Film vrací diváka do událostí před útokem Cylonů na dvanáct lidských kolonií a jejich téměř úplné vyhlazení. Dějově jej tak lze zařadit jako doplnění původní minisérie, sledující události před útokem Cylonů a následně po něm z jiného úhlu pohledu, a to sice očima Cylonů. Ti měli zpočátku jasný plán..... zničit lidské kolonie a vyhladit lidstvo (své stvořitele). S čím ale nepočítali, byli přeživší. Některým se podařilo uniknout a vést guerillovou válku na planetě Caprica. Zbytek lidské rasy vyráží hledat nové místo k životu jinde v nekonečném vesmíru, pátrajíce po bájné 13. kolonii, planetě Zemi. Krátce po zničení dvanácti kolonií se dva cylonští agenti setkávají a vedou debatu, jak řešit nastalou situaci a komplikaci s přeživšími zbytky lidské populace. Poprvé musí improvizovat... Každý se vydá samostatně svou cestou, jeden s povstalci na planetě a druhý s vesmírnými uprchlíky. Ve skrytu své anonymity jsou odhodlání bezezbytku uskutečnit svůj plán. (hlína)

dex2man

BSG je těžce návyková a tak jsem za každý přídavek velmi vděčný, i když toho The Plan příliš nenabízí. Znovu opakuje některé viděné scény a často jen doplňuje detaily z pohledu Cylonů. Je to další krůček k dokonalému pochopení komplexního světa BSG ,přibližuje plán a motivaci Cylonů k vyhlazení lidstva, ale žádného extra šokujícího odhalení se nedočkáme. Na druhou stranu je krásné vidět, jak se Cylonům plán hroutí pod rukama a Bratr Cavil utápí žal ze selhání v chlastu:) ()

Kothy

Tak trochu zbytečný BSG film o útoku na kolonie z pohledu Cylonů. Skládá se z vystřižených záběrů z 1. a 2. série a několika nových. Zřejmě zde byla snaha, aby zpětně vše dávalo smysl. Ale kdyby tento film nebyl, o nic bychom nepřišli. Sledujeme zde Cylony ve flotile, kteří sabotují lidské úsilí přežít a uniknout. Nahlédneme také na Capricu z pohledu partyzánů. I tak je seriál dobře zakončen a tohle je jen pár střípků navíc. "Vyhoďte je do vesmíru." ()

bartias

Vyloženě fanouškovská záležitost je návratem do universa kultovního seriálu. Díky tomu, že scénáristé po celou dobu vysílání vycházeli z myšlenky, že Cylony nehnala slepá nenávist ale předem promyšlený plán, může se tenhle televizní film vracet ke klíčovým událostem děje a ukazovat je „z druhé“ strany. Není to zlé, ale bez komplexního příběhu je dvouhodinová podívaná jen s částí oblíbených hrdinů trochu moc dlouhá. Vysoké hodnocení je spíše nostalgicky fanouškovské – hodně pomáhá i úplně nová skvělá hudba Beara McCrearyho. ()

filmmovier

Můj poslední večer s Battlestar Galacticou, seriálem, který mě nikdy nechytil tak, jak jsem čekal. Každopádně se všechny čtyři série držel na hezkých 80% (zhruba) a na tenhle seriál, který se měl na počáteční událost seriálu podívat očima Cylonů jsem se dost těšil, ale výsledek byl v rámci seriálu přímo strašlivý. Zápletka o ničem, postavy nezajímavé, většina z nich už ani nic nehraje, nijak mě nebralo, to, co se tam děje a Olmos si taky asi moc nezarežíroval... A to opomíjím to, že by tenhle příběh byl slabý i v rámci seriálu, nejenom jako bonus, podle mě zbytečný. Holt si myslím, že v tomhle filmu je všechno špatně, nic nefunguje jak má. Zase na druhou stranu to mohlo být mnohem horší, takže mi těch 40% přijde jako celkem adekvátní číslo, i když ani neumím pořádně vysvětlit proč, prostě mě to nebavilo. Vysvětlím to tak: Plán je pro BSG něco jako Legenda o Strážcích pro Babylon 5. Problém je v tom, že B5 je mnohem, mnohem kvalitnější, Pokud jde o mě, já se s tímhle filozofickým seriálem rozloučil včera Břitvou. ()

Honzíno

The Plan bylo to nejhorší z univerza novodobé Battlestar, co jsem viděl (už jsem viděl vše - včetně webizod, The Plan jako poslední) a navíc mám nový seriál hodně rád. Vystřižené scény, na ně napasovaný děj - neděj. I když má Dean Stockwell obrovské charizma a nesleze z plátna, tak je na něj hodina a třičtvrtě moc a nemá v podstatě co hrát, což bohužel není jeho chyba. Za pochvali stojí akorát tradičně výborná hudba, zvuk a atmosféra. Zbytečné, skoro nekoukatelné. ()