poster

Signum laudis

 • anglický

  Medal, The

Drama / Psychologický / Válečný

Československo, 1980, 84 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ony
  ***

  Signum laudis je nepochybně nadčasový snímek z té méně nadčasové světové války, ovšem s rytmem a dynamikou jeho vyprávění jsem se naprosto nedokázala sladit. Scéna s koňmi v lese je nejspíš vůbec to nejhnusnější, co jsem kdy ve filmu viděla, a předčasně mě paralyzovala.(9.9.2012)

 • sullafelix
  **

  zjednodušený , laxný a miestami až nelogický pohľad režiséra na vec znehodnotil povšimnutiahodnú ideu posolstva tejto herecky zvládnutej drámy ...(17.1.2009)

 • golfista
  *****

  Vynikající film o překročení míry fanatického plnění rozkazů ve válce s nezapomenutelným Vlado Mullerem, který svým výkonem zastínil i o hodně slavnější české kolegy.(27.4.2003)

 • nascendi
  *****

  Doteraz som plný počet hviezdičiek priznal iba 23 česky alebo slovensky hovoreným filmom. Signum laudis je jedným z nich. Ani pri opakovanom zhliadnutí som o hodnotení nemal najmenšie pochybnosti. Oproti minulosti som si všimol iba časovú zhodu a ideovú podobnosť s Kubrickovými Cestami slávy, ktoré som videl nedávno. Vlado Müller bol vo filme neprekonateľný a nepoburovala ma ani Liškova hudba, pretože vytvárala k deju vhodný kontrapunkt.(13.11.2010)

 • Brouk
  *****

  Krutá doba - I.světová válka... Nezapomenutelný film s Vlado Mullerem (kaprál Hoferik byla jeho životní role a ne nějaký hajný)... Velmi rád bych se na ten film podíval znovu...(19.10.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace