Tajemství staré půdy

Dobrodružný / Rodinný / Sci-Fi

Jugoslávie / Československo, 1984, 83 min

Vladimir Tadej

Jiří Kolín

Nostalgie a v žádném případě naivní dětský příběh. Mezi námi co se točí teď? Samá krev , vulgární mluva a násilí.....(29.5.2011)

• Tommassi3

"Dobře, já si tady sednu a jestli se ten sud pohne aspoň o centimetr, zaplatím milión !!" - "Milion !! Milion !! Co je dneska milion ??" - "Dobře, tak dva !!" ;)(29.12.2014)

• Enšpígl

Vidět tohle kdysi dávno a ještě v kontextu tehdejší doby jako fagan, tak beru fáborky a propukám v oslavy. To se bohužel nestalo, biják ke mě dorazil až teď a působil na mně krapet nudně, hlavní hrdinka mě byla sympatická jako kornout bez zmrzliny a kluci krom toho, že třikrát rozsvítili vynález teda dvakrát akční nebyli. Určitě z toho jde léto, prázdniny, ale v né takový míře, abych z toho odpaloval ohňostroje a děj jak už jsem řekl, hrál poměrně nudnou symfonii.(5.8.2013)

• Lischai

První polovinu filmu doporučuji shlédnout na rychlost převíjení 1,5 ve druhé se zvládnete orientovat už i v trojnásobné rychlosti. Dialogy jsou neuvěřitelně papírové a český dabing hyper-koretktně mluvících dětí působí jako nějaký rafinovaný vtip na Rychlé šípy. Kdyby to bylo ještě o něco horší, vlastně je to docela vtipné.(6.12.2011)

Dnes už spíš k zasmání, ale jako děti se nám to líbilo. Prostředí moře a nadpřirozeno to bylo něco. Ve filmu snad až na M.Kopeckého a J.Kanyzu nikdo z našich nehraje. Kluci najdou na půdě vynález jakési antigravitační dělo a tím vystřelují do vesmíru co se dá, jenže to někdo vidí a celé město má pozdvižení. Dnes už jen jeden z mnoha zapomenutých filmů. Ještě že máme ty satel. kanály.(30.11.2009)