Tajemství staré půdy

Jugoslávie / Československo, 1984, 83 min

Vladimir Tadej

Jiří Kolín
  • Lischai

První polovinu filmu doporučuji shlédnout na rychlost převíjení 1,5 ve druhé se zvládnete orientovat už i v trojnásobné rychlosti. Dialogy jsou neuvěřitelně papírové a český dabing hyper-koretktně mluvících dětí působí jako nějaký rafinovaný vtip na Rychlé šípy. Kdyby to bylo ještě o něco horší, vlastně je to docela vtipné.(6.12.2011)

Tohle jsem jako malý měl strašně rád. Dnes po pěkně dlouhé době opět viděno a už to nen sice úplně ono, ale pořád to v sobě má kus svého dřívějšího kouzla. Takové hravé dobrodružství, ale nejlepší výkon podala stejně asi ta dívčina, která hrála i mimikou a byla nejzajímavější postavou vůbec. Kluci byli moc monotónní. Jedna scéna s Milošem Kopeckým docela ušla, jen bych škoda ho. Jan Kanyza jako agent teda nic moc. Třebas odpalování trojzámku s tím, že jeden člověk stál u vybuchujících zámků, je trochu moc velké scifi. Jinak se mi to, ale stále líbí, ale dnešním mladým to už nic neřekne. 6/10(3.11.2011)

Když jsem to viděl jako malej kluk, byl jsem z tohoto dětského-sci-fi špionážního filmu úplně nadšanej. V mých vzpomínkách to byl skvělý dětský film plný všeho, co kluci milují. Po mnoha letech jsem tento drahokam mého dětství opět viděl a byl jsem sklamán. Film je průměrný až, hamba. V ničem neoplývá-výjma nádherných jadranských exteriérů. A tak je to skoro se vším z dětského vidění světa-škoda, rád bych chtěl opět se na filmy dívat nezkaženým dětským pohledem.(25.5.2009)

Srdeční záležitost z dětství...(23.1.2011)

Dnes už spíš k zasmání, ale jako děti se nám to líbilo. Prostředí moře a nadpřirozeno to bylo něco. Ve filmu snad až na M.Kopeckého a J.Kanyzu nikdo z našich nehraje. Kluci najdou na půdě vynález jakési antigravitační dělo a tím vystřelují do vesmíru co se dá, jenže to někdo vidí a celé město má pozdvižení. Dnes už jen jeden z mnoha zapomenutých filmů. Ještě že máme ty satel. kanály.(30.11.2009)