,,JASON BOURNE BYL ŠPIČKA LEDOVCE....“ /// Rozporuplný pocity jako už dlouho ne. Fajn je dlouhatánskej úvod, kdy kecy (chápu, že musej něco vysvětlit) střídaj hory, hory kecy, až to celý přejde do téměř dokonalýho napínavýho akčňáku. Tuny osvětlujících informací – s tím zase takovej problém nemám. Přes všechnu dobrou akci - v létě, v zimě, v autě, na motorce, pěšky…. čovek zjistí, že je to vlastně jen taková hra na honěnou, prošpikovaná supertajnejma kydama, který jsem už možná i někde (někdy) slyšel. Kvůli Rennerovi bych strašně chtěl fláknout 4*. Ale nějak to ze mě nejde. Fakt! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) V ,,kolbence“ do mě rvou modrý prášky. 2.) Zajímá mě co se dělo potom, když ty čuráci sejmuli Simona Rosse. 3.) Su zamilovaná(nej) do Jeremy Rennera. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ *(29.8.2012)

Neinvenční a neoriginální, ale přesto zábavné, seriózní akcí nabité a téměř bez stupidních dialogů - nebýt finále.//// Renner je nesympatická tlama stejně jakou Damon a rejstřík jejich výrazů je podobně omezený. Jde o to, aby člověk nečekal trumfnutí génia Greengrasse a těšil se drobností (stačí zpocený Renner a jeho sixpack?). V záplavě současných tupých akčních filmů, které jsou plné nuceného humoru, jde o jasný nadprůměr, porovnáme-li však BO se špičkami žánru, tak má šanci asi jako macatá ožralá veverka proti spícímu Crossovi. Rozhodně však nejde pouze o čistou akci, ale o místy vskutku mrazivý thriller (střelba v laboratoři a domě Marty). 75 %. [Kino](7.8.2012)

The Bourne Legacy aneb takhle děti, takhle vypadá vykastrovaný akční film. Mimo faktu, že tento film vznikl a má v názvu "Bourne", jsou právě nudné akční scény hlavním problémem tohoto (zbytečného, přiznejme si to) snímku. Teď pozor, neříkám, že je film zas tak špatný. Je to ucházející akční snímek, který má super ústřední duo (mám rád jak Rennera tak Weisz, takže tady žádné námitky nemám) a na to, že má přes dvě hodiny, tak ani výrazně nenudí. Bohužel problém mám s tím, jak si "podává" Bourneův svět a jak se musí ospravedlnit (viz. "Bourne byl jen špička ledovce.") a, jak už jsem předeslal, z akčních scén, které, řekněme si to na rovinu, Greengrass točit umí a ještě doteď si pamatuju, jak jsem viděl poprvé The Bourne Ultimatum a hned po pár minutách mě Paul dokázal nabudit a adrenalin mi proudil v žilách, jak to u správného akčního filmu má být. Zkráceně řečeno - nebýt zde duo Renner a Weisz, jdu pravděpodobně mnohem níž. 50 %.(6.7.2013)

Superzabiják, vypěstovaný na umělých hnojivech je zpět! A stačí třikrát denně dvě pilulky. Zelená, aby uměl jíst příborem a byl schopen zavázat si tkaničky tak, aby si na ně při superzabíjení nešlapal a nepadal na hubu, no a modrá na erekci. A není to Démon. Ten se patrně konečně nechal zaregistrovat s Aflekem, pokoušejí se o miminko, a tak Matt, který je za mamku, pověsil na chvíli kariéru na penis, aby se mohl soustředit na klidné ovulace a po devíti měsících vytlačil nestresovaný plod. Každopádně Zmrd, co číhá všude je skvělá náhrada! Charismatický sympaťák a dokonce, div se světe, i herec! Trend série zůstal i po náhradě Hamleta Othelem naprosto zachován a je to krásně dívatelné stejně, jako jsou čtivé Ludlumovy braky. Pro účely filmu je možná trochu škoda, že mu došly ty modré pilulky. Kdybych byl superagentem třeba takový já a musel bych bránit těžce šukatelnou MILFkoidní vědkyni před všemocnou, státem dotovanou institucí, rozhodně bych s ní netrajdal někde po Filipínach, ale oholil bych si přirození, aby mě nepoznali na dopravních kamerách, zašil se s ní do nejbližšího motelu na periférii, kde bych jen pod cizím jménem objednával pizzu a ochraňoval ji minimálně třikrát denně, někdy i dvakrát za sebou, dokud se to nepřežene. A samozřejmě fikaně! Tu pizzu bych objednával pokaždé z jiné pizzerie, aby těm hajzlům z agentůry někde na kompjůtru nevyskočilo, že u Dona Corleona náhle došly ančovičky. I přes tuto jistě odpustitelnou, drobnou scénaristickou minelu jednoznačně masturbační záležitost!(2.1.2013)

Třetí nejlepší/nejhorší z dosavadních pěti bourneovek. Nejvíce jí podráží nohy těžkopádný rozjezd, což se napraví až spárováním ústředního dua; respektive prostorem pro vynikající Rachel Weisz, která si to od znepokojivé scény v laboratoři krade pro sebe. Neexistující závěr sice ničemu nepřidá, ale i tak spíše navnadí než znechutí.(9.8.2012)