poster

Ať vejde ten pravý

 • USA

  Let Me In

Drama / Horor / Fantasy / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2010, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ****

  Moje chůva upírka, kterou na Disney Channel nenajdete.. S remaky a jejich předlohami je to s jako králičím bobkem a Ferrero Rocher. Pokud budete jíst celý život jen to první, po druhém se vám stýskat nebude. Pokud však budete nejdřív mlsat ty italské koule, ohrnete nad králíkovým výstupem už z principu nos a i kdyby vám chutnal, stejně to nepřiznáte.. Řemeslně na úrovni, citlivě podané (líbilo se mi, že nebyl v rámci jinakosti světa dospělých ukázán obličej Owenovy matky, podobně jako v Tom a Jerry jsou zobrazeny jen nohy černošské paničky) a hlavně - Reeves nemá nejmenší problém s budováním hororové atmosféry a o to mi jde v tomhle žánru především. Nehledě na to, že konečně přišla zpoza velké louže upírská romance (byť ne autorská), ve které se nepije krev v prvé řadě divákovi. A mimochodem, Chloë Grace Moretz, jako malá vampýrka, které chytře zastavili růst ve dvanácti, aby při první menstruaci nepodlehla sebekanibalismu, podává na dítě neskutečný výkon. Dakoto, je čas jít do důchodu..(29.3.2013)

 • HoneyBunny
  ***

  Ať vejde ten pravý (švédská i americká verze) je hlavně o postavách a o atmosféře. Nebudeme si hrát na to, že tahle upířina je horor. Když už něco, je to ujetá, temná dětská romance. Osobně preferuji švédskou verzi, protože má zvláštní mrazivou (severskou, hutnou, mísně depresivní) atmosféru a neobyčejné a chvílemi nesympatické dětské hrdiny. To všechno má i americká verze, ale všechno je o trošičku horší a méně originální. Pravda, o něco lépe jsou tu vykreslené emoce mladých hrdinů, ale Abby (Eli) mi tu přišla až moc lidská - její severský protějšek je unikátní mrazivá figurka, která je chvílemi nesmírně křehká a zranitelná, ale nikdo by ji neobviňoval z toho, že působí jako člověk. Oskar/Owen je víceméně stejný. Navíc tu máte postavu policisty (Koteas), která pomáhá vyprávění rámovat, a skvělé herectví Richarda Jenkinse (Abbyin opatrovník). Tohle není vůbec špatný film, ale pokud vám nevadí švédština a čtení titulků, pak z obou verzí volte raději originál.(17.4.2012)

 • predators
  ****

  Ale že to chtělo pořádný nápad natočit film, který už jednou někdo stvořil?! Odvaha se ale cení, a když vezmete z předlohy to nejlepší, co skvěle fungovalo, opět to trochu okořeníte shakespeareovskou tématikou Romea a Julie, zasadíte do zimního prostředí a přihodíte dětskou šikanu, vyjde vám dobře namíchaný krvavý upíří koktejl. 70%(5.3.2011)

 • Pilda17
  ***

  Let Me In není špatný horor, ale od začátku mi vrtalo, kde jsem tento snímek viděl. Věděl jsem moc dobře, že je ze Švédska a měl jsem pravdu. Let Me In je kopie staršího Låt den rätte komma in (Ať vejde ten pravý). Pokud bych měl doporučit, tak spíše originál. Let Me in je dobrý, ale na originál v mnoha směrech nemá. I když hlavní herečka (upírka) Chloe Moretz mi seděla daleko víc než představitelka originálu. Mladičký Kodi Smit-McPhee mi také obzvlášť nevadil. Kdybych věděl, že koukám na kopii, tak si ji nejspíš nepustím.. 6/10 = 60%(5.8.2011)

 • bassator
  *****

  S originálem obtížně srovnávatelné, ale i tak zcela bezchybné. Na začátku filmu jsem si říkal, jak mě štvou remaky dokonalých filmů, že to není umění jen pozměnit herce a zopakovat to samé, ale po závěru musím říci opak. Když budou všechny remaky povedené jak tento tak můj názor (s trochou sebezapření) budu muset změnit. Opět dokonale zahrané, strašně uvěřitelně podané, ale hlavně citově vytříbené. Zde pro mne není slabé místečko - tedy až na ten jazyk. Originální švédština je prostě originální švédština... - 12. 12. 2012 - 90%(12.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace