Láska z nebes (festivalový název)

• Indie

Rab Ne Bana Di Jodi

• Indie

R.N.B.D.J.

Komedie / Drama / Muzikál / Romantický

Indie, 2008, 167 min

Kostýmy:

Aki Nirula

Taký trocha tradičnejší film, ktorý ale nejak výrazne neubližuje hlavnej príbehovej rovine. Tá je .ako to už u podobne ladených filmoch býva, velmi jednoduchá. Všetko to drží nad vodou tradične dobrý Sharukh Khan. Jeho dvojrola je zaujímavá, správne sa s ňou vyhral a každá jeho postava má svoje výrazné scény a vrcholy - scéna sumo pri úradníčkovi, a romantický deň v podaní jeho tanečnej alternatívy. Čo mi trochu vadilo, bola hlavná hrdinka Anushka Sharma, ktorá mi prišla oproti ostatným krásaviciam značne nevýrazná. Ale inak je to štandartne dobrá hudobná komédia. Síce aj napriek dlhej stopáži, na mňa nezanechala taký dojem, ako iné podobne ladené filmy, ale posledných 40 minút je výborných a tie vyslúžili filmu tu 4 hviezdu.(9.7.2013)

Tedy těžko uvěřit, že by se hlavní hrdinka zamilovala do toho hňupa, ve kterého se Shahrukh kvůli tancování proměnil. Trapák na entou. Ale bavilo mě to.(29.8.2009)

Šaruk v obou svých "osobnostech" výborný zjev (doslova). P.S.: parádní ale bylo, že když došlo k odhalení a potvrzení lásky ke staronovému manželovi, ten si ponechal svou hňupskou tvář, byť měl volbu frajera :-) Bezva!(23.11.2012)

Rozpočet INR 220miliónovTržby USA $2,078,956Tržby Celosvetovo $29,914,469(4.2.2010)

• Tuax

Tento film mě nějak minul, nato kolik oslavných frází jsem na něj slyšel, jsem se na něj docela těšil o to víc jsem z něj ale zklamaný. První půle se mi hodně táhla a druhá ve své druhé části taky. Což se mi u Indických film zase tolik nestává. Jenže mě vůbec nesedly postavy, jediná která mě bavila byl kadeřník v podání Vinaye Pathaka. Anushku jsem viděl prvně a nedokázala si mě získat, ne touhle postavou, ne tímhle zahraníma ne tímhle filmem. Uvidím co jinde, ale tady u mě nezabodovala. Shahrukha nemám v oblibě a líbí se mi zatím jen v pár filmech. Ale v tomto filmu mi on i jeho postava šíleně lezli na nervy. Jsem si několikrát div nemlátil do hlavy, že tohle snad ne... Nemám rád podvody, podvodníky a tady ta jeho postava je hlavně o tom i když kvůli lásce. Tahle kombinace se mi vnitřně vůbec nelíbí. Mám raději otevřenost a ne takovéhle tahání za nos. Hlavní taneční scéna byla zajímavá výpravou i tím, že se v ní mihlo několik hereckých ženských indických hvězdiček. Jinak jsem nebyl unešen ani z tanců a hudby. Tenhle film mi zkrátka nesednul, nevnímám z něj takovou klasickou Bolly energii...(15.3.2015)