• Dever

Na Kráľovej holi stojí strom zelený, na Kráľovej holi stojí strom zelený, vrch ma naklonený, vrch ma naklonený, vrch ma naklonený do slovenskej zemi vrch ma naklonený, vrch ma naklonený, vrch ma naklonený do slovenskej zemi......................... Soundtrack Svetozár Stracina:(9.5.2011)

Pôvodne priznané štyri hviezdičky v žiadnom prípade. V každom prípade však ide o vydarenú a rýdzo slovenskú komédiu, ktorú môžu dokonale vnímať iba Slováci. Nie je veľa komédií, ktoré dokonalo naštrbili nejaký národný mýtus, nejakú legendu. Vďaka Jarošovmu scenáru, Ťapákovej réžii a Kronerovej našskosti sa to podarilo. Nie sú dôležité zapamätateľné hlášky, netreba ohŕňať nos nad čudnou choreografiou, tento film je zrkadlom bez korekčného účinku na našu nedokonalosť.(26.12.2012)

300 hrmených! To je viac ako 300 mŕtvych u Thermopyl.(16.2.2009)

Kvôli tomuto filmu sa dobrej samohonke vraví frndžalica :) ♥♥♥.(23.7.2013)

Velice zábavný a dnes už klasický slovenský zbojnický film s výborným Jozefem Kronerem. "Nasedajte na koně!" "Nemáme koně." "Tak utekajtéééé!" :)(10.8.2009)

• - Eva Máziková (Hanka) si pri scéne, kde šliapala kapustu, dvíhala sukňu iba máličko, načo režisér naliehal, že treba až úplne hore. Raz ju dokonca v tom kapustovom sude zabudli a potom mala nohy úplne "vycicané". (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)

• - Pacho, hybský zbojník byl soutěžním filmem časopisu Film a Divadlo "Komu dáte svoj hlas 1976?" (kosticka7)

• - Film sa stal divácky najúspešnejším slovenským filmom rokov 1970-82, keď predbehol aj Hollého Medenú vežu a Orlie pierko. Videlo ho 843 300 divákov. (pravo)