Želví nindžové

Korytnačky ninja

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi / Sci-Fi

USA / Hong Kong, 1990, 93 min

• nash.

Stejně trapné jako nezábavné. Nechápu, jak se něco tak podivného mohlo stát tak úspěšným, ale možná mi jen chybí správný úhel pohledu, protože jsem na želvím seriálu nevyrůstal, želví polevku jsem nejed, nikdy jsem žádnou želvu neměl a jediné, které jsem kdy znal, byly Poldinky.(3.6.2011)

Nechápu jak jsem tohle mohl od roku 2006, co jsem registrován na ČSFD zapomenout hodnotit! Uplnou náhodou jsem na to teď narazil a musím dát plný počet, prostě nemůžu jinak, protože já jsem z toho byl fakt hotoví :-)) Skvěle zpracovaná hraná podoba, na tu dobu výborné kostými želví čtverky i s Třískou a Trhačem! Kombinace vtípků, dobré akce a dnes už oldschoolové hudby, která je super :)(5.3.2012)

V kině jako dítě jsem z toho byl více vyřízený, než z čehokoliv, co vidím dnes. Bohužel ty časy jsou pryč stejně jako moje naivní představa o tom, že Leonardo je prostě nejlepší, každého rozseká a jednou budu jako on :( Nesplnilo se to, ale nejsem kvůli tomu zas tak smutný, protože být zelená lidská želva s meči a povídat si s divnou velkou krysou by asi nebyl život, který bych dneska chtěl :-)(6.1.2009)

Veľmi kvalitná rodinná zábava, aj keď dnešným deťom už chýba celý ten background okolo. To bola mánia jak remeň... Kam sa hrabe Pokemon.(15.8.2004)

Po letech zase zkouknuto .. a zase stejná kravina, ale nemůžu si pomoct, byť ani u animovanejch želv jsem se nikdy nebavil, tak je stejně mám asi rád.(28.2.2012)

• - Danny Pennington (Michael Turnay) ve filmu vystřídá celkem šest triček, na kterých je zobrazen baskytarista skupiny Sex Pistols Sid Vicious. (Džejkop)

• - Film celých 9 let držel snímek první příčku nejvýdělečnějších nezávislých filmů. Z vrcholu ho sesadil až horor Záhada Blair Witch (1999). (ledzepfan)

• - Všichni herečtí představitelé želv Ninja si ve filmu zahráli dvojroli. Michale Sisti, představitel Michaelangela, se ve filmu objeví také jako roznašeč pizzy. John Pais, představitel Raphaela, namluvil jednoho pasažéra taxíku. Self Tilden si mimo Donatella zahrál spojku Foot klanu. David Forman, představitel Leonarda, si zahrál také vůdce gangu. (Džejkop)