poster

Ať vejde ten pravý

 • USA

  Let Me In

Drama / Horor / Fantasy / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2010, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dellamorte
  ***

  ...hriešne plytvanie energiou. Nikdy by som si nepomyslela , že k nejakému snímku napíšem tieto slová - " Vydarený , no zúfalo zbytočný ". Prišiel totiž "po záverečnej ".(16.1.2011)

 • S.Quentin QUALE
  ****

  Americký remake severského Toho pravého, který poměrně přesně kopíruje originál. Nic to nemění na tom, že je oba filmy jsou skvělý, takže si stačí vybrat podle herců, jazyka nebo si prostě hodit korunou. ;)(29.10.2012)

 • Chlupis
  ***

  V Let Me In - narozdíl od Låt den rätte komma in - absolutně nefungují stěžejní emocionální motivy, počínaje šikanou Owena (Oscara) a konče vztahem obou hl. postav. Chloe Moretz a Kodi Smit-McPhee jsou bezpochyb brilantní herci, role, které ale mají hrát v Let Me In, nejsou ani v nejmenším psány a vymyšleny pro ně. Krása upírky (- upíra, jak napovídá originál i předloha) a až přílišná sympatičnost hlavního hrdiny ve filmu nefunguje, stejně tak přenesení příběhu z chladného Švédska do Spojených států. Zásadní rozdíl mezi severským originálem a americkým remakem vidím v tom, že ponurost švédských lokací pramení už z jejich samotné podstaty, za to ty americké musí být podporovány velmi stylizovaným gradingem, jenž však pouze zastírá fakt, že v off-line záběrovém režimu by se nedalo fikčnímu světu filmu ani v nejmenším věřit. Jinak řečeno je Let Me In kočkopes, který se usilovně snaží napodobit či nijak nepoškodit originál, dělá to ale s tak zbytečnou věrností a inspirací severskými filmařskými postupy, že v rámci škatulky amerického remaku nemá logicky šanci uspět. Stejně tak, jako švédi nikdy nenatočí plně funkční hollywoodský blockbuster, totiž ani američané nikdy nenatočí bezchybný film prolezlý severským kinematografickým feelingem. Jediné, co proto funguje bezchybně, jsou dvě kompletně přidané (či přetvořené) scény; ta úvodní a další, ke které úvod přímo odkazuje.(20.1.2011)

 • Hakha
  ****

  Jeden z mála amerických remaků, o kterých mohu napsat, že je lepší než originál… naštěstí remake není přesnou kopií originálu, spíš něco ve stylu Ring - Kruh. Nudnější a roztahanější pasáže ze Švédského filmu jsou zde nahrazeny dynamičtějšími sekvencemi, kde si vraždění užijeme dvojnásob a je zde i několik nových působivých sekvencí. Na konci filmu jsem byl rozhodně spokojen a neřadím tento remake mezi zbytečné. Mé hodnocení 4 hvězdičky…(19.1.2011)

 • genetique
  ***

  Matt Reeves by možno pozdvihol úroveň tejto upírskej série a mnoho divákov by mu bolo vďačných, ale dosiahnuť úroveň originálu bolo trošku mimo jeho dosah. Vo svojom debute síce predviedol obdivuhodný feeling pre efekty, vizuálne spracovanie a prácu kamery, čo nakoniec potvrdil aj tu, ale to rozhodne nestačí. To, čo preslávilo švédsku predlohu je neopakovateľná atmosféra príbehu, ktorej stredobodom je úprimná detská láska v horrorovom šate. Krehkosť a jednoduchosť detského sveta strieda mnoho krvilačných scén, ktorých vzájomné dopĺňanie vyvrcholí v nezabudnuteľnom závere. Jediný problém je, že stále hovorím o origináli, čo nakoniec aj dokazuje slabšie stránky tohto remakeu. Detskí herci v záporných roliach boli skvelí, ústredný dvojzáprach však trošku zaostával. Nečudujem sa vyšším hodnoteniam od divákov, ktorí nemali možnosť zhliadnuť švédsky skvost, ale takisto ani nehovorím, že tento film bol úplne zbytočný. Jednoducho je to remake a potvrdil už zaužívané pravidlo poklesu kvality remakeov oproti originálom. 65%.(1.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace