poster

Prolomit zeď (TV film)

 • Česko

  Berlínský zázrak

 • Německo

  Das Wunder von Berlin

Drama / Historický

Německo, 2008, 143 min (Alternativní: 100 min)

 • troufalka
  *****

  Opět jeden z televizních filmů, který by si zasloužil i velké plátno a hlavně hojnou návštěvnost.(1.9.2016)

 • genetique
  ****

  Televízny variant na priebeh udalostí v revolučných rokoch 1988-89 na sebe nenechá badať žiadne známky televíznej produkcie. Práve naopak, myslí, že by bol serióznym konkurentom na dramatickú vložku s programe multikina. Žiadny rozťahaný príbeh sa nekoná, vyše jedenapolhodinová záležitosť ubehne pomerne slušne rýchlo. Ono sa počas deja prakticky nič poriadne nedeje, najdôležitejšie historické fakty a udalosti sú rozoberané len okrajovo popri príbehu rodiny, ktorej sa tieto udalosti bytostne týkali. Herci si svoje poctivo odmakali, réžia mohla byť svižnejšia a nápaditejšia, ale zložité faktory ako komparz, či revolučná atmosféra mali dosť vysoký štandard. Celkovo prekvapenie, chválim. 80%.(25.4.2009)

 • triatlet
  ****

  Svižné dialogy (Marco - syn: Nenávidím tě. - Jürgen - otec: Výsada mladých.), přirozené herectví, autentičnost v podobě televizního zpravodajství. To jsou plusy. Příběh doplácí na televizní naivitu vztahových vazeb - kdo je čí dcera - a na naprosto zbytečný happy end (dědečkovo umírání při sledování zpráv...). Ovšem i za připomenutí Exuperyho - Člověk je navždycky zodpovědný za to, co k sobě připoutá. - je Berlínský zázrak nadprůměrný televizní zážitek.(15.10.2009)

 • castor
  ***

  Našly by se velmi povedené pasáže i zbytečně utlumená místa, nicméně je zajímavé sledovat, jak se dokázala prosadit kdysi "roztoužená" Karoline Herfurt, která z tematicky jednoduchých komedií přesedlala na výživná dramata (Předčítač, Parfém: Příběh vraha, Im Winter ein Jahr).(16.10.2009)

 • Rudovous
  ****

  Kdo to zazil, ... velmi dojemne a to jeste, kdyz jako kulisy dejin i filmu poslouzi vase oblibene mesto. Ich bien ein Berliner!(16.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace