poster

Láska z nebes (festivalový název)

 • Indie

  Rab Ne Bana Di Jodi

 • Indie

  R.N.B.D.J.

Komedie / Drama / Muzikál / Romantický

Indie, 2008, 167 min

Režie:

Aditya Chopra

Scénář:

Aditya Chopra

Producenti:

Aditya Chopra, Yash Chopra

Střih:

Ritesh Soni

Kostýmy:

Aki Nirula
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tuax
  **

  Tento film mě nějak minul, nato kolik oslavných frází jsem na něj slyšel, jsem se na něj docela těšil o to víc jsem z něj ale zklamaný. První půle se mi hodně táhla a druhá ve své druhé části taky. Což se mi u Indických film zase tolik nestává. Jenže mě vůbec nesedly postavy, jediná která mě bavila byl kadeřník v podání Vinaye Pathaka. Anushku jsem viděl prvně a nedokázala si mě získat, ne touhle postavou, ne tímhle zahraníma ne tímhle filmem. Uvidím co jinde, ale tady u mě nezabodovala. Shahrukha nemám v oblibě a líbí se mi zatím jen v pár filmech. Ale v tomto filmu mi on i jeho postava šíleně lezli na nervy. Jsem si několikrát div nemlátil do hlavy, že tohle snad ne... Nemám rád podvody, podvodníky a tady ta jeho postava je hlavně o tom i když kvůli lásce. Tahle kombinace se mi vnitřně vůbec nelíbí. Mám raději otevřenost a ne takovéhle tahání za nos. Hlavní taneční scéna byla zajímavá výpravou i tím, že se v ní mihlo několik hereckých ženských indických hvězdiček. Jinak jsem nebyl unešen ani z tanců a hudby. Tenhle film mi zkrátka nesednul, nevnímám z něj takovou klasickou Bolly energii...(15.3.2015)

 • Niktorius
  *****

  Tujh mein rab dikhta hai, Anushka.... Od chvíle, kdy jsem poprvé spatřil Anushku, bezvýhradně věřím na lásku na první pohled. A je fajn, že tahle sympatická a krásná holka umí taky skvěle hrát a vůbec se neztrácí vedle extrémně zábavného Shahrukha a spousty svérazných vedlejších postav, z nichž je každá hodna maximální pozornosti. Chytrý příběh srovnávající skutečnou lásku s tou povrchní, načančanou a vídanou jen ve sladkých romantických filmech, je tím nejlepším Adityovým scénáristickým počinem, s nímž jsem měl zatím tu čest a jeho síla je navíc podtrhovaná spoustou milých detailů, neodolatelným humorem a skvělým vizuálním zpracováním. Mám k tomu filmu z nejrůznějších důvodů takřka osobní vztah a po třetí projekci prostě musím jít na plný počet. ________ P.S: Při výstupech kadeřníka Bobbyho jsem si prostě nemohl nevzpomenout na Zachariášova Mulita.(17.5.2009)

 • ScarPoul
  ****

  Taký trocha tradičnejší film, ktorý ale nejak výrazne neubližuje hlavnej príbehovej rovine. Tá je .ako to už u podobne ladených filmoch býva, velmi jednoduchá. Všetko to drží nad vodou tradične dobrý Sharukh Khan. Jeho dvojrola je zaujímavá, správne sa s ňou vyhral a každá jeho postava má svoje výrazné scény a vrcholy - scéna sumo pri úradníčkovi, a romantický deň v podaní jeho tanečnej alternatívy. Čo mi trochu vadilo, bola hlavná hrdinka Anushka Sharma, ktorá mi prišla oproti ostatným krásaviciam značne nevýrazná. Ale inak je to štandartne dobrá hudobná komédia. Síce aj napriek dlhej stopáži, na mňa nezanechala taký dojem, ako iné podobne ladené filmy, ale posledných 40 minút je výborných a tie vyslúžili filmu tu 4 hviezdu.(9.7.2013)

 • Dudek
  ****

  Snímek prostý tak jak by romantika měla být. Dvě a půl hodiny, které úplně nestrhnou, ale zároveň nenudí. Mírným zklamáním je absence opravdu dobré choreografie, kterou jsem vzhledem k námětu a zemi původu bral skoro jako tutovku. Na druhou stranu je tu krásně podmanivá skladba Tujh Mein Rab Dikhta Hai, která je úchvatná v obou svých provedeních.(5.7.2012)

 • Marek1991
  **

  Na tak dlhý film by človek čakal poriadne rozvinutý dej a príbeh alebo detailne rozpracované nejaké myšlienky, či gradujúcu zábavu alebo možno ešte nejakú romantickú zápletku krásnu v maličkostiach, od ktorej by človek nechcel odísť, no nič z toho tu podľa mňa nie je. Tanec ešte ako tak je nahliadnutím do ich kultúry, no napriek tomu, že si chlapík zmení vizáž vo filme neverím, že by ho nepoznala. Pozeral som to síce na autobusovej zastávke v noci, kedy mi ani ten autobus neprišiel a mal som v sebe nejaké víno, takže som už bol dosť unavený, no toto ma veľmi neprebralo a to tieto farebné roztancované filmy mám rád. Nedokázal som sa vžiť veľmi do postáv a to som si myslel, že možno tu by to mohlo byť vo viacerých veciach, akurát tento film mi príde ako rozťahané nič.(14.9.2015)

 • - Anushka Sharma je velice vysoká dívka, o dost vyšší než Shah Rukh Khan. Ten díky tomu musel celý film natáčet na špičkách. V průběhu celého filmu si pak lze všímat, že chvíli je Raj (Shah Rukh Khan) vyšší než Taani (Anushka Sharma), pak nižší a poté jsou oba stejně vysocí. (Stupet)

 • - Když se Suri (Shah Rukh Khan) poprvé mění v Raje, jeho kamarád kadeřník mu o kousek zkrátí vlasy a místy zesvětlí melírem. Správně by pak už Surimu proto neměl jít udělat jeho ulízaný účes a neměl by mít po celé hlavě havraní vlasy, přesto má Suri naprosto stejný účes jako před proměnou. O paruku přitom nejde, protože ta by byla umístěna na figuríně, kde jsou jen brýle, knírek a Suriho oděv. (Stupet)

 • - Vzhled Surindera (Shahrukh Khan) i jeho alter ega Raje byl inspirován dvěma soutěžícími ze soutěžního pořadu Kya Aap Paanchvi Pass Se Tez Hain?, který uváděl právě Shahrukh Khan. (Raztubyl)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace