• slovenský

Fantasy / Muzikál / Romantický

USA, 1980, 93 min

• gudaulin

Jedna hvězdička je za půvaby a vokály Olivie Newton -John a druhá je za hudbu skupiny ELO, zbytek jde zařadit do kategorie odpad. Dnes je Xanadu oprávněně zapomenutý muzikálový kousek, ze kterého zůstala jen obecně známá ústřední melodie, kterou si s filmem téměř nikdo nedokáže spojit. Nicméně ten, kdo vyrůstal na revuálních programech české televize socialistických dob, dokáže ocenit aspoň výpravu a taneční choreografii několika písniček...Celkový dojem 30 %.(14.1.2008)

• Jara.Cimrman.jr

Nyní již vím, že budu-li toužit po Diově dceři, tak stačí rozjet se na kolečkových bruslích proti zdi a hlavou ji laxně prorazit. Díky za tento poznatek, bez nějž by můj další život ztratil předpokládanou kvalitu. Poněkud méně děkuji za to, že mi byl experimentálně vyvrácen můj mýtus, že solidní muzika dokáže z jakékoli kraviny vykouzlit alespoň průměrný zážitek.(2.10.2012)

• meave

To prirovnanie k lizatku u januchy je výborné. Ak máte k 80-tym rokom romantický vzťah a k tomu ešte milujete Oliviu, je to ten pravý film. Ak nie - je mnoho nápaditejších muzikálov. Tomuto filmu chýba akákoľvek nadčasovosť, dokonca nemá ani nápad. Nič moc.(25.6.2005)

Pěkná muzikálová limonáda s půvabnou múzou Olivii Newton-John. Ta je naprosto dokonalá, ať už zpívá a tančí na scéně sama nebo se po jejím boku předvádí Gene Kelly, či je zamilovaný Michael Beck, vždy to perfektně funguje. Prostě XANADU potěší zejména ty, kteří milují éru 80. let a všechno co s tím souvisí..))(18.1.2014)

• NinadeL

Za Gene Kellyho, ostatní se nedalo vydržet. A nebylo to zásluhou absence titulků u písní, ve kterých se odehrála většina děje.(24.6.2009)