Vášnivý polibek

• SK název

Vášnivý bozk

Česko / Slovensko, 1994, 85 min

• kikuka

..atmosféra filmu sa buduje zásadne plošným svietením a hmlou..(14.5.2007)

• ScarPoul

Plytké, nezaujímavé a experimentálne. Lenže experimentálne v tom najhoršom zmysle slova. Nikdy som si necenil filmov, ktoré sa snažili rúcať konvencie a hrali sa na veľké umenie, pretože v tom bol vždy schovaný nejaký silený úmysel, ktorý odoberal filmu jeho možné kvality a robil z neho obrazovú exibíciu. Tak je tomu aj vo Vášnivom bozku. Len s tým rozdielom, že je tu kopec nahoty a Andy Hryc. Film je skôr vtipný, než aby tvoril nejakú atmosféru. Je samoúčelný, pretože asociácie ktoré využíva sú prvoplánové a hlavne je neuveriteľne zle natočený. Všetky tie červeno modré filtre začnú po chvíli liezť na nervy a keby na začiatku všetky postavy zomreli pri útoku divej sviňe alebo nasratého cyklistu, uštedril by nám tvorcovia túto hru na niečo. Veľmi zlý film.(24.4.2013)

• corona

Tento film som nepochopila, ani ho nechcem pochopiť. V úvode alebo na konci mal režisér dať nejaký oznam, čo tým chcel povedať, možno sa chcel inšpiroval slovenskými feériami zo 60. a 70. rokov. Na druhej strane takéto obludnosti sa v porevolučných časoch točili dosť často.(10.2.2011)

• nascendi

To bola neskutočná hrôza. Pravdepodobne došlo k zmene programu, inak si neviem vysvetliť prečo sa mi niečo tak úbohé a trápne nahralo na videorekordér. Ak by som mal tomuto dielu dať hviezdičku, tak iba z vďačnosti za to, že mi umožnilo poznať dno filmovej tvorby.(31.7.2013)

• Tommassi3

Drama ženy a matky retardovaného chlapce ( Že by sám režisér ?? ;) ), která vlastně vůbec neví, co chce, což vytváří krásnou paralelu právě s Mirom Šindelkom, hokus pokus pseudorežisérem, který nejspíš také do poslední chvíle netušil, co chce natočit, a tak nám nakonec předkládá nevyrovnaný odpudivý nicneříkající žánrový mix, který se snaží absenci smysluplného příběhu vynahradit přemírou vulgární nahoty a spoustou podivných prvoplánovitých, rušivých a zbytečných vizuálních šidítek, kdy člověk pochybuje už i o zdravé mysli kameramana Jíchy.. Kaščákův veskrze směšný hudební motiv přesně zapadá do skládačky této zhovadilosti, jakých však v porevolučních letech vznikaly tucty. Ve vášnivém polibku vlastně nefunguje vůbec nic, a tak si jen říkám, proč jsem se jen nechal zlákat na herecké obsazení v čele s Jiřím Bartoškou, jehož holá řiť bude zřejmě po čase tím jediným, co si z této filmové tragédie vybavím, a Jozefem Kronerem.. A na závěr ?? Vášnivý polibek z názvu uvidíte až těsně před titulky, těsně před tím, než Chýlková Bartoškovi před kinem "ukáže" svůj elektrický paralizér !! Je třeba něco dodávat ??(8.7.2013)

• Hopper

Volovina, pri ktorej som sa donútil vydržať len vďaka absolútne žiadnej alternatíve v nočnej a aj to ma stálo kopec sebazaprenia. Zlátanina, ktorá len dokazuje, že slovenský a český film je v riadnej kríze.(18.7.2004)

• klúčik

Film , ktorý sa natáčal v Banskej Štiavnici zapadol do zabudnutia.....15%.(26.11.2010)

• Mylouch

Riadný formálny exšperiment so slušným štandardom kámery Mareka Jíchu aj ♫ Kaščákovým vrdzaním. Juraj Bartoška nezostarnul. Čo sa však neodohrá do úvodných titulkov, to nečakajte. 1-2*(7.7.2013)

• Martin741

Zas bezducha srajda, ktora sa toci okolo riesenia medziludskych vztahov + nejake klise, najlepsie nevera. 0 %(2.4.2013)

• Pitryx

Mi se tento film jeví zajímavý, ale také rozporuplný. Je nabit vášní, erotikou, ale také tragikou. Nemá souvislý děj, je to spíše tápání od zdi ke zdi, stejně jako tápe hlavní hrdinka snímku. Hudební vložky se mi zdály zbytečné, paní Chýlková byla velmi dobrá. Ostatní už tak ne, ani pan Kroner nějak nezaujal, ale na to málo prostoru co měl… ** a půl. 20130723 8340/8754s.Prima Family(24.7.2013)