Čtyři noci s Annou

Drama / Krimi / Thriller

Polsko / Francie, 2008, 87 min

Láska a krematorium.(27.6.2011)

• nascendi

Tento film som si pozrel iba pre nostalgickú spomienku na Jerzyho Skolimowského, ktorý v Bratislave uvádzal svoj film Walk-Over a ja som sa tešil, ako dobre rozumiem jeho poľštine. Schladilo ma až jeho oznámenie, že hovorí tak dobre po česky, pretože vyštudoval pražskú FAMU. Ale aj pri všetkej úcte k režisérovi, tento jeho film nepovažujem za dobrý. Základná myšlienka, prosím. Ale s magorom, ktorý celý film rieši svoje vzťahové a iné problémy sa nedá stotožniť a nezaujal ma ani jeho príbeh. A tak mi ostáva ako pozitívna spomienka iba spojenie Skolimowski - Walk-Over.(7.7.2011)

Z tohoto filmu mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu musím ocenit místy originální momenty, zvláště znásilnění Anny, nebo jednu z Leonovych návštěv Anny, která mi silně připomněla jakousi repliku z Mr. Beana. Tahle scéna mne tedy opravdu zaujala a film působil chvíli jako tragikomedie, vcelku mne ale příliš neoslovil.(28.6.2011)

Okrasa!!!!!(3.12.2008)

Cztery noce z Anną není vůbec špatný film. Leon Okrasa je mírně pomalejší zaměstnanec nemocnice, který pracuje ve spalovně odpadu (někdy i více biologického, než byste čekali) a má tak trochu sklony k deviantnímu chování. Anna je žena kyprých tvarů, rovněž zaměstnankyně nemocnice. Stačí si dát dvě a dvě dohromady a máte zde filmové drama plné šedi, které doporučuji zhlédnout. Na mě však bylo tempo příliš pomalé a místy jsem se nudil, proto to průměrné hodnocení.(31.5.2010)

• - Jerzy Skolimovski se při psaní scénáře inspiroval autentickým příběhem, jenž se odehrál v Asii. (Tygrys)