Karel Heřmánek má ve své filmografii celkem dva dokonalé filmy z období první republiky - "Srnce" a "Fešáka", přičemž Hubert je rozhodně veselejší. Emánek Vurm a komisař Mourek, kolegové Franc a Spirk, masérský salon, cirkus a spousta bezvadných kšeftů v jednom z nejlepších českých retro filmů všech dob.(7.2.2011)

Obsah včetně závěru: Hubert Hrabě, žižkovský frajer, se živí sháněním falešných svědků, přiživováním se na svatbách, spolupracuje se soukromým detektivem na šmírování nevěrné manželky ... Zakládá si na tom, že má čistý rejstřík, marně ho honí detektiv, který mu chce něco přišít. Hubert na něj navlékne boudu, detektiv místo penězokazů zatkne ředitele banky a Hubert se směje.(3.12.2008)

Panečku ten Hubert není jen fešák, ale taky pěkný rošťák. Takhle si pohrávat s panem komisařem, to je kumšt. No a ta vejslužka na svatbě...hmmm. Pan Hrabě je prostě frajer.(30.6.2008)

" Njákej strašnickej pochcánek nebude buzerovat žižkovský grandy ! "(12.7.2010)

• Maq

Slabý scénář. Fešákovy léčky jsou příliš jednoduché a policisté příliš prostomyslní, než aby to vydalo na stylovou záležitost. A na grotesku je to mdlé. Ani Heřmánek mě nepřesvědčil. Je to dobrý herec, ale tady nedostal Roli.(22.2.2011)

• - Zora Ulla Keslerová (Růža Nejedlová) bola v čase natáčania tejto snímky manželkou autora hudby k filmu Petra Hapku. (Raccoon.city)

• - Natáčeno v Praze - Žižkově, Karlíně, Rudolfínu a okolí Lipanské ulice. (M.B)

• - Postavu komorníka Franca mal pôvodne hrať Jiří Sovák, ale ochorel. (Raccoon.city)