Želví nindžové

Korytnačky ninja

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi / Sci-Fi

USA / Hong Kong, 1990, 93 min

• Davies182

Kdyby se to dalo chápat jako napůl parodická komedie, hodnocení by možná stouplo... To by na tom ale pak zase bylo smutné. Nicméně jako malému mi to tak hrozné nepřišlo, to jen s odstupem času se jedná o úděsnou podívanou. Hlavně ty postavy...(19.6.2009)

Prvé TMNT sa k nám do Tv dostali v mojom veku predškolskom a hneď som sa stal korytnačkou. Bol som Donatello. Pred pár dňami mi dvd-čko požičal kamarátov päťročný syn (Rafael), ktorý na tom fičí momentálne. To je tak fajn, že aspoň tým deťom nezáleží len na efektoch. Prvé Korytnačky sú totiž furt prdel, a oproti tým novým, sa líšia len rozpočtom a evolúciou spôsobeným druhom humoru a ženskej krásy. Inak sme stále gumené korytnačky(3.12.2014)

Tohle určitě nejvíc ocení kluci, co na želvákách odrostli! Když mi táta tenkrát přinesl kazetu z videopůjčovny, byl jsem z toho u vytržení... takže si ty dvou a méně hvězdičkový hodnocení strčte laskavě za krunýř!;D(27.12.2010)

• xxmartinxx

Klasika, která vyšumí. Žádná nostalgie, žádné hlášky. Vždyť to jsou želvy, proboha!(10.12.2009)

Není to tak zábavné jako kreslená předloha ale pořád to má něco do sebe.(2.4.2009)

• - Film celých 9 let držel snímek první příčku nejvýdělečnějších nezávislých filmů. Z vrcholu ho sesadil až horor Záhada Blair Witch (1999). (ledzepfan)

• - Všichni herečtí představitelé želv Ninja si ve filmu zahráli dvojroli. Michale Sisti, představitel Michaelangela, se ve filmu objeví také jako roznašeč pizzy. John Pais, představitel Raphaela, namluvil jednoho pasažéra taxíku. Self Tilden si mimo Donatella zahrál spojku Foot klanu. David Forman, představitel Leonarda, si zahrál také vůdce gangu. (Džejkop)

• - Věta z konce filmu "Check out East Warehause on Lairdman Island " v sobě skrývá více informací, než se zdá. Poukazuje na tvůrce želv Ninja Kevina Eastmana a Petra Lairda. (Džejkop)