Ať vejde ten pravý

Drama / Horor / Fantasy / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2010, 116 min

Matt Reeves

Předloha:

John Ajvide Lindqvist (kniha)

Greig Fraser

Tobin Armbrust

Stan Salfas

Scénografie:

Ford Wheeler

Kostýmy:

Melissa Bruning

S dětskými herci problém nemám, tady Reeves chybu neudělal. Hlavní problém je zase to "zameričtění" skvělého originálu. Režisér se hrozně snaží, ale mrazivá atmosféra švédské verze je přesto nadobro pryč. Samozřejmě jsme ochuzeni o dětskou nahotu (ne že bych o to stál) a místo toho se film soustředí na zbytečnou brutalitu při útocích malé upírky, kde digitální (!) triky selhávají na plné čáře. Tenhle remake už zkrátka nepůsobí tak komorně a přesvědčivě, přesto Let Me In se pořád řadí mezi ty lepší kousky, co Hollywood v posledních letech vyzvracel.(15.4.2011)

V prvom rade nechápem úpornú snahu Hollywoodu robiť dva roky po nejakom úspešnom filme remake s tým, že oni to vedia lepšie ... Nie, nie je to tak.. Tu chýbalo všetko. Atmosféra a prepracovanejšie charaktery. Pokiaľ si spomínam, nejaké mrazenie po chrbte som celý čas ani raz nepocítil. A len tak na okraj ... Nech mi niekto vysvetlí, na čo si Abbyn otec natiahol na hlavu vrece od odpadkov? Aby nemohol nič vidieť bez okuliarí? 2,5 ***(12.2.2016)

...hriešne plytvanie energiou. Nikdy by som si nepomyslela , že k nejakému snímku napíšem tieto slová - " Vydarený , no zúfalo zbytočný ". Prišiel totiž "po záverečnej ".(16.1.2011)

,,Smím vstoupit?“.... Kdyby režisér M.Reeves nepřišel alespoň s drobnými nápady, jak ,,vylepšit“ originál, byl by za úplnýho trotla. Jemné odchylky nepůsobí zas až tak debilně a dělají z filmu popcornovější zábavu, které by mohly minimálně prvničky podlehnout. Já však příběh o dívce, po které zůstávají krvavé kaluže raději temnější. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Dostal jsem za úkol zorganizovat odběry krve ve velkým. 2.) Nevím, proč si mám dávat bacha na holky, který vylejzaj po setmění. 3.) Nebaví mě Švédský filmy. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(26.1.2011)

Jako neznalý švedského originálu jsem se s chutí pustil do tohoto remaku. Nebudu tedy hodnotit zbytečnost filmového materiálu. Nebyl by to ovšem Matt Reeves, aby házel tak snadno flintu do žita. Naopak se s tímto faktem popasoval více než se ctí. A poražen rozhodně neodchází. Let Me In má přímo ukázkovou hororovou atmosféru, romantice se samozřejmě nevyhýbá. Divákovy oči jsou sice ochuzeny o závěrečnou divokou řezničinu, ale jedná se o jediný nedostatek. Potěšilo mě že Let Me In je na míle vzdálen sérii Twilight. Chloe Moretz roste do první Hollywoodské ligy. 60%(31.1.2011)

• - Muže napadeného v tunelu ztvárnil Colin Moretz, bratr hlavní protagonistky Chloe Moretz. (Sartorius)

• - Ve scénách, kde je Abby ve sněhu bez bot, byla Chloe Moretz opravdu bosá. Během natáčení jí musel štáb mezi scénami zahřívat chodidla. (Hal_Moore)

• - Abby nikdy neprozradí svůj pravý věk, i když na něj byla Owenem dvakrát dotázána. (Hal_Moore)