poster

Bourneův odkaz

  • USA

    The Bourne Legacy

  • Slovensko

    Bourneov odkaz

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2012, 134 min

  • PinokKio
    ***

    Kdepak, tohle není Bourneův odkaz, nýbrž Cimrmanův, protože inspirace jeho Hamletem bez Hamleta je tu víc než patrná. Jason totiž taky vzal roha, takže jsou tu všichni zmatení, z rozrušení zobou pilule a pátrají, kam že se poděl. Absence hrdiny předchozích tří filmů je tak ideální příležitostí pro chlapáckého Jeremy Rennera, aby na sebe strhl nejenom krásnou Rachel Weisz (smůla, že mu ty modrý prášky došly), ale i veškerou pozornost ..(17.3.2015)

  • DaViD´82
    ****

    Třetí nejlepší/nejhorší z dosavadních pěti bourneovek. Nejvíce jí podráží nohy těžkopádný rozjezd, což se napraví až spárováním ústředního dua; respektive prostorem pro vynikající Rachel Weisz, která si to od znepokojivé scény v laboratoři krade pro sebe. Neexistující závěr sice ničemu nepřidá, ale i tak spíše navnadí než znechutí.(9.8.2012)

  • Segrestor
    ****

    Nemůžete čekat přímé pokračování ba ani stejný styl. Spíše máte pocit, že si tvůrci tu ukradli z dvojky, tu z trojky apod. Renner je jako mašina. Supí, funí a žene se kupředu a rozhazuje cukrbliky na všechny strany. Dle mého soudu jednoznačně drží celý film nad vodou. Chvílemi jsem měl pocit, že mi v marné snaze udržet pozornost na roztřesených záběrech vyletí oční bulvy z rozklepaných důlků, někam tam do spodních řad toho našeho provinčního kina... Heeeedž - Chlíííííst. Opravdu jsem měl pocit, že kameraman několikrát musel třeba zakopnout a šveeenknout blbě kamerou a pro nedostatek jiného materiálu to halt museli nějak použít. Třese se to tak, že z toho můžete chytit Parkinsona. Tady to pánové trošičku přehnali. Ale, nechme to koňovi, ten má větší hlavu. Bournův mýtus jako takový to prostě není, ale jako samostatný film, který se opírá o legendu, funguje vlastně docela skvěle. Je to spíš takový Bournův fetus a tím bych to už dál nerozpitvával. Zkrátka, slušná akční jízda s nádechem starých dobrých Bournovek.(9.8.2012)

Nastala chyba při přehrávání videa.
  • - Ještě před premiérou filmu Matt Damon prohlásil, že jestli se film nebude divákům líbit a propadne, je ochotný se po dohodě se studiem k sérii vrátit a natočit regulerní čtvrtý díl s postavou Jasona Bournea. Bourneův odkaz by byl pak ignorován. (S.W.A.T)

  • - Na zrkadle v Manile napíše Aaron Cross (Jeremy Renner) na sklo "No More" (Nikdy viac), čo je anagram mena Monroe, ktoré pridelil Marte (Rachel Weisz) pri úteku z jej vidieckeho domu. (vander19)

  • - Motocykl, na kterém jedou hlavní představitelé v závěrečné akční scéně, je Honda CRF450X, která však v sériové výrobě nemá stupačky pro spolujezdce. Ty byly doplněny pro potřeby natáčení. (Max_FX)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace