poster

Láska z nebes (festivalový název)

 • Indie

  Rab Ne Bana Di Jodi

 • Indie

  R.N.B.D.J.

Komedie / Drama / Muzikál / Romantický

Indie, 2008, 167 min

Režie:

Aditya Chopra

Scénář:

Aditya Chopra

Producenti:

Aditya Chopra, Yash Chopra

Střih:

Ritesh Soni

Kostýmy:

Aki Nirula
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ScarPoul
  ****

  Taký trocha tradičnejší film, ktorý ale nejak výrazne neubližuje hlavnej príbehovej rovine. Tá je .ako to už u podobne ladených filmoch býva, velmi jednoduchá. Všetko to drží nad vodou tradične dobrý Sharukh Khan. Jeho dvojrola je zaujímavá, správne sa s ňou vyhral a každá jeho postava má svoje výrazné scény a vrcholy - scéna sumo pri úradníčkovi, a romantický deň v podaní jeho tanečnej alternatívy. Čo mi trochu vadilo, bola hlavná hrdinka Anushka Sharma, ktorá mi prišla oproti ostatným krásaviciam značne nevýrazná. Ale inak je to štandartne dobrá hudobná komédia. Síce aj napriek dlhej stopáži, na mňa nezanechala taký dojem, ako iné podobne ladené filmy, ale posledných 40 minút je výborných a tie vyslúžili filmu tu 4 hviezdu.(9.7.2013)

 • lenuse
  ***

  Tedy těžko uvěřit, že by se hlavní hrdinka zamilovala do toho hňupa, ve kterého se Shahrukh kvůli tancování proměnil. Trapák na entou. Ale bavilo mě to.(29.8.2009)

 • Marek1991
  **

  Na tak dlhý film by človek čakal poriadne rozvinutý dej a príbeh alebo detailne rozpracované nejaké myšlienky, či gradujúcu zábavu alebo možno ešte nejakú romantickú zápletku krásnu v maličkostiach, od ktorej by človek nechcel odísť, no nič z toho tu podľa mňa nie je. Tanec ešte ako tak je nahliadnutím do ich kultúry, no napriek tomu, že si chlapík zmení vizáž vo filme neverím, že by ho nepoznala. Pozeral som to síce na autobusovej zastávke v noci, kedy mi ani ten autobus neprišiel a mal som v sebe nejaké víno, takže som už bol dosť unavený, no toto ma veľmi neprebralo a to tieto farebné roztancované filmy mám rád. Nedokázal som sa vžiť veľmi do postáv a to som si myslel, že možno tu by to mohlo byť vo viacerých veciach, akurát tento film mi príde ako rozťahané nič.(14.9.2015)

 • Tuax
  **

  Tento film mě nějak minul, nato kolik oslavných frází jsem na něj slyšel, jsem se na něj docela těšil o to víc jsem z něj ale zklamaný. První půle se mi hodně táhla a druhá ve své druhé části taky. Což se mi u Indických film zase tolik nestává. Jenže mě vůbec nesedly postavy, jediná která mě bavila byl kadeřník v podání Vinaye Pathaka. Anushku jsem viděl prvně a nedokázala si mě získat, ne touhle postavou, ne tímhle zahraníma ne tímhle filmem. Uvidím co jinde, ale tady u mě nezabodovala. Shahrukha nemám v oblibě a líbí se mi zatím jen v pár filmech. Ale v tomto filmu mi on i jeho postava šíleně lezli na nervy. Jsem si několikrát div nemlátil do hlavy, že tohle snad ne... Nemám rád podvody, podvodníky a tady ta jeho postava je hlavně o tom i když kvůli lásce. Tahle kombinace se mi vnitřně vůbec nelíbí. Mám raději otevřenost a ne takovéhle tahání za nos. Hlavní taneční scéna byla zajímavá výpravou i tím, že se v ní mihlo několik hereckých ženských indických hvězdiček. Jinak jsem nebyl unešen ani z tanců a hudby. Tenhle film mi zkrátka nesednul, nevnímám z něj takovou klasickou Bolly energii...(15.3.2015)

 • kareen
  ****

  Onehdy jsem přemýšlela čím to asi může být, že mě ty rozmáchlé barevné, zpěvy a tanci hýřící indické filmy občas donutí přimáčknou se ještě víc do křesla a s okouzleným úsměvem nebo naopak dojetím prožívat všechny ty pohádkově nereálné příběhy, obsahující ingredience, které bych u ostatních " regulerních " snímků nebolywoodské produkce normálně šmahem odsoudila jako brak. A uvědomila jsem si, že to je tou nefalšovanou radostí ze života, která je ve své upřímnosti tak bezprostřední a právě proto láme hroty všem výtkám veškerého cynismu mého západního myšlení. Bezpochyby je to součástí indické národní povahy, větší část obyvatelstva žije v opravdové bídě a přeci si dokáží užívat života a nestěžují si tolik jako my. A také jsou víc v pohodě a klidu, což se ovšem bohužel projevuje i v jejich filmech, čímž myslím ty přepálené tříhodinové stopáže, hezky pomalu, proč spěchat, že? Láska z nebes rozhodně není dokonalý film a třeba na Tři idioty nemá ani z daleka, ale je tam pár magických romantických okamžiků, hlavní hrdinka je moc roztomilá a sem tam krapet optimismu neuškodí. Alespoň do doby, než opět zvítězí má temnější stránka.(20.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace