Ať vejde ten pravý

Drama / Horor / Fantasy / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2010, 116 min

Matt Reeves

Předloha:

John Ajvide Lindqvist (kniha)

Greig Fraser

Tobin Armbrust

Stan Salfas

Scénografie:

Ford Wheeler

Kostýmy:

Melissa Bruning
  • Dever

// Production Companies: Overture Films , Exclusive Media Group , Hammer Film Productions, EFTI ,Hammer Films // Horor? nie nie, skôr by som to prirovnal k inému žánru + dĺžka filmu je príliš dlhá. Jedine čo stojí za zmienku je herecký výkon Chloe Moretz.(10.4.2011)

Jéé Bravo !! Emociálně hodně silný .. Pár krát se mi chtělo fakt Řvát !! Kopíruje to originál téměř ve všem.. ale oba filmy jsou Kvalitní, nenudí i přes svou dlouhou stopáž.. Hrajou tam sympatičtí Herci no spíše Děti .. Milé překvápko čekal jsem hrůzu, dostal jsem příjemné zimní pohlazení !(23.12.2012)

Matt Reeves by možno pozdvihol úroveň tejto upírskej série a mnoho divákov by mu bolo vďačných, ale dosiahnuť úroveň originálu bolo trošku mimo jeho dosah. Vo svojom debute síce predviedol obdivuhodný feeling pre efekty, vizuálne spracovanie a prácu kamery, čo nakoniec potvrdil aj tu, ale to rozhodne nestačí. To, čo preslávilo švédsku predlohu je neopakovateľná atmosféra príbehu, ktorej stredobodom je úprimná detská láska v horrorovom šate. Krehkosť a jednoduchosť detského sveta strieda mnoho krvilačných scén, ktorých vzájomné dopĺňanie vyvrcholí v nezabudnuteľnom závere. Jediný problém je, že stále hovorím o origináli, čo nakoniec aj dokazuje slabšie stránky tohto remakeu. Detskí herci v záporných roliach boli skvelí, ústredný dvojzáprach však trošku zaostával. Nečudujem sa vyšším hodnoteniam od divákov, ktorí nemali možnosť zhliadnuť švédsky skvost, ale takisto ani nehovorím, že tento film bol úplne zbytočný. Jednoducho je to remake a potvrdil už zaužívané pravidlo poklesu kvality remakeov oproti originálom. 65%.(1.2.2011)

I když to podle mého hodnocení tak nevypadá, tenhle snímek mě překvapil. Originál jsem viděl a proto ani tomuto remaku nebudu vyčítat, že tempo je zde minimální. Co mi ale vadilo (kromě samotného faktu, že Američané holt musí udělat remake snad ke všemu) byl fakt, že zkrátka tady nebyla ta pravá atmosféra. Holt Švédové jsou Švédové a v tomhle oni umí chodit. A i když jsou zde skvělí herci (Chloe je příslibem do budoucna, stejně jako Kodi), vynikající režie a perfektní hudba, Let Me In je stále v mých očích ten chudý bratranec z třetího kolena, oproti originálu. Myslel jsem, že to bude horší, ale na takových 60 % to vidím bez problému, ale upřímně pochybuju, že bych tohle někdy potřeboval vidět, zato originál si pustím rád.(21.8.2011)

Na mě to působilo, jako pohodová dětská -dalo by se říct- romance. A opravdu se mi líbila. Je hezky poetická, "upírské věci" decentní a Chloe (kvůli níž jsem si to pustil) drží snímek na koukatelné úrovni. Sám sobě se divím, ale nenudil jsem se, dokonce byl valnou část poutavý. Skvělý byl okamžik, když chce odejít a najednou zapochybujete, jak zareaguje, a v tu chvíli je vám vše jasné. Perfektní okamžik! A pak už ve mně soupeřil idealista s realistou, a čekal jsem, jak to ve skutečnosti dopadne. # příběh 6 | hudba 6 | humor 1 | akce 0 | napětí 7 | pustil bych si znovu 6(20.8.2011)