Škoda, že ve finále to vypadalo, že si z toho všeho dělají autoři srandu. Jinak Jiří Strach opět potvrzuje status jednoho z našich nejzajímavějších režisérů, obzvlášť když nemá problém dát dohromady perfektní hereckou sestavu. Česká televize každopádně tímhle projektem nečekaně zabodovala.(13.4.2009)

Jiří Strach má pověst režisérského talentu a nutno říci, že zcela právem. Ďáblova lest je vyváženým počinem, který oplývá kvalitní režií, hereckými výkony na vysoké úrovni, rovněž velmi dobrou kamerou. Po celé více než tři hodiny (zhlédl jsem to v kuse) je divák držen v napětí, což se Strachovi opravdu daří udržet. Ďáblova lest má i spoustu chyb, zejména v realismu některých oborů. Ať už jsou to informační technologie (hackerství), archeologie, lekce z historie o Václavovi III. mi trochu vyvolaly kopřivku. Ani v Chrudimi se žádný Chrudimský lev netočí. Nejhůř jsou na tom asi reálie policejní. Asi by nebylo příliš taktické přijet k nebezpečnému objektu na majáky. Je zase pravda, že Aňa je velmi jednoduchý (myšlenkově) cíl, takže by jí nepomohlo vubec nic. Inspekce ministerstva vnitra by určitě nenasadila na ochlastu bonzačku, ale udělala by ho už v prvním okamžiku. Vykání mezi policisty je jistě taky out. A spousta dalších věcí. Na druhou stranu je to věc natolik běžná, že bych se nad tím ani neměl pozastavovat. Tyhle chyby totiž laikovo oko nekazí a filmu tolik neuškodí. Takže Jirko, Silver A bylo podařenější, ale jsi na dobré cestě!(11.5.2009)

Ještě zkoukneme Majora a půjdeme to obhlídnout.... Tak jsem to taky obhlídla, taky po Majorovi. Mně se ten večer dařilo líp než jim ;-) Proč ne. Zajímavá česká krimoška s fantasy prvky. To já rad :-)(1.3.2009)

Scénář: Arnošt Vašíček .. Bůh nakukal Věřícím, že Satan nezničí Svět, pokud mu nedovolí dosáhnout třiceti šesti nevinných obětí. Myslím, že na obranu by stačil jen jeden (Runa / Langdon). Začněme.(1.3.2009)

70% - Filmy o mystice jsou buď úplně hloupé anebo naprosto geniální. Tenhle zůstal tak na tři čtvrtě cesty k tomu druhému ;-) Po víceméně legračním Strážci duší jsem čekal nějakou další nedomrlost v podání "záhadologa" Arnošta Vašíčka, no spletl jsem se. Snímek vychází z několika pravdivých faktů o Ďáblově bibli a pokud fabuluje nad něčím smyšleným, je to umně zakryto tak, že si divák povšimne jen minima. S tím souvisí vtip (který jde občas hodně do komedie) a tempo příběhu, herci jsou příjemní, k technické stránce nemám výtky, spíše naopak (kamera!!!), takže výsledný dojem, který jsem měl, jsou tři hodiny, strávené se zábavnou a napínavou detektivkou, jejíž skřípání se dá pohodlně přežít. Já myslím, že tohle je v pohodě, Jirko.8-) Odpadních výkřiků do tmy, neověřených fakty, bude, doufejme my rozumní, co nejméně.(26.1.2009)

• - Natáčení probíhalo v Podlažici u Chrasti. Záběry z podzemí pochází ze Znojma, přesněji z krypty pod Louckým klášterem. (M.B)

• - V hebrejštině je každé písmeno skutečně zároveň číslem. Jejich hodnotu se A. Vašíček snažil co nejvíce zachovat (u souhlásek to platí na 100%), ale malé úpravy byly pro potřeby seriálu nezbytné, především kvůli zjednodušení a srozumitelnosti. Ve staré hebrejštině se totiž nepsaly samohlásky: písmeno A, alef, se vyskytovalo jen výjimečně. Písmena O,U a W nahrazovalo V, které má číselnou hodnotu 6. Jméno slunečního démona Sorath, které vyšetřovatelé najdou v jeskyni, se v hebrejštině psalo jako SVRTH. Když sečteme číselnou hodnotu jednotlivých písmen: S (60) + V(6) + R(200) + Th (400) dostaneme také 666. (artcha)

• - Komisař (Jiří Dvořák) má v každém dílu alespoň jednou v ruce či v ústech cigaretu. Nikdy však zapálenou. (SFalconJ)