Muži, co zírají na kozy

Muži, čo čumia na kozy

• Austrálie

Komedie / Válečný

USA / Velká Británie, 2009, 94 min

Řečeno se Shakespearem mnoho povyku pro nic. Filmová adaptace slavné stejnojmenné knihy Jona Ronsona je filmem s tak obrovským potenciálem, že by mohl stanout na bájné úrovni Levinsonova Vrtěti psem, obsazen tak hvězdně a dotýkající se tématu, který si přímo říká o zironizování. Tahle satira se ale režiséru Grantu Heslovovi tak nějak úplně nepovedla. Co funguje na papíře, nemusí ještě zákonitě fungovat na stříbrném plátně. Bohužel... Podobné filmy: Vrtěti psem, Co se vlastně stalo(19.3.2010)

Líbilo v jednotlivostech, ale celek je až příliš ujetý. Máme věřit více věcem, než jsme ochotni si připustit. Smrdí mi to alibismem pro to, že Heslov nedokázal z takového námětu a typově naprosto přesně zvolených herců vyždímat více než jenom přežvykující kozu, Georgův jiskřivý pohled a vysmátou polní základnu. Má to své momenty… a všechny je najdete v traileru. Škoda.(18.4.2010)

Čudné, nezávislé, bláznivé aj inteligentne viacvrstvové. Humor suchý, absurdný aj čierny. Dosť často som sa smiala. Výsledok bol trochu rozpačitý, ale film ako taký je zábavný a osviežujúci. Okrem toho, teraz je už isté, že Ewan McGregor si Obi-Wana Kenobiho nezahral len tak. On je ozajstný rytier Jedi! A George Clooney tiež ;-)(7.2.2010)

Hodina a půl dějového sucha, jejíž pointou je vypuštění stáda koz na svobodu? WTF? Aspoň že herecká sebranka a těch pár fórů (většinou však provařených v traileru) funguje na jedničku. Heslovova tvorba mě do budoucna každopádně nezajímá.(30.3.2010)

Obsazení je mega hvězdný a příběh originální a se super nápadem o vojácích s nadpřirozenýma schopnostma, ale ta zábavnost, ta zábavnost, čekal jsem daleko víc, občas to sice vyprodukuje nějakej podařenej fórek, ale celkově to je hrozně utahaný a chvilkový zábavný momenty to moc nevytrhávaj. Naštěstí to ale nad vodou drží skvělej psionickej super elitní jedi Clooney, vystrašenej reportér McGregor a v menších rolích Spacey a Bridges, ale podle mě se z tohohle tématu daleko vytáhnout o hodně víc. Slabší 4*(13.1.2010)

• - Postava brigádního generála Deana Hopgooda (Stephen Lang) je založena na generál majorovi Albertu "Bert" N. Stubblebineovi III. (c.tucker)

• - Lyn Cassady (George Clooney) vysvětluje Bobu Wiltonovi (Ewan McGregor), že jeho prací je být "válečníkem Jedi". Ewan McGregor hrál Jedi Mastera ve Star Wars. (c.tucker)

• - Myšlenka vojáka, co zabíjí myslí, není pouze výplod fantazie filmařů. Americká armáda po válce ve Vietnamu zkoušela podobný projekt, kde probíhalo i to zírání na kozy. Výsledky projektu jsou ale neznámé. (Sharky95)