Barbie a Diamantový zámek

Animovaný / Rodinný / Muzikál

USA, 2008, 79 min

Gino Nichele

Elana Lesser, Cliff Ruby

V krátké době již třetí originální muzikál, ale ani tentokrát Princezna a švadlenka nebyly překonány ;). Navíc tenhle country styl se mi nezdá zas až tak přiléhavý, ale kupodivu na několikerý pokus se to zalíbilo naší mladé a tak bylo rozhodnuto. Zajímavé je, že tu debutovala Teresa a šťastný návrat slavilo mé oblíbené rámcové vyprávění. Jsem tedy spokojená, ale jiné filmy ze série mám přeci jenom radši.(3.2.2009)

• gumbo

V ramci žánru pestrobarevná zpívající pohádka pro holčičky asi průměr. Čekal jsem větší hrůzu. I animace vcelku ušla, ikdyž byla nějak panenkovsky toporná. Jako chlap se vzdávám jakéhokoliv dalšího hodnocení, jelikož sem vydržel na to koukat jen pár minut a poté sem bojoval s ambivalentními pocity znechucení a podivného úžasu. 35%(26.8.2009)

• Streeper

Pro mě zatím nejslabší Barbie příběh. I když je to příběh o silném přátelství, které žádné zlo nepřetrhne, tak tam na můj vkus bylo moc zpěvu a upřímně, na textech si moc záležet nedali.(24.4.2015)

• (Z)denny

Barbie tentokráte vysvětluje, jak je kamarádství důležité. Opravdové kamarádky nerozdělí ani nějaká ta hádka..(12.4.2010)

Tohle byl film, který mne svými jemnými odstíný barev po Temném rytíři spravil chuť do života. Konečně jsem pochopil proč žít. Bylo by krásné, kdyby evropský Švéd Dolph Lundgren uzavřel s Barbie sňatek a hrály by spolu tesklivé písně u ohně a zpívali by z plných plic. Psychologie postav je pro mladší část publika možná příliš komplikovaná, neb sem se ve svých 22 letech nebyl schopen vžít do myslí hrdinů. Herecké výkony byly hodny řady cen a mrzí mne, že je americká filmová akademie nechala bez povšimnutí.(11.2.2009)