Síla lásky

Creation

Drama / Životopisný

Velká Británie, 2009, 108 min

Mám rád britské historické filmy. Jsou téměř vždy sázkou na jistotu. Britové to prostě umějí. Tohle drama není vyjímkou. Nabízí nám tak trochu jiný pohled na Sira Charlese Darwina. Ti co čekali dobrodružný snímek z jeho cest na palubě HMS Beagle zřejmě budou zklamáni. Ostatní co se nenechají odradit bezpochyby zasáhne. Nejen velmi sugestivně podanou ztrátou malé dcerky, ale i okamžikem rozhohodování vydat knihu O původu druhů. V rozhodnutí mu naštěstí velmi pomohl Alfred Russel Wallace, který nezávisle na Darwinovi došel k podobným závěrům o přírodním výběru druhů. Darwin věděl, že překračuje hranici kterou ještě žádný smrtelník nepřekročil... Přesto vstoupil do války s Bohem Stvořitelem. Už jen za tuto odvahu má můj nesmírný obdiv. Vysoce hodnotím výkony Paula Bettany a zejména Jennifer Connelly . * * * *(25.11.2012)

Film mně spolkl celou, námětem, kamerou i brilantním hereckým výkonem všech. Prostě jsem měla tu správnou náladu na něco tak křehkého a věřila jsem všemu. Jinak se ztotožňuji s tím co velmi pěkně napsal katschet.(27.2.2013)

For Me 85%(15.7.2011)

Čekal jsem životopisný film ze vším všudy (a hlavně tedy cestou na Galapágy), dostal jsem silné drama o mužovi, který změnil svět, ale cesta k tomu byla opravdu trnitá.. Britové umí, stále více se mi zamlouvá tenhle civilní styl natáčení, ne silný v nějakých pokusech, ale v celkovém přístupu. Úžasná první polovina posetá myšlenkami o evoluci spojenými s vyprávěním dcerce - líbilo se mi, že i k tomu bylo přistoupeno velmi pěkně - doplněním obrazu k slovům.. Hudba doplnuje tuhle skoro posvátnou atmosféru a rozklad osobnosti, herecké výkony parádní (Paul a Jennifer jako manželé na dvou březích divoké řeky hrají opravdu velmi uvěřitelně, což asi není divu :)) a závěrečný počátek Původu druhů strhující. Možná chvílemi nudné či příliš opakující se, ale jinak velmi fajn film. Určitě zkusím i další podobného ražení(6.6.2012)

Nečekal jsem, že mě CREATION tak dostane, ale já prostě nemám co vytknout. Skvělá řežie a vynikající herecké obsazení (Jennifer Connelly, Paul Bettany i ta malá holčička) nádherně zachytávají příběh o rodině, o lásce, o ztrátách a o životě, který byl roztržen mezi vědu a víru. To vše navíc podbarvuje tklivá hudba Christophera Younga.(11.2.2010)