• slovenský

Fantasy / Muzikál / Romantický

USA, 1980, 93 min

Tenhle film jsem viděl hodně dávno a pouze jednou. A když jsem se dověděl, že se v něm představuje skupina Electric Light Orchestra, plácl jsem se do čela tak silně, až z toho o deset let později vzniklo mé nejoblíbenější sestavení, od kterého mám asi 130 písní. A nejlepší je, že tato skupina skládá i dnes, i když poněkud změnila repertoár a hudební nástroje. Stinnou stránkou tohoto filmu je, že se nedokázal prosadit a ELO k nám nepronikla v takové míře jako například ABBA. Už si ani nevzpomínám, proč tomu tak je. I když jsem ho viděl jen jednou, musím říct, že je to můj nejoblíbenější muzikál. A skutečně nevím, na co se koukali ostatní, když tady čtu samou kritiku. Neměl bych to srdce ohodnotit tento experiment hůře, než jsou 4 hvězdičky. Jsou přece horší filmy a tohle hodnocení je taky trochu z nostalgie a také když ELO byla na svém vrcholu.(15.1.2007)

Pěkná muzikálová limonáda s půvabnou múzou Olivii Newton-John. Ta je naprosto dokonalá, ať už zpívá a tančí na scéně sama nebo se po jejím boku předvádí Gene Kelly, či je zamilovaný Michael Beck, vždy to perfektně funguje. Prostě XANADU potěší zejména ty, kteří milují éru 80. let a všechno co s tím souvisí..))(18.1.2014)

Tuhle romatickou pohádku miluju. Moje srdcová záležitost. Je teda fakt, že se jedná o snadno zapomenutelný kousek. Televize ho taky příliš často neopakuje. Ale hudba od ELO byla výborná a choreografie také. Soundtrack poslouchám ještě dnes.(24.2.2009)

Olivia Newton John, byla nejkrásnější baba té doby a navíc tenhle muzikál má i jiná pozitiva. Olivia umí i zpívat, na bruslích ji to sekne a má pěknej zadek :-) Zábava i dnes po x reprízách.(13.3.2015)

• mortak

Gene Kelly je dokonalý, šarmantní a ve formě, jenže právě to dělá z filmu takovou tragédii. Představitel hlavní mužské role je děsný - neumí mluvit, natož hrát, takže slyšet ho, jak rozmlouvá s Kellym, který má skvělou výslovnost, rve uši. A dívat se na Newton-John jak vlaje jako hadr na tyči vedle Kellyho při stepování (je to krásně vidět na práci rukou), taky dost naštve. I Sonnyho kolegy z práce snad vytáhl kompars z nějakého pornofilmu - tak amaterské herectví se jen tak nevidí. A hlavně ten film NENÍ muzikál, ale připomíná spíše osmdesátkové televizní estrády typu Ein Kessel Buntes (viz jazz-disco vize klubu v půli filmu a finále) doplněné několika videoklipy (animace či neonové nebe).Chápu Kellyho, který chtěl po chabých sedmdesátých letech muzikál znovu postavit na nohy, ale amaterismus Xanadu překračuje všechny meze.(5.1.2011)