Láska z nebes (festivalový název)

• Indie

Aditya Chopra

Aditya Chopra, Yash Chopra

Kostýmy:

Aki Nirula

Rozpočet INR 220miliónovTržby USA $2,078,956Tržby Celosvetovo $29,914,469(4.2.2010)

• Tuax

Tento film mě nějak minul, nato kolik oslavných frází jsem na něj slyšel, jsem se na něj docela těšil o to víc jsem z něj ale zklamaný. První půle se mi hodně táhla a druhá ve své druhé části taky. Což se mi u Indických film zase tolik nestává. Jenže mě vůbec nesedly postavy, jediná která mě bavila byl kadeřník v podání Vinaye Pathaka. Anushku jsem viděl prvně a nedokázala si mě získat, ne touhle postavou, ne tímhle zahraníma ne tímhle filmem. Uvidím co jinde, ale tady u mě nezabodovala. Shahrukha nemám v oblibě a líbí se mi zatím jen v pár filmech. Ale v tomto filmu mi on i jeho postava šíleně lezli na nervy. Jsem si několikrát div nemlátil do hlavy, že tohle snad ne... Nemám rád podvody, podvodníky a tady ta jeho postava je hlavně o tom i když kvůli lásce. Tahle kombinace se mi vnitřně vůbec nelíbí. Mám raději otevřenost a ne takovéhle tahání za nos. Hlavní taneční scéna byla zajímavá výpravou i tím, že se v ní mihlo několik hereckých ženských indických hvězdiček. Jinak jsem nebyl unešen ani z tanců a hudby. Tenhle film mi zkrátka nesednul, nevnímám z něj takovou klasickou Bolly energii...(15.3.2015)

• Marek1991

Na tak dlhý film by človek čakal poriadne rozvinutý dej a príbeh alebo detailne rozpracované nejaké myšlienky, či gradujúcu zábavu alebo možno ešte nejakú romantickú zápletku krásnu v maličkostiach, od ktorej by človek nechcel odísť, no nič z toho tu podľa mňa nie je. Tanec ešte ako tak je nahliadnutím do ich kultúry, no napriek tomu, že si chlapík zmení vizáž vo filme neverím, že by ho nepoznala. Pozeral som to síce na autobusovej zastávke v noci, kedy mi ani ten autobus neprišiel a mal som v sebe nejaké víno, takže som už bol dosť unavený, no toto ma veľmi neprebralo a to tieto farebné roztancované filmy mám rád. Nedokázal som sa vžiť veľmi do postáv a to som si myslel, že možno tu by to mohlo byť vo viacerých veciach, akurát tento film mi príde ako rozťahané nič.(14.9.2015)

Tujh mein rab dikhta hai, Anushka.... Od chvíle, kdy jsem poprvé spatřil Anushku, bezvýhradně věřím na lásku na první pohled. A je fajn, že tahle sympatická a krásná holka umí taky skvěle hrát a vůbec se neztrácí vedle extrémně zábavného Shahrukha a spousty svérazných vedlejších postav, z nichž je každá hodna maximální pozornosti. Chytrý příběh srovnávající skutečnou lásku s tou povrchní, načančanou a vídanou jen ve sladkých romantických filmech, je tím nejlepším Adityovým scénáristickým počinem, s nímž jsem měl zatím tu čest a jeho síla je navíc podtrhovaná spoustou milých detailů, neodolatelným humorem a skvělým vizuálním zpracováním. Mám k tomu filmu z nejrůznějších důvodů takřka osobní vztah a po třetí projekci prostě musím jít na plný počet. ________ P.S: Při výstupech kadeřníka Bobbyho jsem si prostě nemohl nevzpomenout na Zachariášova Mulita.(17.5.2009)

Snímek prostý tak jak by romantika měla být. Dvě a půl hodiny, které úplně nestrhnou, ale zároveň nenudí. Mírným zklamáním je absence opravdu dobré choreografie, kterou jsem vzhledem k námětu a zemi původu bral skoro jako tutovku. Na druhou stranu je tu krásně podmanivá skladba Tujh Mein Rab Dikhta Hai, která je úchvatná v obou svých provedeních.(5.7.2012)