Sůl nad zlato

Soľ nad zlato

Salt Prince, The

Pohádka / Drama

Západní Německo / Československo, 1982, 85 min

Nadherna hudba Karla Svobody, ale jinak dost depresivni a chladna pohadka.(27.12.2011)

• LiVentura

Upřímně nesnáším pohádky s německou koprodukt. a hlavně s jejich tupými umělými výrazy v hlavních rolích..smutné.!(13.8.2008)

Tak nějak nevím. Pohádková klasika trošku okořeněná, pardon, vlastně osolená špetkou podzemní jeskynní nadpřirozené temné atmosféry. Abych to shrnula, čekala jsem větší paskvil. Takže mě tahle pohádka vlastně příjemně překvapila. No a kdo vlastně za co mohl a jestli si kdo zasloužil či nezasloužil... to pořádně nevyřešil ani scénář, já to taky řešit nebudu. Přiznám však, že jsem byla zvědavá, což byl asi hlavní motiv, proč jsem tu pohádku vůbec dokoukala.(2.1.2013)

• dyfur

….teda pekne ste sprznili predlohu….len by mňa zaujímalo čo na to vtedajšie Západné Nemecko či to nedali k náhrade takýto paškvil….(28.3.2014)

Mne se naopak ta tolik zde kritizovana "chladnost" libila. Zajimave pojata tradicni pohadka, ktera ma opravdu pekny pribeh a kouzelnou hudbu.(17.4.2016)