Komedie o obyčejných lidech, kteří mají specifické problémy. Kam až jsou schopni zajít? Změní jejich životní dráhu koktejl namíchaný ze zoufalství, přátelství, osamělosti, lásky a dokonce pokus o kanibalismus? (Film Europe)

nonick1

Jestli si nějaký film zaslouží kromě pěti hvězd i označení dramedie, je to právě snímek Dohoda je dohoda. Film má zajímavou zápletku a dějovou linku - zárukou skvělého zážitku pak je nejen Paul Mackenzie Crook, mj. excelující v Kanclu po boku Rickyho Gervaise, ale i další herci, kteří ukazují, že kdo umí, umí, a že když se chce, tak to jde. Předpokládám, že když to platí pro Brity, mohlo by to platit i pro tu naši domácí hereckou chátru, mrhající zbytky svého talentu v reklamách na trepky, sušenky či konsolidované půjčky. Vlastně mě docela mrzí, že dnes už se takové filmy netočí. Nebo točí? ()

Profík

Hů-ha, dostal jsem film z modrých do červených čísel. Bomba. A podle mě naprosto zaslouženě. Je to sice takový trochu podivný mix, když se to na začátku tváří jako čirá bláznivá komedie a pak to přejde do dramatu, ale funguje to. Jen bych oenil větší prostor pro Gemmu Arterton a možná i Imeldu Staunton, ale i tak táhnou Crook s Meaneym film docela dobře i sami. Občas se objeví klišé, ale není to až tak násilné a navíc film občas dokáže i svým obratem v ději překvapit. 75%. ()

Malarkey

Nádherná, takřka vzorová anglická dramedie, na které je anglické naprosto všechno. Potrhlí herci v podání Mackenzie Crooka a Colm Meaneye, přenádhěrně nádherná Gemma Arterton a k tomu střelený příběh, břitký humor a keltsky skvostné prostředí, které si prostě musíte zamilovat. ()

p.a.douch

Komedie to teda rovna moc není, ale film je to dobrej. Ústřední čtyřka Imelda Stauntonová, Gemma Artertonová, Mackenzie Crook a Colm Meaney film dělá velmi zajímavým. Další postavy moc prostoru nemají, ale herci v nich hrají dobře (Benton, Lewis, Sher). Gershfield točí skoro výhradně pro televizi, ale tenhle film zvládl dobře. Film mě doopravdy bavil a těch 80 % u mě má. ()

mchnk

I když se humor v tomto sitcomovém příběhu s nádechem rodinného dramatu vyhýbá stupiditě, nelze to poznamenat o scénáři a celém příběhu, za zmínku tak stojí snad jen britský dialekt. Daleko preciznější, humornější a hlavně dramatičtější provedení podobného námětu natočili na Balkáně - Dnevnik masinovodje ()