Největší pecivál na světě

• slovenský

Popolvár najväčší na svete

Pohádka

Československo / Západní Německo, 1982, 82 min

Tak máme tu čas Vianočný a televźie opäť vyrukovali s nestarnúcimi klasikami. Rozprávka o Popolvárovi klasikou nepochybne je. Však kto už sa rád nezasníva, že i s outsidera sa stane kraľ? Kto sa rád nepozrie, že dobro zvíťazí nad zlom. Kto sa rád nezasníva, že zachráni svoju princeznú, či bude zachránená svojim princom v lesklej zbroji? Rozprávka zo starých dobrých čias a výborný Marek Ťapák.(24.12.2010)

Trosku psychadelicka rozpravka s vybornym Marekom Tapakom a este lepsim Jozefom Kronerom.(27.12.2006)

• BadoXXII

Nikdy som to nemal rád a scény so Zemetrasom (či ako sa to čudo volalo) patria medzi to najhoršie, čo som vôbec videl.(1.4.2009)

rozprávka ktorú som mal v detstve rád ale na ktorú si dnes už vôbec nespomínam s výnimkou nejakej "temnej jaskyne", drahokamu a ústrednej (veľmi vydarenej) melódie. Ak sa naskytne príležitosť určite si s radosťou zaspomínam(23.4.2008)

Asi môže znova za modré čísla pri slovenskej rozprávke aj český dabing, napríklad predabovanie takého pána Krónera je vždy zločinom proti ľudskosti a v Bruseli by s tým mali niečo robiť. Krásna Skopálová, zlaté vajce, zelené oči Zemetrasa, ukecaný Króner, mohutný hlas Vlada Mullera, to sú kultové momenty mojej mladosti, na ktoré sa nedá zabudnúť. Ja nemám so socialisticko-kapitalistickou "družbou" medzi štúdiom Koliba a štúdiami v Mníchove žiaden problém pri ich spolupráci na rozprávkach z 80tych rokov. Naši českí bratia, pozrite si ich na budúce Vianoce v pôvodnom znení a hodnoťte ich až potom!(1.1.2013)

• - Natáčelo se také v Terchové, na Spišském hradě, v Štefanové a Tiesňanech. (M.B)

• - Marek Ťapák je v titulkoch filmu uvedený pod pseudonymom Martin Marek. (corona)

• - Film bol natáčaný v Mariánke, Pernštejne, Branči, Bodíkoch, Studienke, Zvolene, Domici, Bernolákove a na Orave. (dyfur)