Největší pecivál na světě

• slovenský

Popolvár najväčší na svete

Pohádka

Československo / Západní Německo, 1982, 82 min

Jeden s najkrajších klenotov z našich rozprávok, tak ako ten prekrásny zafír, ktorý našla princezná Lásky Kvet na začiatku. s obyčajného Popolvára sa sa stáva vďaka jeho odvahe a čistému srdcu jeden z najznámejších bohatierov na široko-ďaleko.(23.12.2011)

• BadoXXII

Nikdy som to nemal rád a scény so Zemetrasom (či ako sa to čudo volalo) patria medzi to najhoršie, čo som vôbec videl.(1.4.2009)

Tak máme tu čas Vianočný a televźie opäť vyrukovali s nestarnúcimi klasikami. Rozprávka o Popolvárovi klasikou nepochybne je. Však kto už sa rád nezasníva, že i s outsidera sa stane kraľ? Kto sa rád nepozrie, že dobro zvíťazí nad zlom. Kto sa rád nezasníva, že zachráni svoju princeznú, či bude zachránená svojim princom v lesklej zbroji? Rozprávka zo starých dobrých čias a výborný Marek Ťapák.(24.12.2010)

• MM_Ramone

Toto filmové spracovanie známej slovenskej rozprávky ma mňa nikdy neurobilo dobrý dojem. Vidí sa mi to akési strohé a chladné. Marek Ťapák sa ako predstaviteľ titulnej, hlavnej mužskej postavy vôbec nehodí. Avšak keď som si všimol, že tento snímok režíroval jeho otec, tak mi bolo hneď jasné ako sa ku tejto úlohe dostal. Rodinkárstvo a protekcia tu vždy fungovali. "Popolvár najväčší na svete" má viacero nedostatkov, ale tým najmarkatnejším je práve obsadenie Mareka Ťapáka do hlavnej úlohy. **(1.1.2013)

• Mariin

Ukřičená slovenská pohádka bez poezie, bez vtipu a bez gradace s nevalným českým dabingem. Velká nuda, bohužel jen s jedinou ženskou postavou, kterou je princezna. Takový odpad by se snad neměl ani na Štědrý den vysílat.(7.1.2008)

• - Marek Ťapák je v titulkoch filmu uvedený pod pseudonymom Martin Marek. (corona)

• - Film bol natáčaný v Mariánke, Pernštejne, Branči, Bodíkoch, Studienke, Zvolene, Domici, Bernolákove a na Orave. (dyfur)

• - Natáčelo se také v Terchové, na Spišském hradě, v Štefanové a Tiesňanech. (M.B)