Jiří Strach má pověst režisérského talentu a nutno říci, že zcela právem. Ďáblova lest je vyváženým počinem, který oplývá kvalitní režií, hereckými výkony na vysoké úrovni, rovněž velmi dobrou kamerou. Po celé více než tři hodiny (zhlédl jsem to v kuse) je divák držen v napětí, což se Strachovi opravdu daří udržet. Ďáblova lest má i spoustu chyb, zejména v realismu některých oborů. Ať už jsou to informační technologie (hackerství), archeologie, lekce z historie o Václavovi III. mi trochu vyvolaly kopřivku. Ani v Chrudimi se žádný Chrudimský lev netočí. Nejhůř jsou na tom asi reálie policejní. Asi by nebylo příliš taktické přijet k nebezpečnému objektu na majáky. Je zase pravda, že Aňa je velmi jednoduchý (myšlenkově) cíl, takže by jí nepomohlo vubec nic. Inspekce ministerstva vnitra by určitě nenasadila na ochlastu bonzačku, ale udělala by ho už v prvním okamžiku. Vykání mezi policisty je jistě taky out. A spousta dalších věcí. Na druhou stranu je to věc natolik běžná, že bych se nad tím ani neměl pozastavovat. Tyhle chyby totiž laikovo oko nekazí a filmu tolik neuškodí. Takže Jirko, Silver A bylo podařenější, ale jsi na dobré cestě!(11.5.2009)

• Ej Hlemýžď

Chystal jsem se dát minimálně 4* této jinak dobré zábavné normálně probíhající detektivce odhalující divákovi něco z religionistiky a mystiky. Ale, co proboha znamená ten konec???!!! Autoři se pomátli, proto degraduji původní záměr pouze na 1*. Jedině, že by to byla pozdní signalizace, že šlo o jakousi komedi, ale každopádně předem měli avizovat, že jde o fantasy, to bych se nebyl díval.(1.3.2009)

• Katullka

Za to, že je to Jirka!(21.1.2012)

• LiVentura

Ne, krimi se už nedaří.!(14.3.2010)

Wow. Takhle výborný a napínavý TV seriál se jen tak nevidí. Každý ze tří dílů má svojí kvalitu a jako celek tvoří Ďáblova lest výbornou televizní záležitost. Za zmínku stojí hlavně výborná Strachova režie. 80%(1.3.2009)