Klasika. Skvelé posunutie Jánošika do novej polohy. Film sa síce občas príliš opája vo veseliciach a vlastnej "výprave" ( neuškodil by directorscut :)), ale aj tak super vystihuje slovenskosť...(10.3.2006)

Parodia na stvarnenie Jura Janosika /1690 - 1718/ v podani vybornych hercov vtedajsej doby : Kroner /Obchod na Korze/, Labuda, Pavelekova, Budinova.... V ramci normalizacnych filmov silny nadpriemer, ale na kulty zo 60. rokov /Kladivo Na Carodejnice, Spalovac Mrtvol/ to proste nema. Najlepsi Tapakov film /Svako Ragan/ vsak mal prist az s uderom roku 1976. Pacho .... je vsak klasicka oddychovka, ktora vzdy potesi, ked clovek chce vypnut po tazkom dni v praci. 89 %(26.1.2013)

• Dever

Na Kráľovej holi stojí strom zelený, na Kráľovej holi stojí strom zelený, vrch ma naklonený, vrch ma naklonený, vrch ma naklonený do slovenskej zemi vrch ma naklonený, vrch ma naklonený, vrch ma naklonený do slovenskej zemi......................... Soundtrack Svetozár Stracina:(9.5.2011)

Zábavná paródia na Jánošíka v podobe zbojníka Pacha v nezabudnuteľnom stvárnení Jozefa Kronera, niektoré momentky a hlášky fakt stoja za to, taká klasika pre spríjemnenie dňa. /90%/(29.6.2005)

"Stoj, tristo hrmených! Stoj, tisíc hrmených! Stoj tisíctristohrmených!" Slovenský zbojník musí bohatým brát a chudým dávat, to je zkrátka tradice a Pacho tradice ctí. A ctí je takovým způsobem, že i já jsem si kdysi jednou loknul frndžalice a skončil jsem až na konci světa - tedy v Kežmarku. Na takovou klasiku se nezapomíná.(22.3.2015)

• - Pacho, hybský zbojník byl soutěžním filmem časopisu Film a Divadlo "Komu dáte svoj hlas 1976?" (kosticka7)

• - Jedného z autorov dialógov Júliusa Satinského môžeme aj napriek zákazu jeho mena počuť, keď predaboval malú postavu Jožka, liptovského murára u Márie Terézie (Slávka Budínová), ktorého hral Jozef Majerčík. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Na scénu, kde Ida Rapaičová (grófka Erdödy) hladí kukuricu, ju musel režisér prehovárať. Zdala sa jej príliš vulgárna. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)