Želví nindžové

• slovenský

Korytnačky ninja

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi / Sci-Fi

USA / Hong Kong, 1990, 93 min

Spojte želvy, kung-fu a pizzu a vyjde vám tento galimatiáš na který v dětství čuměli snad všichni. Trhače prostě neměl nikdo rád. 60% (DĚJ ** AKCE *** VTIP ** EFEKTY ** HERCI **) IMDb.com: 6,3/10(4.10.2011)

Po letech zase zkouknuto .. a zase stejná kravina, ale nemůžu si pomoct, byť ani u animovanejch želv jsem se nikdy nebavil, tak je stejně mám asi rád.(28.2.2012)

Žádný film nekřičí "devadesátá léta" tak hlasitě, jako tento. Už nechám na vás, zda je to plus nebo mínus. Za mě akorát řeknu, že tohle je nejlepší a zároveň nejzáživnější díl z původní trilogie. 70 %.(21.8.2014)

• Davies182

Kdyby se to dalo chápat jako napůl parodická komedie, hodnocení by možná stouplo... To by na tom ale pak zase bylo smutné. Nicméně jako malému mi to tak hrozné nepřišlo, to jen s odstupem času se jedná o úděsnou podívanou. Hlavně ty postavy...(19.6.2009)

Hlavným tromfom tohot filmu je, že poukazuje na iné filmy svojej doby.. Samozrejme aj staršie... Vždy sa vyžívam v tých odkazoch... a tu ich je neúrekom.. Critters, Pátek Třináctého, Rocky.. Samozrejme dostatok humorných scén, hlášky ako o život.. Vynikajúca hudba.. Pekelne dobré bojové scény... Nie príliš dlhé, dostatočne realistické a zároveň vtipné... Jediné slabšia stránka filmu je podľa mňa scenár... Prílišná priamočiarosť jednotvárnosť postáv... Nuž.. ale ako komédia exceluje...(21.2.2008)

• - Ve scéně, kdy Raphael vyjde z kina, je v pozadí vidět plakát filmu Critters (1986). (Džejkop)

• - Ve filmu se vyskytují celkem tři novinářky, které se jmenují stejně jako tři měsíce v roce. Jsou to April (duben), May (Květen) a June (červen). (Džejkop)

• - Věta z konce filmu "Check out East Warehause on Lairdman Island " v sobě skrývá více informací, než se zdá. Poukazuje na tvůrce želv Ninja Kevina Eastmana a Petra Lairda. (Džejkop)