Muži, co zírají na kozy

• Austrálie

The Men Who Stare at Goats

Komedie / Válečný

USA / Velká Británie, 2009, 94 min

Líbilo v jednotlivostech, ale celek je až příliš ujetý. Máme věřit více věcem, než jsme ochotni si připustit. Smrdí mi to alibismem pro to, že Heslov nedokázal z takového námětu a typově naprosto přesně zvolených herců vyždímat více než jenom přežvykující kozu, Georgův jiskřivý pohled a vysmátou polní základnu. Má to své momenty… a všechny je najdete v traileru. Škoda.(18.4.2010)

Ulítlá komedie z prostředí "supervojáků". Zní to absurdně? Je to absurdní, a docela povedené. Avšak jen v jednotlivých epizodách... celek trochu upadá do nižšího levelu komedií. Ale i tak jsem se zasmála, jen už nevím čemu.(20.5.2010)

Je to zábavné, je to milé, je to optimistické, ale zároveň neuvěřitelně nedotažené. Rád bych dal čtyři hvězdy, ale prostě nemůžu. Alespoň ale někdo ukázal, že Coeni nemají patent na bizarní filmy - minimálně jejich poslední dílo A Serious Man je tímto hravě překonáno. Kozy mají štěstí na herce a pár nápadů, ale bohužel, celek už nedrží pohromadě.(27.3.2010)

Nevěřila jsem vlastním očím a smála se v jednom kuse. A bez LSD :).(10.4.2010)

No, veľmi vtipné to teda nebolo. Po extra podarenom trailery - sklamanie.(31.3.2011)

• - Film vznikl podle stejnojmenné knihy Jona Ronsona. (Zdroj: MF DNES) (zdeny99)

• - Lyn Cassady (George Clooney) vysvětluje Bobu Wiltonovi (Ewan McGregor), že jeho prací je být "válečníkem Jedi". Ewan McGregor hrál Jedi Mastera ve Star Wars. (c.tucker)

• - Myšlenka vojáka, co zabíjí myslí, není pouze výplod fantazie filmařů. Americká armáda po válce ve Vietnamu zkoušela podobný projekt, kde probíhalo i to zírání na kozy. Výsledky projektu jsou ale neznámé. (Sharky95)