Fantasy / Muzikál / Romantický

USA, 1980, 93 min

Nostalgie v nejryzejší formě. Nedá se zapomenout, jak moc jsem tuhle pohádku miloval, stejně jako Olivii Newton-John a rozjařený děj-neděj.(2.1.2006)

• Jara.Cimrman.jr

Nyní již vím, že budu-li toužit po Diově dceři, tak stačí rozjet se na kolečkových bruslích proti zdi a hlavou ji laxně prorazit. Díky za tento poznatek, bez nějž by můj další život ztratil předpokládanou kvalitu. Poněkud méně děkuji za to, že mi byl experimentálně vyvrácen můj mýtus, že solidní muzika dokáže z jakékoli kraviny vykouzlit alespoň průměrný zážitek.(2.10.2012)

Věřte tomu nebo ne, ale tohle byl jeden z mých TOP filmů raného dětství. Dlouho jsem to neviděl, takže nízkému hodnocení tady věřím. Stejně tomu ale musím dát aspoň ty čtyři.(26.11.2010)

Acidová muzikálová jazda pre yupíkov, ktorým ešte nevymäkol mozog (ale ako tak pozerám na komentáre, takéto štýlové jazdy, pokiaľ neprebehli kolektívnou všeobecnou vlnou prijatia, sa doceniť veľmi nevedia). Skvostná romanca novej éry s víziami tvorenými túžbou po tom svojom hudobnom klube, obsahujúcom to najlepšie zo starej aj prichádzajúcej muziky. Len treba mať chuť diktovanú pobozkaním múzy. Staré cigary, staré tance. Nový dizajn prinesený novými drogami - acidmi a amfetamínmi. Tie sa síce vo filme nespomenú, no z kostýmovo/architektonicko/iluminačnej stránky diela sú zrejmé. Skvelá práca.(1.12.2014)

• gudaulin

Jedna hvězdička je za půvaby a vokály Olivie Newton -John a druhá je za hudbu skupiny ELO, zbytek jde zařadit do kategorie odpad. Dnes je Xanadu oprávněně zapomenutý muzikálový kousek, ze kterého zůstala jen obecně známá ústřední melodie, kterou si s filmem téměř nikdo nedokáže spojit. Nicméně ten, kdo vyrůstal na revuálních programech české televize socialistických dob, dokáže ocenit aspoň výpravu a taneční choreografii několika písniček...Celkový dojem 30 %.(14.1.2008)

• - Vůbec první Zlatou malinu pro nejhoršího režiséra si v roce 1981 za tento snímek odnesl Robert Greenwald. (Terva)