poster

Síla lásky

 • Velká Británie

  Creation

Drama / Životopisný

Velká Británie, 2009, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • F.man
  ****

  Unešen hlavní myšlenkou. Ono Darwina, Evoluci či "O původu druhů" zná asi každý, ale jejich zrod, v době paradigmatu, který nepřipouštěl jakékoliv odchylky a znamenal automaticky věčné smažení v pekle, je námět na solidní drámo. A jak už jsem od produkce BBC zvyklý, filmařsky precizní práce (hodně jsem si ulítával na nádherných scenériích) dává dohromady 4 hvězdy. P.S. zmatenost v žádném případě. You've killed God, sir!(12.2.2010)

 • Flego
  ****

  Charles Darwin je nám prezentovaný ako citlivý muž, milujúci svoje deti a manželku. Je to práve láska k rodine a nevysporiadanie sa so smrťou dcéry sú hnacím motorom k najslávnejšej teórii akú zrejme ľudstvo pozná. Film má za to poukázať práve na rodinné zázemie a teória je prezentovaná v nekonečných rozhovoroch s deťmi. Keďže manželka stále vyznáva náboženskú dogmu, sú to práve deti, ktoré pomáhajú Darwinovi byť osvietenejším. Práve tento fakt je vo filme silný a aj divák, ktorý by si myslel, že ho nekonečné teórie o pôvode druhov nebudú baviť, bude milo prekvapený. Creation je predovšetkým rodinná dráma a veľmi dobre réžijne zvládnutá. Zásluhu na tom majú hlavní predstavitelia a v neposlednom rade hudba Christophera Younga.(9.10.2010)

 • iamek
  ***

  Trošku zmatené a nudné drama o zajímavém člověku. Jon Amiel určitě mohl natočit Creation lépe, protože téma o neexistenci boha je hodně zajimavé a kontroverzní. Po dlouhé době mě potěšil herecký výkon Jennifer Connelly a pozadu nezůstal ani Paul Bettany v roli Charlese Darwina.(7.2.2010)

 • ork
  *****

  For Me 85%(15.7.2011)

 • DaViD´82
  ***

  Není to primárně (a ostatně ani sekundárně) o vzniku "O původu druhů", natož o Darwinovi či evoluční teorii jako takové. Je to především dobře zahrané sladkobolné filmové drama a až poté to výše zmíněné. Ze začátku nápadité ("pohádkové" vyprávěnky dcerce, koloběh života v trávě za domem) a se silným tématem, ale příliš rychle se tenhle směr utne a začne se až do úplného konce zbytečně přešlapovat na jednom sebelítostivém místě. PS: Paul "Stephen Maturin" Bettany byl pro Darwinovu roli skvělá volba, kterou obsazení jeho manželky jen umocňuje.(30.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace