Tajemství staré půdy

Dobrodružný / Rodinný / Sci-Fi

Jugoslávie / Československo, 1984, 83 min

Vladimir Tadej

Jiří Kolín

Dnes už spíš k zasmání, ale jako děti se nám to líbilo. Prostředí moře a nadpřirozeno to bylo něco. Ve filmu snad až na M.Kopeckého a J.Kanyzu nikdo z našich nehraje. Kluci najdou na půdě vynález jakési antigravitační dělo a tím vystřelují do vesmíru co se dá, jenže to někdo vidí a celé město má pozdvižení. Dnes už jen jeden z mnoha zapomenutých filmů. Ještě že máme ty satel. kanály.(30.11.2009)

Srdeční záležitost z dětství...(23.1.2011)

• Enšpígl

Vidět tohle kdysi dávno a ještě v kontextu tehdejší doby jako fagan, tak beru fáborky a propukám v oslavy. To se bohužel nestalo, biják ke mě dorazil až teď a působil na mně krapet nudně, hlavní hrdinka mě byla sympatická jako kornout bez zmrzliny a kluci krom toho, že třikrát rozsvítili vynález teda dvakrát akční nebyli. Určitě z toho jde léto, prázdniny, ale v né takový míře, abych z toho odpaloval ohňostroje a děj jak už jsem řekl, hrál poměrně nudnou symfonii.(5.8.2013)

Tohle jsem jako malý měl strašně rád. Dnes po pěkně dlouhé době opět viděno a už to nen sice úplně ono, ale pořád to v sobě má kus svého dřívějšího kouzla. Takové hravé dobrodružství, ale nejlepší výkon podala stejně asi ta dívčina, která hrála i mimikou a byla nejzajímavější postavou vůbec. Kluci byli moc monotónní. Jedna scéna s Milošem Kopeckým docela ušla, jen bych škoda ho. Jan Kanyza jako agent teda nic moc. Třebas odpalování trojzámku s tím, že jeden člověk stál u vybuchujících zámků, je trochu moc velké scifi. Jinak se mi to, ale stále líbí, ale dnešním mladým to už nic neřekne. 6/10(3.11.2011)

• Tommassi3

"Dobře, já si tady sednu a jestli se ten sud pohne aspoň o centimetr, zaplatím milión !!" - "Milion !! Milion !! Co je dneska milion ??" - "Dobře, tak dva !!" ;)(29.12.2014)