Ať vejde ten pravý

Drama / Horor / Fantasy / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2010, 116 min

Matt Reeves

Předloha:

John Ajvide Lindqvist (kniha)

Greig Fraser

Tobin Armbrust

Stan Salfas

Scénografie:

Ford Wheeler

Kostýmy:

Melissa Bruning
  • Cherish

Tak to bylo hodně velké zklamání, originál jsem viděla nedávno, tak jsem ho měla ještě živě v paměti a je nesrovnatelně lepší, toto je podle mě jen nepovedená kopie.(16.6.2011)

Úplně stejný případ jako Karanténa vs. REC. Tenhle film je zajímavě natočený a je vidět, že jej dělal člověk který umí. Ale i tentokrát je to jen vykradačka vynikajícího a nenapodobytelného evropského klenotu. Atmosféru se okopírovat nepovedlo. Mezi hlavními představiteli to nefunguje. Chloe Moretz (a to byla dokonalá jako Hot Girl) prostě nevyděsí. Kazí to několik debilních digitalních triků se šplháním (to i originál). No potěší naopak úvod, který v originále tuším nebyl a několik nápadů u vyhrocených scén (krom úvodu i krádež auta na benzínce). Snad už ale podobné rychlokopíráky neuvidím ...(30.1.2011)

• Dever

// Production Companies: Overture Films , Exclusive Media Group , Hammer Film Productions, EFTI ,Hammer Films // Horor? nie nie, skôr by som to prirovnal k inému žánru + dĺžka filmu je príliš dlhá. Jedine čo stojí za zmienku je herecký výkon Chloe Moretz.(10.4.2011)

Originál neznám, takže nesrovnávám, a nejspíš je to tentokrát i dobře. Ať vejde ten pravý mě strhl tak, jak se to novodobému hororu už nějaký čas nepovedlo (s výjimkou Dream House, dobře). Nedivím se, že ho tak nadšeně vychvaluje právě Stephen King - vždyť je to přesně jako některý z jeho příběhů, v němž se nadpřirozené a zdánlivě děsivé bytosti / věci nakonec ukazují v až nečekaně sympatickém světle (aniž by ale ztratily cokoliv ze své děsivosti) a těch nejhorších skutků se dopouštějí obyčejní lidé. Právě z toho mrazí. Chválím režii, která je působivá během krvavých i melancholických scén, Giacchinovu úžasnou hudbu i výkony malých i velkých (Richard Jenkins!) herců... A za závěr, jenž naštěstí neukázal vše, dávám pátou hvězdu.(14.11.2012)

No nejprve jsem si myslel, že se dívám na Švédský originál, když tu náhle se objeví Chloë, což bylo velmi příjemné překvapení. :-) Atmosféra se vyvedla a vztah malých hrdinů na vás také zapůsobí. Digitální efekty zde hodnotit nebudu, ani dobré ani zlé, ty při mém hodnocení nehrály vůbec žádnou roli. Pro někoho možná film, který je utahaný a bez akčnosti, pro mě to bylo tak akorát. Nikam se nespěchalo a všechno pěkně plynulo tou správnou cestou.(19.5.2013)

• - Muže napadeného v tunelu ztvárnil Colin Moretz, bratr hlavní protagonistky Chloe Moretz. (Sartorius)

• - Abby nikdy neprozradí svůj pravý věk, i když na něj byla Owenem dvakrát dotázána. (Hal_Moore)

• - Slovo "upír" je během filmu vyřčeno jen jednou. (Hal_Moore)