Sůl nad zlato

Soľ nad zlato

Salt Prince, The

Pohádka / Drama

Západní Německo / Československo, 1982, 85 min

Pěkná pohádka se skvělou hudbou Karla Svobody. Některé hudební motivy jsou hodně podobné těm z Návštěvníků :-D(16.12.2008)

• WANDRWALL

Tenhle příběh moc studí!(8.8.2010)

• rt12

Moc chladné - spíš Grimmovské a to nemám ráda.(20.1.2013)

Tá temná Svobodova hudba je geniálna. A všimla som si dobre, že tu zrecyklovali masku Netvora z Herzovho filmu? Veľmi zvláštne kostýmy, veľmi pekné prostredie - či už lesy alebo jaskyňa, herci tak z polovice sympatickí/nesympatickí, škoda že Libuše je v slovenskej verzii dabovaná. Táto rozprávka sa jednoducho tak nejak odlišuje od toho československého rozprávkového mainstreamu a mám dojem, že jej najväčším problémom sú nesympatické postavy, ktorých je tu viac ako v iných rozprávkach.(26.12.2011)

Libuška Šafránková byla zárukou kvalitních vánočních pohádek, proto západoněmečtí investoři počátkem osmdesátých let neváhali a zasponzorovali koprodukční film, který však nedosahuje kvalit jiných českých pohádek (nejen s Libuškou).(3.1.2011)