Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gudaulin
  ****

  Na Fešákovi je nejzajímavější, jak dlouho se mi vyhýbal, ačkoliv jde o titul, který se více méně pravidelně objevuje v nabídce televizních stanic třikrát do roka. Režisér Novák použil vizuál a atmosféru ze Sequencových Hříšných lidí města pražského, jen je posunul do komediální polohy. Druhým zdrojem inspirace byla tvorba Karla Kachyni, který se často nostalgicky vracel do doby svého dětství. V porovnání s oběma slavnými zdroji je ale vidět, že výsledek poněkud pokulhává. Působí to spíš jako promenáda prvorepublikových figurek, někdy zajímavých, někdy spíš strejcovsky provinčních. Scénkám většinou schází lehkost a scénář je tak nějak nedotažený. Výsledek zachraňuje spolehlivý výkon osvědčených herců typu Heřmánka, Kostky a Somra. V porovnání s českou tvorbou posledních dvou dekád se ale přece jen přikláním k maličké čtvrté hvězdičce. Celkový dojem: 70 %.(30.11.2015)

 • Radek99
  ****

  Vynikající starosvětsky laděná komedie s mírným pokusem o definování národního charakterového prototypu. Fešáctví jako synonymum idealizovaně typizovaného českého charakteru a určité variace na švejkovství... S tváří a charismatem Karla Heřmánka, proč ne? ,,Já jsem dobrák...ale svině!"(5.10.2007)

 • Marthos
  ***

  Žižkovská první republika se skvělým Heřmánkem v titulní roli. Není to úplně košer, ale je z toho znát nadhled a vtip.(17.7.2009)

 • consuela1
  *****

  Opět jeden z filmů, které mohu kdykoli. Vynikající atmosféra Žižkova let třicátých s naprosto dokonalým svérázným jazykem a báječnou maďarštinou pana Lipského. Parádních momentů je spousta: monolog pana Lipského o padělání bankovek je nepřekonatelný... Karel Heřmánek je v tomto filmu úžasný, opravdu frajer v tom nejlepším slova smyslu. Jeho partnerka je ve výkonu velmi dobrá, o to smutnější jsou další "herecké" osudy této ženy. Duo Kozderková - Zedníček vynikající (Kozderková láskyplně: "Do kolika dneska pohřbíváš, Emánku?"). A nakonec ještě velká chvála pro Petra Kostku a pro dědu v posteli - oba výteční. Obávám se, že na další takto povedený film si ještě dlouho musíme nechat zajít animo...(22.6.2010)

 • Djkoma
  ***

  Fešáku Fešáku.... Karel Heřmánek v ještě kvalitních letech svého života, kdy tvořil slušné filmy. Celá plejáda naších herců. Škoda, že se dneska nerodí tak prosté filmy s takovým obsazeníma každý chce spoustu peněz.(5.1.2006)

 • - Zora Ulla Keslerová (Růža Nejedlová) bola v čase natáčania tejto snímky manželkou autora hudby k filmu Petra Hapku. (Raccoon.city)

 • - Eva Hudečková propůjčila svůj hlas kolegyni Zoře Ulle Keslerové. (pávek)

 • - Natáčeno v Praze - Žižkově, Karlíně, Rudolfínu a okolí Lipanské ulice. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace