Bourne bez Bourna a trochu jinak. Míň akce a hutnější příběh rozhodně není na škodu. Jerry Renner výborný, mohlem ukecanější agent. Jeho motivace (nebýt zase hloupý) je příjemná změna po honbě za minulostí. Rachel Weisz je hodně sympatická, není to jen obvyklý přívěsek a potěší i mnohem uvěřitelnější "úvod" k lovestory. Ed Norton zase jednou odvádí dobrou práci. Jde očividně o pouhý začátek. Rubačka teprve příjde a já budu u toho. :)(10.8.2012)

Moji Gilroyové mi rozumějí.(15.8.2012)

Jsa opět posednut touhou diverzifikovat, sázím čtvero pentagramů. Ne že bych si z toho zrovna vypustil měchýř (tak většinou čtyřku poznám, pět hvězd značí, že jsem si i chámovody protáhnul), ale v porovnání s tím, jak moc se mi do filmu nechtělo, neboť strach ze zklamání brzdil mé nenechavé stahovací prsty po řadu měsíců, je výsledek výborný. Proto mírně nadsazuji, no. Akční to je, analytická část mozku neřičí permanentně na poplach, klitorisem, abych si z Rennera ublinknul, vybaven nejsem. Bohužel.(27.12.2012)

• - Ještě před začátkem produkce Paul Greegrass, režisér předchozích snímků Bourneův mýtus (2004) a Bourneovo ultimátum (2007), s humorem prohlásil, že čtvrté pokračování by se mohlo jmenovat Bourne Redundancy čili Bourneova redundance. (darek kartac)

• - Aaron Cross (Jeremy Renner) nosí ve filmu hodinky IWC Pilot's Watch Top Gun IW388001. (Roland Sands)

• - Na scénu s vlkmi sa robil konkurz. Boli to vlci z Los Angeles a cvičili ich 6 týždňov. Na zábery od chrbta používali krížených vlkov, pretože praví vlci zle znášali kameru za chrbtom. Jeremy Renner (Aaron Cross) zápasil s atrapami a mechanickým vlkom. (gogo76)