Ať vejde ten pravý

Drama / Horor / Fantasy / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2010, 116 min

Matt Reeves

Předloha:

John Ajvide Lindqvist (kniha)

Greig Fraser

Tobin Armbrust

Stan Salfas

Scénografie:

Ford Wheeler

Kostýmy:

Melissa Bruning

V prvom rade nechápem úpornú snahu Hollywoodu robiť dva roky po nejakom úspešnom filme remake s tým, že oni to vedia lepšie ... Nie, nie je to tak.. Tu chýbalo všetko. Atmosféra a prepracovanejšie charaktery. Pokiaľ si spomínam, nejaké mrazenie po chrbte som celý čas ani raz nepocítil. A len tak na okraj ... Nech mi niekto vysvetlí, na čo si Abbyn otec natiahol na hlavu vrece od odpadkov? Aby nemohol nič vidieť bez okuliarí? 2,5 ***(12.2.2016)

• Momo_desu

Ja som po zhliadnutí tohto snímku mala strašne zmiešané pocity. Na jednej strane ta detská láska alebo ako to nazvať bola pekná aj vlastne všeobecne celá tá zápletka ale mňa to množstvo dialógov, kde sa vlastne nič hororové nestalo nebavilo. Ako horror mi to teda určite neprišlo. Ale na tom ani tak nezáleží. Skôr som mala pocit, že film bol dosť zbytočne naťahovaný, preboha veď skoro dve hodiny "hororu" kde sa vlastne nič takého nestalo bola pre mňa nevysloviteľná nuda. Chloë Grace Moretz mám rada ale ona tomu nedopomohla aby ma to dáko viac nadchlo. Bohužiaľ nevidela som originál, čo ma strašne štve pretože, som chcela vidieť hlavne ten ale nezohnali sme to tak som sa musela uspokojiť s remakeom. Nechápem, prečo tí Američania musia, vždy z každého filmu, ktorý nie je z USA spraviť silou mocou remake. Verím, že originál bol určite lepší a dúfam, že raz si ho konečne pozriem.(19.3.2013)

Jéé Bravo !! Emociálně hodně silný .. Pár krát se mi chtělo fakt Řvát !! Kopíruje to originál téměř ve všem.. ale oba filmy jsou Kvalitní, nenudí i přes svou dlouhou stopáž.. Hrajou tam sympatičtí Herci no spíše Děti .. Milé překvápko čekal jsem hrůzu, dostal jsem příjemné zimní pohlazení !(23.12.2012)

Na mě to působilo, jako pohodová dětská -dalo by se říct- romance. A opravdu se mi líbila. Je hezky poetická, "upírské věci" decentní a Chloe (kvůli níž jsem si to pustil) drží snímek na koukatelné úrovni. Sám sobě se divím, ale nenudil jsem se, dokonce byl valnou část poutavý. Skvělý byl okamžik, když chce odejít a najednou zapochybujete, jak zareaguje, a v tu chvíli je vám vše jasné. Perfektní okamžik! A pak už ve mně soupeřil idealista s realistou, a čekal jsem, jak to ve skutečnosti dopadne. # příběh 6 | hudba 6 | humor 1 | akce 0 | napětí 7 | pustil bych si znovu 6(20.8.2011)

Kritizovať z princípu tento remake kvôli vynikajúco budovanej atmosfére a prirodzenému skĺbeniu hororu a romantiky by mi prišlo alibistické. Matt Reeves po Cloverfielde znova potvrdzuje svoje umenie a Chloe Moretz zase talent vteliť sa aj v mladom veku do rôznorodých rolí. K vynikajúcemu konečnému výsledku v určitej miere prispel aj pôvodný švédsky snímok ale to nič neuberá na kuriozite faktu, že i bez ohľadu na neoriginalitu, je Let me in najlepšou americkou upírskou romancou, ktorá sa dostala na plátna, za veľmi dlhý čas. A hoci to samotná kritika neprehliadla, tak trochu ma mrzí, že u divákov popri všetkých tých úspešných no kvalitatívne mizerných hororových prerábok zapadol práve tento.(18.1.2011)

• - Slovo "upír" je během filmu vyřčeno jen jednou. (Hal_Moore)

• - Elias Koteas, který hrál policejního detektiva, poskytl i hlas Owenovu (Kodi Smit-McPhee) otci. (Sartorius)

• - Muže napadeného v tunelu ztvárnil Colin Moretz, bratr hlavní protagonistky Chloe Moretz. (Sartorius)