Anvil! The Story of Anvil

USA, 2008, 90 min

Sacha Gervasi

Rebecca Yeldham

Andrew Dickler

Ultimátní hudební dokument, kterému není rovno.(26.8.2009)

Unikátní dokument o zapomenuté kapele, jejíž členové nikdy nepřestali věřit v to, že se jednou vrátí na metalové výsluní. Jen zamrzí, že tvůrci si občas nedali pokoj a dělali z toho pomalu melodrama. Hodně potěšily příspěvky od rockových velikánů.(24.6.2009)

Anvil! môže vzbudiť v potenciálnom divákovi túžbu vidieť niečo podobné, ako This is the spinal tap!, ale nenechajte sa zmýliť, fiktívny dokument a ten reálny je niečo úplne odlišné! Zhoda mien bubeníka Anvilu a režiséra Spinalu Roba Reinera je čistá náhoda! (keď už sme pri tých výkričníkoch, baby....). Takže kto vydržal viac ako 30 rokov? Stouni, The Who a ...Anvil! Zažili 15 minút slávy, aby ich dokázali držať nad vodou a nekonečnom (a nereálnom sne) celý život a budú až do smrti. Keď sa na ich životy pozrieme z pohľadu nášho, čiže členov davu, absolvujúcich každodenný rituál bez možnosti zmeny, tak oná päťtýždňová dovolenka, ktorá chvíľami pripomínala nočnú moru, vzhľadom na množstvo miest, ktoré chlapci navštívili, asi stála zato a nič na tom nezmení ani česká "pohostinnosť". Stačí nahrať jeden solídny album, poslať ho do Japonska a nakoniec sa môže dostaviť niečo ako krásna nostalgická satisfakcia.(12.4.2013)

Jak já vám, kluci, rozumim.(6.4.2010)

Hodně silnej dokument, kterej dokazuje, že naděje umírá poslední. METAL ON METAL!(28.7.2012)