Želví nindžové

• slovenský

Korytnačky ninja

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi / Sci-Fi

USA / Hong Kong, 1990, 93 min

Prvé TMNT sa k nám do Tv dostali v mojom veku predškolskom a hneď som sa stal korytnačkou. Bol som Donatello. Pred pár dňami mi dvd-čko požičal kamarátov päťročný syn (Rafael), ktorý na tom fičí momentálne. To je tak fajn, že aspoň tým deťom nezáleží len na efektoch. Prvé Korytnačky sú totiž furt prdel, a oproti tým novým, sa líšia len rozpočtom a evolúciou spôsobeným druhom humoru a ženskej krásy. Inak sme stále gumené korytnačky(3.12.2014)

Když jsem objevil tyhle filmy tady na CSFD, uplne s emi rozbusilo srdce, protoze to opet orovska nostalgie, snad bych nekd eu rodicu jeste nasel ty plakaty, obrazky, hracky a vsechno, co ma co docineni s zelvama :) urcite tenhle film neni na 4 hvezdy, ale citove je i na vic :)(12.2.2008)

• DaViD´82

Guilty pleasure jedné generace; sice v animované seriálové podobě, a byť je to dnes k nevíře, tak tato filmová verze byla svého času TA událost. Dnes z toho zbyl již pouze značně "wtf" snímek s kultovně nechtěně směšnou choreografií akčních scén, kdy se herci v kostýmech nemohli příliš hýbat a tak jen nazdařbůh máchají rukama/nohama a protivníci se jim snaží nabíhat do ran. A to ještě ne vždy s úspěchem, protože pro své kostýmy vidí stejné houby jako želváci... To se prostě neomrzí ani po bezmála čtvrtstoletí od natočení.(23.8.2014)

Spojte želvy, kung-fu a pizzu a vyjde vám tento galimatiáš na který v dětství čuměli snad všichni. Trhače prostě neměl nikdo rád. 60% (DĚJ ** AKCE *** VTIP ** EFEKTY ** HERCI **) IMDb.com: 6,3/10(4.10.2011)

Rozpočet: 13 500 000 $ Otvárací Víkend: 25 398 367 $ (v 2 377 Kinách) Tržby USA: 135 265 915 $ Tržby Celosvetovo: 201 965 915 $(14.5.2012)

• - Danny Pennington (Michael Turnay) ve filmu vystřídá celkem šest triček, na kterých je zobrazen baskytarista skupiny Sex Pistols Sid Vicious. (Džejkop)

• - Ve scéně, kdy Raphael vyjde z kina, je v pozadí vidět plakát filmu Critters (1986). (Džejkop)

• - Film celých 9 let držel snímek první příčku nejvýdělečnějších nezávislých filmů. Z vrcholu ho sesadil až horor Záhada Blair Witch (1999). (ledzepfan)