Láska z nebes (festivalový název)

• Indie

Aditya Chopra, Yash Chopra

Kostýmy:

Aki Nirula
  • Marek1991

Na tak dlhý film by človek čakal poriadne rozvinutý dej a príbeh alebo detailne rozpracované nejaké myšlienky, či gradujúcu zábavu alebo možno ešte nejakú romantickú zápletku krásnu v maličkostiach, od ktorej by človek nechcel odísť, no nič z toho tu podľa mňa nie je. Tanec ešte ako tak je nahliadnutím do ich kultúry, no napriek tomu, že si chlapík zmení vizáž vo filme neverím, že by ho nepoznala. Pozeral som to síce na autobusovej zastávke v noci, kedy mi ani ten autobus neprišiel a mal som v sebe nejaké víno, takže som už bol dosť unavený, no toto ma veľmi neprebralo a to tieto farebné roztancované filmy mám rád. Nedokázal som sa vžiť veľmi do postáv a to som si myslel, že možno tu by to mohlo byť vo viacerých veciach, akurát tento film mi príde ako rozťahané nič.(14.9.2015)

Jednoduchá a moc sympatická romance s dvojicí, která k sobě dobře pasuje. Je to takový Kristián po indicku. KOUSEK DĚJE: Jen mám malou výhradu, totiž přesně tu, kterou Adina Mandlová řekla v Kristiánovi Oldřichu Novému: „Alois Novák je putička bez energie, zatímco Kristián jí překypuje. A oba dva nestojí za nic.“ Kromě dívčina prozření by mě potěšilo, kdyby na konci prozřel i Suri a převzal do svého civilního života trochu Rájova temperamentu. Jo, a kamarád holič - Vinay Pathak - mi neskutečně připomínal Alberta Sordiho!(31.8.2016)

Láska z nebes je film plný hudby, tance a zpěvu a také pravd prostých a hlubokých jako noční nebe, nebo jako je láska sama. Přes veškerou rozmáchlost mnoha scén, navzdory rozmařilému plýtvání barvami, z nichž dobře půlku neumím ani pojmenovat (některé bych chtěla ochutnat), je tu skromně a neokázale sděleno to podstatné o vztazích, emocích, úctě, pokoře a samozřejmě o lásce. Hlavní hrdina se v dokonalé dvojjedinosti snaží svou ženu učinit šťastnou, promění sám sebe, aby ona se měnit nemusela, ona zas postupně a neuvědoměle dochází k tomu, jak skvělého člověka má po boku, protože ač to není typ, který by plakátech v životní velikosti zdobil dívčí pokojíčky, je trochu nudný a málomluvný, zároveň je velkorysý a andělsky hodný. A takhle prosté to je.(2.9.2015)

Rozpočet INR 220miliónovTržby USA $2,078,956Tržby Celosvetovo $29,914,469(4.2.2010)

Snímek prostý tak jak by romantika měla být. Dvě a půl hodiny, které úplně nestrhnou, ale zároveň nenudí. Mírným zklamáním je absence opravdu dobré choreografie, kterou jsem vzhledem k námětu a zemi původu bral skoro jako tutovku. Na druhou stranu je tu krásně podmanivá skladba Tujh Mein Rab Dikhta Hai, která je úchvatná v obou svých provedeních.(5.7.2012)