Tajemství staré půdy

Dobrodružný / Rodinný / Sci-Fi

Jugoslávie / Československo, 1984, 83 min

Vladimir Tadej

Jiří Kolín

Dnes už spíš k zasmání, ale jako děti se nám to líbilo. Prostředí moře a nadpřirozeno to bylo něco. Ve filmu snad až na M.Kopeckého a J.Kanyzu nikdo z našich nehraje. Kluci najdou na půdě vynález jakési antigravitační dělo a tím vystřelují do vesmíru co se dá, jenže to někdo vidí a celé město má pozdvižení. Dnes už jen jeden z mnoha zapomenutých filmů. Ještě že máme ty satel. kanály.(30.11.2009)

Body za lokace a nápad s propojením české a jugoslávské produkce, i když tehdy to asi bylo spíš motivované politicky. Slabinou filmu je velmi slabý začátek, tři čtvrtě hodiny se nic neděje, až teprve se záběry zahraničních televizí film doopravdy začne, vyvrcholení je ale slabý kafe i v dětském žánru.(19.6.2015)

Nezapomenutelné dětské sci-fi špionážní drama komunistické éry.(3.7.2009)

Tohle jsem jako malý měl strašně rád. Dnes po pěkně dlouhé době opět viděno a už to nen sice úplně ono, ale pořád to v sobě má kus svého dřívějšího kouzla. Takové hravé dobrodružství, ale nejlepší výkon podala stejně asi ta dívčina, která hrála i mimikou a byla nejzajímavější postavou vůbec. Kluci byli moc monotónní. Jedna scéna s Milošem Kopeckým docela ušla, jen bych škoda ho. Jan Kanyza jako agent teda nic moc. Třebas odpalování trojzámku s tím, že jeden člověk stál u vybuchujících zámků, je trochu moc velké scifi. Jinak se mi to, ale stále líbí, ale dnešním mladým to už nic neřekne. 6/10(3.11.2011)

Když jsem to viděl jako malej kluk, byl jsem z tohoto dětského-sci-fi špionážního filmu úplně nadšanej. V mých vzpomínkách to byl skvělý dětský film plný všeho, co kluci milují. Po mnoha letech jsem tento drahokam mého dětství opět viděl a byl jsem sklamán. Film je průměrný až, hamba. V ničem neoplývá-výjma nádherných jadranských exteriérů. A tak je to skoro se vším z dětského vidění světa-škoda, rád bych chtěl opět se na filmy dívat nezkaženým dětským pohledem.(25.5.2009)