Sviatková televízna klasika. Moje hodnotenie: 70%(4.4.2010)

• pepo

nudné a otravné oné s jediným výborným gagom a dvoma slušnými(29.11.2012)

"Pacho ist nie ein klein Mensch. Er ist ein Ozruta! Ein Slowakisch Herkules!" Tak keď už si niekto dovolí parodovať Jánošíka a zbojníkov, tak nech sú to Slováci. A že sa im to podarilo fajne. Len škoda, že okrem legendárnych hlášok a slovných spojení, ktoré využívajú hlavne nárečia nie je viac, lebo bavia len tie a potom dlho prázdno. A škoda aj to, že film takéhoto zamerania, má len určite geografické hranice pochopenia. No a onééé, tak sa neoňdejte, fľasnite si frndžalice a pustite si Pacha! 75%.(24.3.2008)

• - Film vznikol na základe Jarošovej poviedky v zbierke "Krvaviny" (Marina111)

• - Filmovalo sa za horúčav, teplomer dosahoval hodnoty 32 až 35 stupňov Celzia, čo hercov riadne unavovalo. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)

• - Režisér Martin Ťapák dostal inšpiráciu na zbojnícku paródiu počas nakrúcania filmu Jánošík (1962), kde robil asistenta réžie Paľovi Bielikovi. Tomu sa takáto myšlienka vraj nepozdávala. (Zdroj: topky.sk) (Raccoon.city)