Ať vejde ten pravý

Let Me In

Drama / Horor / Fantasy / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2010, 116 min

• Momo_desu

Ja som po zhliadnutí tohto snímku mala strašne zmiešané pocity. Na jednej strane ta detská láska alebo ako to nazvať bola pekná aj vlastne všeobecne celá tá zápletka ale mňa to množstvo dialógov, kde sa vlastne nič hororové nestalo nebavilo. Ako horror mi to teda určite neprišlo. Ale na tom ani tak nezáleží. Skôr som mala pocit, že film bol dosť zbytočne naťahovaný, preboha veď skoro dve hodiny "hororu" kde sa vlastne nič takého nestalo bola pre mňa nevysloviteľná nuda. Chloë Grace Moretz mám rada ale ona tomu nedopomohla aby ma to dáko viac nadchlo. Bohužiaľ nevidela som originál, čo ma strašne štve pretože, som chcela vidieť hlavne ten ale nezohnali sme to tak som sa musela uspokojiť s remakeom. Nechápem, prečo tí Američania musia, vždy z každého filmu, ktorý nie je z USA spraviť silou mocou remake. Verím, že originál bol určite lepší a dúfam, že raz si ho konečne pozriem.(19.3.2013)

Na mě to působilo, jako pohodová dětská -dalo by se říct- romance. A opravdu se mi líbila. Je hezky poetická, "upírské věci" decentní a Chloe (kvůli níž jsem si to pustil) drží snímek na koukatelné úrovni. Sám sobě se divím, ale nenudil jsem se, dokonce byl valnou část poutavý. Skvělý byl okamžik, když chce odejít a najednou zapochybujete, jak zareaguje, a v tu chvíli je vám vše jasné. Perfektní okamžik! A pak už ve mně soupeřil idealista s realistou, a čekal jsem, jak to ve skutečnosti dopadne. # příběh 6 | hudba 6 | humor 1 | akce 0 | napětí 7 | pustil bych si znovu 6(20.8.2011)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $12,134,935Tržby Celosvetovo $28,270,399Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,811,919 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $7,155,006 //počet predaných kusov 502,793║ Technicky vzato to má dobre prevedenie, dobrú kameru, hlavne zábery z idúcich vozidiel ma fascinovali, príbeh ma oproti Švédskemu dokonalému filmu niektoré scénky mierne rozvité čím režisér potešil, že sa snažil dať aj niečo iné do príbehu, čo ho o niečo málo obohatí,... lenže v konečnom výsledku to je len slabý tieň originálu zo Švédska, mladý herci až tak nedokážu vtiahnuť do deja, ich vzťah nemá potrebnú iskru a ich prežívanie v skazenej spoločnosti nemá taký srdcervúci náboj aby sme ich útrapy prežívali naplno, drsnosť a citeľné utrpenie to má ale skôr takú samoúčelnú, čiže toto až tak dej nevystuží, čakal som trošku viac ale na ako taký priemer to má. /60%/(17.1.2011)

• obitus

Zbytečný jak extra vroubkovaný kondom v klášteře. Let Me In si od svého předchůdce (a zprostředkovaně od knihy) bere jasně danou dějovou linku, ale vše ostatní, co dělalo ze švédského originálu nadpozemský horror nějak zapomíná. Hlavní dětští představitelé jsou děsní, chemie mezi nimi věškerá žádná, americká produkce tlačí na pilu do brutality (velmi zbytečně a nevkusně), ale nahé dospělé "dítě" je tabu. Triky dávají vzpomenout běhání po stromech v Twilight a celé je to nějaké takové nepropojené, nefunkční....no prostě akorát tak k nasrání. BTW výroční Fangoria 300 má v sobě dvoustránkovou reklamu, ve které Stephen King o tomto paskvilu tvrdí, že je to nejlepší americký horror za posledních 20 let. To může znamenat jen dvě věci. Buď američani dvacet let nenatočili alespoň průměrný horror. Anebo začal Stephen zase chlastat první ligu.(29.1.2011)

Láska je slepá. Povedený horor podepřený zajímavým příběhem a výbornými hereckými výkony špuntů Kodiho Smita-McPheeho a Chloe Moretz. Originál jsem neviděl a po pravdě řečeno Reevse chápu proč ho (pokud je pravda co většina tvrdí) věrně překopíroval a jen trochu poamerikanizoval. Představte si, že vidíte film. Dokonalý film, který se vám líbí tak jak je. Pak příjde hrabivý americký producent, který řekne, že chce remake. "Vždyť ten film je perfektní, proč ho chceš předělávat?" ptáte se vy. Samozřejmě na tom chce vytřískat prašulky a vaší jedinou možností na minimalizování škod je říct: "Ok já to natočím, ale nech mě to udělat co nejvěrnější originálu..."(30.1.2011)