Muži, co zírají na kozy

Muži, čo čumia na kozy

Komedie / Válečný

USA / Velká Británie, 2009, 94 min

Zapomenutelný zážitek.(14.3.2010)

Muži, co zírají na kozy se sice z traileru jeví jako rozjuchaná komedie, což může být (resp. je) poněkud matoucí, skutečnost je však ještě mnohem příjemnější. Režisér Heslov se nebojí vážných momentů, film ale posouvá na úroveň válečné satiry a vlastně na protiválečný film. Protiválečný snímek, který se shlédnul v 70. letech a káže mír a lásku v té nejupřímnější podobě. A přestože film občas trošku zakolísá s tempem, a je na něm znát, že jej tvořil relativně mladý a ještě neotrkaný tvůrce, ani na moment nenudí, je plný klasické mladé dravosti, nápadů a originality a i díky spolehlivým hercům (kteří se úžasně porvali se stárnutím svých postav) sune tuhle, stále velice rozvernou věcičku vstříc LSD finále, které mi vehnalo slzy do očí. Kevin Spacey s broučkem na dlani je nezapomenutelným zážitkem a já si chci šlehnout a rozeběhnout se čelem přímo proti zdi. Krucinál, todle mi ale zvedlo náladu...(3.3.2010)

Příjemně originální téma se skvělými herci. Právě herci jsou nosnou silou filmu, který se jinak pohybuje na tenkém ledě mezi parodií na paranormální schopnosti a naprosto vážně myšleným "dokumentem" o jednom novináři, co šel za svou vnitřní touhou. Clooney, McGregor, Spacey a Bridgex prostě válí, ale pro mě osobně to nestačí. Nezachrání to ani vtipně použitá hudba. Humor je tu totiž hodně mírný, nerozesměje jak bych si představoval a hlavně, po pár dnech mi muži a jejich kozy přijdou jako naprosto zapomenutelná zábava na hodinu a půl.(8.3.2010)

(3,5* nahoru za odvahu - jo, prostě sem CHTĚLA, aby se mi to líbilo) V rukách zkušenějšího režiséra by ta (minimálně) čtyřka byla zasloužená - nápady skvělý, ale nedotažený. Ostatně ask Angela Lansbury.(7.4.2010)

Neznám takové, co by to nečinili.. Hořká pachuť nevyužitého potenciálu, nekonzistentní forma a odpověď majoru Terazkymu, čo si predstavovat takým slovom absurdní. Na tři hvězdy to nakonec vytáhli jen Boston s 'More Than A Feeling' a Spaceyho hladové rozmyšlení si sebevraždy. Před druhou invazí se údajně na popud George Bushe jr. ptali Angely Lansbury na zbraně hromadného ničení v Iráku a hádejte, co mu ta dáma od psacího stroje odpověděla..(10.5.2010)

• - Film vznikl podle stejnojmenné knihy Jona Ronsona. (Zdroj: MF DNES) (zdeny99)

• - Bob Wilton (Ewan McGregor) nosí hodinky značky Casio Pro Trek PRS-400 a Larry Hooper (Kevin Spacey) nosí IWC Big Pilot. (dyfur)

• - Postava brigádního generála Deana Hopgooda (Stephen Lang) je založena na generál majorovi Albertu "Bert" N. Stubblebineovi III. (c.tucker)