Muži, co zírají na kozy

The Men Who Stare at Goats

Muži, čo čumia na kozy

Komedie / Válečný

USA / Velká Británie, 2009, 94 min

Hodina a půl dějového sucha, jejíž pointou je vypuštění stáda koz na svobodu? WTF? Aspoň že herecká sebranka a těch pár fórů (většinou však provařených v traileru) funguje na jedničku. Heslovova tvorba mě do budoucna každopádně nezajímá.(30.3.2010)

Neznám takové, co by to nečinili.. Hořká pachuť nevyužitého potenciálu, nekonzistentní forma a odpověď majoru Terazkymu, čo si predstavovat takým slovom absurdní. Na tři hvězdy to nakonec vytáhli jen Boston s 'More Than A Feeling' a Spaceyho hladové rozmyšlení si sebevraždy. Před druhou invazí se údajně na popud George Bushe jr. ptali Angely Lansbury na zbraně hromadného ničení v Iráku a hádejte, co mu ta dáma od psacího stroje odpověděla..(10.5.2010)

Příjemně originální téma se skvělými herci. Právě herci jsou nosnou silou filmu, který se jinak pohybuje na tenkém ledě mezi parodií na paranormální schopnosti a naprosto vážně myšleným "dokumentem" o jednom novináři, co šel za svou vnitřní touhou. Clooney, McGregor, Spacey a Bridgex prostě válí, ale pro mě osobně to nestačí. Nezachrání to ani vtipně použitá hudba. Humor je tu totiž hodně mírný, nerozesměje jak bych si představoval a hlavně, po pár dnech mi muži a jejich kozy přijdou jako naprosto zapomenutelná zábava na hodinu a půl.(8.3.2010)

Škoda, že to nedrží líp pohromadě, ale i tak je v MUŽÍCH CO ZÍRAJÍ NA KOZY tolik skvělých momentů, že ty "moc divné" filmu rádi odpustíte. Herecký ansábl je prvotřídní (Clooney a McGregor se výborně doplňují) a je malinko škoda, že tvůrci ze zvolené tématiky "válečníků Jedi" nevyždímali víc. Kultovní potenciál to rozhodně mělo. La tutlek. Ana sahaffi.(12.2.2010)

Nedopečená blbinka (pod)čeľade Andersonovic a Coenovic inscenovaná vojakmi armády Džedáááj, prehnane lojálnym spravodajom a húfov nemých kôz. Námatkovo nájdeme čosi poživateľné (dotyk smrti, streľba nad, rozháňanie mrakov, voľba odbočky, inštruktáž k nenápadnej zbrani, LSD dýchanky, Bill Django)-vlastne je toho celkom dosť-ale chvíľami tomu prísluší mnou nie moc často používané slovo rádoby a hlavne ako úryvkovité resumé ok, no pokope to ozaj nedrží. Heslovový "Muži, čo čumia na kozy" sú dozaista zámerom obdivuhodným, k prešpekulovanej satire majú síce "so far" ako Slovensko k stabilnej vláde, avšak vďaka sucharskému podmazaniu ktoré mi býva často blízke je to za vyberanejšie 3*.(9.12.2011)