Anvil! The Story of Anvil

USA, 2008, 90 min

Sacha Gervasi

Rebecca Yeldham

Andrew Dickler

Uah je až neuveriteľné, aká konštelácia dôvodov zavinila to, že skupina, ktorá bola niekedy rovná Bon Jovimu, alebo Twisted Sister, zostala v zabudnutí vekov. Anvil má pritom kvalitný materiál, len sa nevedel predať, mal blbú manažérku a iné problémy, ktoré musíte vidieť. Pritom vás sprevádza charizmatický a správny spevák "Teh Lips" dokument tiež rozpráva smutnú výpoveď o nahrávacích spoločnostiach, živote jedného hudobníka a tiež o strastiach starnutia. Všetko je však podané až neuveriteľne reálne, kde som začal pochybovať o pravdivosti dokumentu, lebo je tu pár klišé, ale myslím že história Anvilu, hovorí sama o sebe. Takže nikdy sa netreba vzdávať...(12.11.2009)

V létě 1984 jedou největší rockové kapely společně na světové turné. SCORPIONS, WHITESNAKE, BON JOVI... Všechny prodají miliony desek. Až na jednu..... Pochvalná slova od Larse Ulrycha, strach ANTRAX – vše je minulost. ANVIL hráli TRASH už rok před velkou čtyřkou a album Metal on Metal mělo být tím nejzákladnějším ze všech HM nahrávek. Dnes? Hrají (protože to milují) pro stovku lidí v baru a posranej sen, který je pronásleduje tolik let - BEJT ROCKOVÁ HVĚZDA se ne a ne splnit. Je tu však malá naděje... ROCKOVÁ ,,TRUE STORY“, která má v sobě víc emocí, než kdejakej podělanej thriller. POKUD VE VAŠEM TĚLE BIJE OCELOVÝ SRDCE! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Mám ocelové srdce. 2.) Znám ANVIL a jejich ,,Metal on Metal“ je mojí hymnou. 3.) Jsem začínající hudebník a chci se poučit z jejich chyb. 4.) Dokázali s kapelou nejvíc vyjebat v Praze? 5.)Obdivuji kapely, které spolu vydrží 30 let. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * Víte že? Posoudit, jestli se jejich sen splnil můžete sami? Stačí poslechnout album z roku 2007 This Is Thirteen!(14.4.2010)

...aneb když vám místo krve v srdci tepe metal. Nářezový dokument o tom, že bychom se nikdy neměli vzdávat svých snů. "The music lasts forever... Maybe the debt does too but the bottom line is that the music lasts forever and that's the art, that's the most important thing."(28.2.2010)

Unikátní dokument o zapomenuté kapele, jejíž členové nikdy nepřestali věřit v to, že se jednou vrátí na metalové výsluní. Jen zamrzí, že tvůrci si občas nedali pokoj a dělali z toho pomalu melodrama. Hodně potěšily příspěvky od rockových velikánů.(24.6.2009)

Jak já vám, kluci, rozumim.(6.4.2010)