Největší pecivál na světě

• slovenský

Popolvár najväčší na svete

Pohádka

Československo / Západní Německo, 1982, 82 min

Kto by si nechcel len tak lebediť ako titulný hrdina tejto rozprávky. Ale na každého raz príde.(19.3.2011)

• BadoXXII

Nikdy som to nemal rád a scény so Zemetrasom (či ako sa to čudo volalo) patria medzi to najhoršie, čo som vôbec videl.(1.4.2009)

• Mariin

Ukřičená slovenská pohádka bez poezie, bez vtipu a bez gradace s nevalným českým dabingem. Velká nuda, bohužel jen s jedinou ženskou postavou, kterou je princezna. Takový odpad by se snad neměl ani na Štědrý den vysílat.(7.1.2008)

• MM_Ramone

Toto filmové spracovanie známej slovenskej rozprávky ma mňa nikdy neurobilo dobrý dojem. Vidí sa mi to akési strohé a chladné. Marek Ťapák sa ako predstaviteľ titulnej, hlavnej mužskej postavy vôbec nehodí. Avšak keď som si všimol, že tento snímok režíroval jeho otec, tak mi bolo hneď jasné ako sa ku tejto úlohe dostal. Rodinkárstvo a protekcia tu vždy fungovali. "Popolvár najväčší na svete" má viacero nedostatkov, ale tým najmarkatnejším je práve obsadenie Mareka Ťapáka do hlavnej úlohy. **(1.1.2013)

V podstate klasika, ktorá je však tradične slovensky chladná. Pomáha výprava a herecké obsadenie (rovnako slušné ako to bolo v prípade SOĽ NAD ZLATO či PÁVIEHO PIERKA). Slovenská klasika...(7.1.2009)

• - Film bol natáčaný v Mariánke, Pernštejne, Branči, Bodíkoch, Studienke, Zvolene, Domici, Bernolákove a na Orave. (dyfur)

• - Marek Ťapák je v titulkoch filmu uvedený pod pseudonymom Martin Marek. (corona)

• - Natáčelo se také v Terchové, na Spišském hradě, v Štefanové a Tiesňanech. (M.B)