poster

Drákulův polibek (TV film)

 • Velká Británie

  Dracula

Drama / Horor

Velká Británie, 2006, 90 min

Režie:

Bill Eagles

Předloha:

Bram Stoker (kniha)

Scénář:

Stewart Harcourt

Kamera:

Cinders Forshaw

Střih:

Adam Recht

Scénografie:

James Merifield

Kostýmy:

Amy Roberts
(další profese)
 • elizabeth_ba
  ***

  Přemýšlela jsem, jaké kousky vlastně hodnotím třemi hvězdičkami... Odpověď? Ty, s nimiž si tak nějak nevím rady. Nenaštvaly mě, ale ani mě nenadchly a nic mi nedaly. Bohužel, tohle je právě jeden z nich. Film to nebyl špatný, moji oblíbení herci (Dan, Sophia a Poirot) se snažili, seč jim síly stačily, ale filmu nestačilo ani to. Některé záběry vskutku zajímavé (hm, dát si to před spaním asi nebyl úplně nejlepší nápad), a staršího a slavnějšího předchůdce opravdu nekopírovaly, ale celkově to bylo jakési nedotažené, tak, i když nápad příjezdu Vlada Draculy do Anglie byl rozhodně zajímavý a neotřelý a ačkoli jinde miluju otevřené konce jako rozuzlení, tady mě spíše zaskočil. Nebo si prostě myslete, že jsem udělila za každého z mých oblíbených herců, kvůli nimž jsem se to odhodlala zhlédnout po jedné hvězdičce... (Nejpravděpodobněji je to ale jako obvykle 2 za film a jedna za Dana... :-))(4.10.2013)

 • SOLOM.
  ***

  Mnozí si podle nepříliš velkého hodnocení na internetu můžou říci, že jde jen o další neoriginální zpracování známého Stokerova románu, ale není to zas až taková pravda. Tento televizní film se drží literární předlohy jen „okrajově“ a scénárista Stewart Harcourt se příběh pokusil obohatit poněkud odlišnější zápletkou. Svým způsobem se mu to i povedlo, ale nedá se říci, že by to byla nějaká velká sláva. 5/10(15.8.2011)

 • honz
  ***

  Hodně připomíná slavnou Coppolovu verzi, ale kvalita i herecké výkony jsou bohužel horší...(10.3.2010)

 • gjjm
  ***

  Po stránce technické taková normální televizní inscenace románu Brama Stokera. Říkám záměrně románu Brama Stokera, protože filmový nadšenec si pod slovem Drákula představí spíše Belu Lugosiho a slavnou verzi z třicátých let, než knižní předlohu, které je tato verze bližší. Je to ovšem televizní inscenace. Přehrávající herci, laciná výprava, atmosféra tomu odpovídá. I přes nízký rozpočet je ale vystižena docela dobře. Je sice trochu přestylizovaná, ale příjemně dekadentní a docela slušně temná, byŤ trochu jiným způsobem, než v románu. Scénář kupodivu dost odpovídá knize a není jen volnou adaptací, zachovává vztahy mezi postavami a jejich úlohu v ději. Působí to ale trochu jako kdyby se tam snažili doplnit pár prvků, které si Stoker ve své době nemohl dovolit říct na plno (třeba ta syfilis, která je podána opravdu hodně naturalisticky a velmi kvalitně i po psychologické stránce). Snaha dnešní přeracionalizované doby příběh devampyrizovat a vysvětlovat záhady přirozenými prostředky mně ovšem trochu štvala (tím víc, že není dotažená do konce a tam, kde by přirozené vysvětlení bylo moc obtížné, zůstává u pověstí), i když tajemno a nadpřirozeno nehraje příliš velkou úlohu ani v románu (narozdíl od většiny filmových verzí). Vůbec příběh působí hodně nefilmově a soustřeďuje se spíš na knižní předlohu než na kultovní filmová zpracování, ač některé záběry jsou přímo vykradené ze starších kinematografických verzí (víc než výrazná je zejména inspirace Murnauovou verzí). Střih, hojně využívající titulků, které mají příslušnou scénu zařadit do děje, je hrozný, kamera taková normální, i když vytvoření atmosféry se tu docela daří. Hodně dobrá hudba, která také odpovídá atmosféře Stokerovy předlohy. Dracula, který se nebude moc líbit filmovému fanouškovi, člověka, který četl knihu, by ale mohl oslovit, a to i přes televizní technickou kvalitu. P. S. Scény s pitím krve sice nepatří k vrcholům žánru, ale až tak debilní vážně nebyly. P. P. S. Celkem sem se těšil na Davida Sucheta, nakonec jsem ho díky paruce a plnovousu málem nepoznal. "Poirot" nijak výrazně nepřevyšoval ostatní (přestože např. jeho práce s hlasem byla výborná), ale bylo zajímavé ho vidět i v tak odlišné roli.(2.7.2009)

 • Mariin
  ***

  Tak špatné zpracování to zas není, i když se úplně nedrží předlohy a to s tím syfilisem je celkem zbytečná blbost. V roli Míny exotizující herečka řeckého původu Stefanie Leonidas. Hodnotím silnými třemi hvězdičkami, některé sekvence byly na 4, jiné bohužel naopak jen na 2. Jako celek je z toho průměr, a tak pořád si budeme muset na kvalitní natočení Drakuly počkat. Podle mne je zatím nejlepší ta česká, chudičká, černobílá, televizní adaptace Anny Procházkové...(23.1.2010)

 • Marc Warren

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace