70% Labuda převlékající se za zbojníka, aby okořenil svůj a hraběnčin sexuální život?(13.6.2010)

To je proste legenda a povinná jazda vždy, keď to ide. Niektoré hlášky sú nadčasové. A oné, čo som to ešte chcel? Jáj, dajme si frnďžalice na pamiatku toho Jožka. 5 z 5(21.12.2015)

Som rád, že aj na Slovensku sa dokázala natočiť dobrá komédia. Určite patrí k najlepším, ktoré u nás vznikli a nemalou mierou sa o to pričinili dialógy Milana Lasicu a Júliusa Satinského. Niektoré právom zľudoveli. Len škoda, že je pramálo takýchto filmov... Hoci sme veselý národ. " Keď ma naserú, tak aj ten plot im podpálim."(5.4.2007)

• Turiec

„Daj sem bičík. Nedám bičík. Daj sem bičík. Riť Paľovu.“ Tak toto je Pacho od Matrtajov. Postavička, ktorá prakticky už zľudovela. Rovnako ako výroky z filmu. Páni Lasica a Satinský sa snažili o vtipné dialógy, ale niekedy sa to zvrháva na prízemný humor. Obzvlášť keď si vypomáhajú hrešením. „Ej Hybe, Hybe, podľahli ste svojej chybe.“ Táto paródia na jánošíkovské legendy a povesti o zbojníkoch rovnako pobaví aj pri ďalších vzhliadnutiach. Nemožno ju však hodnotiť nejakým nadpriemerným hodnotením. A preto **1/2. „To je tak: Mojej starej materi na hornom konci – od jej bratranca sesternicin muž... Čuš!“(3.1.2004)

Pachovým kýchnutím začíná vtipná zbojnická parodie. Filmaři připravili přímo obrazové obžerství dobových kostýmů nebo pohledů na liptovské vrcholy. Výborné herecké obsazení včele s Jozefem Kronerem tvůrci vyžili v řadě davových scén. Zaujme svižný střih (Benedikt Krivošík) i hudba (Svetozár Stračina.) “Hybe, Hybe, kde sú Hybe?“(12.1.2010)

• - Hlavní představitel Jozef Kroner získal Cenu 27 filmového festivalu pracujících a Cenu Sympatie života v roce 1976. (M.B)

• - Na tvorbe scenára spolupracovali pri vytváraní dialógov M. Lasica a J. Satinský, ale kvôli vtedajšiemu zákazu činnosti nemohli byť ani uvedení v titulkoch filmu (Satinský mal dokonca hrať jedného zo zbojníkov). (pravo)

• - Natáčalo sa aj v rímsko-katolickom kostole v obci Brezovica, ktorý je maľbami najviac vyzdobený artikulárny kostol na Slovensku a je zapísaný medzi pamiatkami UNESCO. (Raccoon.city)