží snímek na koukatelné úrovni. Sám sobě se divím, ale nenudil jsem se, dokonce byl valnou část poutavý. Skvělý byl okamžik, když chce odejít a najednou zapochybujete, jak zareaguje, a v tu chvíli je vám vše jasné. Perfektní okamžik! A pak už ve mně soupeřil idealista s realistou, a čekal jsem, jak to ve skutečnosti dopadne. # příběh 6 | hudba 6 | humor 1 | akce 0 | napětí 7 | pustil bych si znovu 6(20.8.2011)

Mat Reeves potvrzuje svůj talent pro citově plné, obrazově zajimavé a atmosférické filmy. Let the right one in jsem dá se říct neviděl, no z těch pár scén, co jsem zběžně prolétl na Youtube, jsem příliš nadšený nebyl. Ale z traileru na tohleto americké remake ano, takže sem si řekl, že možná mi zase jednou bude sedět americký styl nejlépe a že to teda zkusím. A vyšlo to. Nevím jestli to je Reevesem a jeho zmíněnými přednostmi, nebo Giacchinem, který se znovu překonává či skvělou Chloe Moretz, kterou definitivně začínám pozorovat a mému oku již neunikne, ale ať už je to tak nebo onak, film byl výborný. Děsivý, tajemný, tichý, atmosféricky ukazující náladu maloměsta, perfektně vystihující 80. léta, odehrávající se v zasněženém Novém Mexiku, kde začíná série tajemných vražd a taky jeden podivuhodný vztah.. Koteas mi sice příliš sympatický nebyl, a někdy mi byl doslova odporný, ale až na Chloe tam stejně nikdo sympatičtější nebyl. A soucitit jsem s ním musel, přece jen to americké školství je opravdu v rozkladu :) Někdy jemný, často velmi brutální, ale hlavně dojímavý a komorní příběh o pučící lásce dvou dětí. Samozřejmě tam, kde američani přidali brutality (zbytečně změněná scéna hořícího pokoje - tady jsem byl jedinkrát znechucen), zase korektně ubrali jiné kontroverzní scény, které by puritánská Amerika překousla jen stěží, a dali z nich jen náznaky. No po technické stránce je to tak půl na půl, kamera je někdy opravdu perfektní (statické auto, bazén,...) ale vizuální triky zase hlavně v akčních scénách zahrnujících pohyblivost upírů opravdu úbohé a špatné. Film tajemně začínající, tajemně končící, přičemž scéna v bazénu je opravdu výborná.. velmi dobrý horor, v rámci toho, co se s tímto žánrem dneska děje. Komentuji z pozice nezúčastněného přihlížejícího, protože horory opravdu neholduji. No ten úpadek stejně nejde nezpozorovat.(9.2.2011)

,,Smím vstoupit?“.... Kdyby režisér M.Reeves nepřišel alespoň s drobnými nápady, jak ,,vylepšit“ originál, byl by za úplnýho trotla. Jemné odchylky nepůsobí zas až tak debilně a dělají z filmu popcornovější zábavu, které by mohly minimálně prvničky podlehnout. Já však příběh o dívce, po které zůstávají krvavé kaluže raději temnější. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Dostal jsem za úkol zorganizovat odběry krve ve velkým. 2.) Nevím, proč si mám dávat bacha na holky, který vylejzaj po setmění. 3.) Nebaví mě Švédský filmy. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(26.1.2011)

• playboxguest

Ach ty remaky, ono né že by to bylo špatný, neznat předlohu, tak ok, jenže co mě na těch remacích nebetyčně pije krev, to je fakt, že místo toho aby byli tvůrci inovativní a prostě si to udělali po svém, oni dneska (asi je to holt moderní) bezúčelně jen zkopírujou scénu za scénou. A ikdyž je mi Kodi sympatičtější než bělásek z předlohy, ikdyž si začínám všímat, že z Chloe roste sympatická baba, stejně se nemůžu zbavit dojmu, stejně jako v případě Rec, nebo Funny Games (jináč podle mě v obou případech remaky taky lépe obsazené), že dvakrát sledovat stejnou řeku je prostě nuda, ať už vás v tom původním znění bavila jakkoliv. A nebýt té slivovičky, co se mi tu povalovala, tak snad ani nevydržím do konce. 40%(14.12.2012)

• - Během celého filmu nebyl ani jednou ukázán obličej Owenovy (Kodi Smit-McPhee) matky. (Sartorius)

• - Slovo "upír" je během filmu vyřčeno jen jednou. (Hal_Moore)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte Nové Mexiko. (MikaelSVK)