Síla lásky

Creation

Drama / Životopisný

Velká Británie, 2009, 108 min

Trošku zmatené a nudné drama o zajímavém člověku. Jon Amiel určitě mohl natočit Creation lépe, protože téma o neexistenci boha je hodně zajimavé a kontroverzní. Po dlouhé době mě potěšil herecký výkon Jennifer Connelly a pozadu nezůstal ani Paul Bettany v roli Charlese Darwina.(7.2.2010)

• GodComplex

Zajimave tema, ale priserna nuda. Buh vs. veda a biografie Charlese Darwina, kterou Jon Amiel natocil tak nezazivne jak jen to jde. Dalo se z toho vytriskat mnohem vic. Nejhodnotnejsim clankem filmu tak zustava hudba Christophera Younga, ale i ta ma predevsim uspavaci tendence. "You've killed God, sir!" 3/10(24.12.2010)

Vyměkl jsem. Námět a zpracování veskrze průměrné, dobré, či uspokojivé, ale kombinace Paula a Jennifer, ta na mě po celou dobu trvání volala: "dej čtyři, dej čtyři", tak jsem prostě jednoduše neodolal. V tomhle případě to ani dost dobře nešlo.(27.10.2014)

Britové filmy umějí, né že né. A nejlépe jim to jde s kostýmními či "dobovými" filmy. Creation není výjimkou. V Hollywoodu by se asi podobný námět s podobným zpracováním neuchytil, takže děkuji za ostatní světové kinematografie nekopírující americký styl. Samotný film je plný emocí, které sice nevyždímají člověka až na kost, ale přesto přivodí nepříjemné pocity mrazení v zádech a svědění slzných kanálků. K tomu hodně pomáhá manželská dvojice na plátně i ve skutečnosti - Paul Bettany a Jennifer Connelly. Fakt, že jde o manželský pár i ve skutečnosti hodně napomáhá uvěřitelnosti jejich vztahu a vztahu k dětem. Na rodinné hodnoty se zde hraje možná o něco více, než jsem před zhlédnutím čekal, to však nic nemění na faktu, že jde o velmi příjemné rodinné drama, které dává divákovi nahlédnout pod pokličku vzniku jedné z nejdiskutovanějších knih 19. století.(1.9.2010)

Co když celý svět zjistí, že pro nikoho tady ani potom bůh vůbec nic nechystá, že na ničem nezáleží, na lásce, na důvěře, na víře ani na cti...jen na samotném přežití.(15.1.2011)