Kradeným autem to začalo (Runova dcera/Voříšková), kradeným policejním autem (Runa/Trojan s Ferinčákem/Dyk) to končí. Pokud se Šímová/Geislerová nechá opít čajem, pak já tedy ne. Za nepovedený třetí díl jen průměr. A to jsem po Noci hadů myslel, že k plánovaným čtyřem hvězdičkám budu přihazovat. Úvodní díl působil opravdu mysteriozně, jenže ve Vražedném kódu byl hlavní pachatel označen opravdu tak polopatisticky, že jsem pouze přemýšlel, která ze dvou Runových žen (přítelkyně/Schneiderová, nebo dcera) bude poslední obětí. Bránu nebes jsem vůbec neměl otevírat, nezkazil bych si zážitek. Stíhání alkoholika – komisaře Sumary/ Dvořák, který pije čaj; policisté, již sledují Majora Zemana; a překonávání nově se rodících překážek při snaze získat kříž (dvoje zamčené dveře, zaheslovaný trezor…), to byla parodie na způsob Kameňáků… Prostě prvomájová ďábelská noc byla pekelně ulítlá, zbytečně natahovaná. Čekal jsem už jen na to, kdy si Runa s Ferinčákem (jako otec a ženich) potykají a domluví datum svatby:-) Herecky a režijně na úrovni, ale scénář pokulhává… Škoda, že film nebyl dvoudílný s méně krkolomnějším scénářem. Takhle to není o moc zajímavější než dětská podívaná Maharal.(2.3.2009)

• Rattus Rattus

Konec naprosto degradoval tuto minisérii. Asi už u nás nejsou žádní slušní scénaristé a autoři, bohužel.(2.3.2009)

• igi B.

(9.2.2009 . . . Svatá prostoto... 8-o . . . "Ďáblovu lest uvede Česká televize od 15. února - Premiéra první části nazvané Noc hadů se uskuteční 15. února..." - - - Tak co to je tady zase za chcanky? Pár zoufalců by rádo ovlivnilo >veřejné mínění< na ČSFD? Šaškárna zdejších bodohoničů? Nebo to jsou nějaké ďábelsky lstivé marketingové sračky pražských televizáckých čudláků? Kamarádi Jirky Stracha? Placená debilní klaka? :-( . . . Taková už dopředu skvělá hodnocení! To se cení... Akorát, že tu něco smrdí, jak to je a jak to není... - - - Nakonec - stačilo se podívat na film o filmu. Vidět Andulu G. s bouchačkou, kterak kváká cosi o pravidlech žánru a upoceného Í.Tý. coby mudrujícího religionistu, poděláte se smíchy... 8-] - - - P.S. Osobně si myslím, že tato >upřednostněná< hodnocení (kOCOUR, Tosim, MoUdRc, nylo, Šášal, jochananj - ejhle je!) jsou zde minimálně týden před premiérou (fakt nehodlám dohledávat, kdy to sem děcka nalajdovala...) jen k ovlivňování následného ratingu filmu zde ve statistikách, potažmo vůbec k manipulaci stádních uživatel databáze... Bohužel se to tu stává stále častěji až pravidlem. Smutné. Nechápu, proč už z principu nelze aktivovat možnost hodnocení až po premiéře. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - (15.2.2009) . . . Takže máme za sebou zdejším davem tak netrpělivě očekávanou první hodinu... :-] . . . No to je zase švanda na čétéčku. Po prvních minutách jako vystřižených z nějaké staré Kingovky (důkaz, že i J. Strach se taky občas podívá na nějaký ten americký >žánrový< film ;-) už jen hodina bohorovné nudy, podpořené serriálovými hereckými kreacemi novokvašených hvězdiček, kterým se až s dojemnou tragikou dnes už musí verbálně přizpůsobovat i takoví herci, jako S. Zindulka nebo J. Štěpánková... K tomu všemu ukoptěné a toporné kecy v dialozích a jak už jsem zmínil ve svém >předkomentáři< , ve své roli alternativní policajtky, která vypadá jako modelka a čudí gandžu (sic! - ejhle scénář - takové mladé to je, takové prý máme dneska policistky!...) až směšná A. G., která už zjevně naprosto rezignovala na obsah postav jí přidělených rolí a čudlí to jedno za druhým - jedno jako druhé, podpořená tuzemským mediálním poplácáváním, jak je skvělá a úžasná. Ano Anno, takhle to fungovalo někdy za první republiky... No, taky by se mohla tahle největší >hvězda lesů české republiky< občas kouknout na nějaký ten dobrý světový film... :-/ . . . Záměr ČT místo pořádného střihu rozpliznout tenhle ryze televizácký počin na TŘI hodinové díly mi pak připadá naprosto zcestný. Během té první hoďky hoňky se totiž (až na ty úvodní minuty) vlastně >nic< zásadního nestalo. - - - CO TEDY V DNEŠNÍ PREMIÉROVÝ VEČER ZAŽILI STRHUJÍCÍHO A MIMOŘÁDNÉHO VŠICHNI TI, KDO TOMUHLE POČINU NADĚLILI NA ČSFD ČTYŘI A PĚT HVĚZD MI ZŮSTÁVÁ TAJEMSTVÍM. Jestli to tedy není (jak si ostatně stále víc a víc myslím) jen nějaká ta trapná lest kamarádů a příznivců Jirky Stracha... - - - Ten se d.m.s.n. každopádně měl nejdřív podívat na nějaké ty >čistě žánrové< (sakryš - co to je? :-o) detektivky a pak se teprv vrhnout do díla... Ale ono je to vlastně dneska v té naší ČéTé jedno. Protekční nýmandi mají zkrátka práce dost a nakonec se zjevně i ta délka jimi vyprodukovaných nicotností řídí nejspíš hlavně nutností pustit té naší veřejnoprávní řádně žilou. A nemusí si u toho ani hrát na nějaké satanské rituály, že... :o( - - - Resumé: Jedna hvězdička tedy proto, že stejné hodnocení dávám i jiným stejně utahaným a po tvůrčí stránce impotentním kravinám americké, německé, rakouské a jiné provenience... - - - - (Další po druhé části - možná, komentář zde po zhlédnutí filmu o filmu a první části - původně jako třetí - 9.2.2009, 15.2.2009)(9.2.2009)

První díl mě šokoval v rámci českého marastu. Zbylé dvě třetiny jsou už mnohem slabší - no stejné a celkem nijaké. Chválím slušné herce a skvěle zvládnutou technickou stranku filmu, za níž by se nemusel stydět žádný český kinofilm. Milá je hlavně Anna Geislerová. 50%(20.2.2009)

Pekna vtipna rozpravocka. Skvela presne pre stav pocas choroby, pod antibiotikami a skreslenym vnimanim reality :D(14.5.2009)