Největší pecivál na světě

• slovenský

Popolvár najväčší na svete

Pohádka

Československo / Západní Německo, 1982, 82 min

Ej Skopálová bola niekedy kočka. Tie skoro až orgazmické pohľady na princa jej snov by si zaslúžili Oscara a možno Adult movie award. Najväčší stierač Kroner s čisto trolololským hlasom však bavil asi najviac. Takže ako premôcť skalu? - nalejte na ňu chlast :)(6.1.2011)

rozprávka ktorú som mal v detstve rád ale na ktorú si dnes už vôbec nespomínam s výnimkou nejakej "temnej jaskyne", drahokamu a ústrednej (veľmi vydarenej) melódie. Ak sa naskytne príležitosť určite si s radosťou zaspomínam(23.4.2008)

Asi môže znova za modré čísla pri slovenskej rozprávke aj český dabing, napríklad predabovanie takého pána Krónera je vždy zločinom proti ľudskosti a v Bruseli by s tým mali niečo robiť. Krásna Skopálová, zlaté vajce, zelené oči Zemetrasa, ukecaný Króner, mohutný hlas Vlada Mullera, to sú kultové momenty mojej mladosti, na ktoré sa nedá zabudnúť. Ja nemám so socialisticko-kapitalistickou "družbou" medzi štúdiom Koliba a štúdiami v Mníchove žiaden problém pri ich spolupráci na rozprávkach z 80tych rokov. Naši českí bratia, pozrite si ich na budúce Vianoce v pôvodnom znení a hodnoťte ich až potom!(1.1.2013)

• Mariin

Ukřičená slovenská pohádka bez poezie, bez vtipu a bez gradace s nevalným českým dabingem. Velká nuda, bohužel jen s jedinou ženskou postavou, kterou je princezna. Takový odpad by se snad neměl ani na Štědrý den vysílat.(7.1.2008)

Jeden s najkrajších klenotov z našich rozprávok, tak ako ten prekrásny zafír, ktorý našla princezná Lásky Kvet na začiatku. s obyčajného Popolvára sa sa stáva vďaka jeho odvahe a čistému srdcu jeden z najznámejších bohatierov na široko-ďaleko.(23.12.2011)