Želví nindžové

Korytnačky ninja

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi / Sci-Fi

USA / Hong Kong, 1990, 93 min

• DaViD´82

Guilty pleasure jedné generace; sice v animované seriálové podobě, a byť je to dnes k nevíře, tak tato filmová verze byla svého času TA událost. Dnes z toho zbyl již pouze značně "wtf" snímek s kultovně nechtěně směšnou choreografií akčních scén, kdy se herci v kostýmech nemohli příliš hýbat a tak jen nazdařbůh máchají rukama/nohama a protivníci se jim snaží nabíhat do ran. A to ještě ne vždy s úspěchem, protože pro své kostýmy vidí stejné houby jako želváci... To se prostě neomrzí ani po bezmála čtvrtstoletí od natočení.(23.8.2014)

U mňa super. Ako decko som na to niekoľkokrát bol v kine, baví ma to aj teraz. Je to zmeska lacných vtipov, priamočiarého komiksového príbehu (vtedy sa v detských filmoch ešte umieralo a zabíjalo!) a zábavnej akcie. Seriál je seriál, ale film je dôstojnou súčasťou ságy, i keď nostalgia určite robí svoje...(2.9.2012)

Donatello byl můj hrdina :) Kupodivu mám ty hrané filmy radši než původní seriál, jenom je třeba nechat všechnu soudnost stranou a vrátit se do doby na prvním stupni ;)(26.8.2009)

Mám pre nich slabosť. Animovaný seriál a všetko s ním spojené patrí k mojím obľúbeným spomienkam na detstvo. Z tohto filmu sa pamätám najmä kostýmy hlavných hrdinov. Skutočne podarené. Veľmi rád by som si to niekedy pozrel znova, aby som si oprášil spomienky. A tá pizza, škoda rozprávať.(20.2.2011)

....typický kultovní produkt 90tých let....pokud vám v roce 90 bylo míň než 7 a víc než 10 tak nejspíš nemůžete pochopit všechny ty děcka co hltaly želví komixy,běhaly po lesích a městech s klackama v rukou a barevnýma páskama přes oči a které si v kině nebo u tv obrazovek poprvé poslintali bradu štěstím :D :D ....Tohle je srdcovka,která vkusně formovala mou dětskou představivost ....teenage mutant ninja turtles 4Ever :D :D(27.11.2010)