Gore Verbinsky je mistr rituálních indiánských tanců, jinak si totiž nedokážu vysvětlit, jak se mu prokristapána podařilo vzkřísit opravdového ducha divokého západu, takového, kterého si vybavuji ze svého dětství. Western se vrátil ze svých věčných lovišť, amigo. A kdo by to čekal, že zrovna v podobě animáku?(1.8.2011)

Je už mým trpkým údělem tam, kde ostatní hýří záplavou hvězdiček a ve svých komentářích samými superlativy, zůstávat pevně na zemi a střízlivě popisovat, v čem to drhne. Přesto začnu chválou, vizuálně je to promakané, s výbornou animací a především fanoušci westernového žánru ocení hru s divákem, kdy scénář představuje poctu snad všem důležitým filmům a žánrovým klišé klasického westernu i jeho moderních variací. Některé scény jsou opravdu skvělé, takový souboj o nádrž s vodou, který zrychlí tempo o několik otáček, a hrdinové čelí náletu ze vzduchu podniknutém letkou netopýrů vyzbrojených kulomety, to je přímo lahůdka akčního žánru, jenže co naplat, měl jsem u tohohle filmu velký problém s nestejnoměrným tempem, kdy v určitých chvílích na mě doléhala až ospalost, což souvisí s druhým problémem, ono při těch četných výpůjčkách z klasických filmů a emocemi nabitých scénách do značné míry chybí celistvý příběh. Je to prostě druh snímku, kde ocením řadu jednotlivostí, ale jako celek mi to přijde vzhledem k očekáváním nedopečené. Dát pod 3* by vzhledem k výborným ingrediencím bylo nefér, ale celkový pocit je rozpačitý, na víc než takových 60 % to nevytáhnu. Je to opravdu animák, který ocení spíš starší. Mé dvě děti se chvílemi těžce nudily. Čím víc máte nakoukáno, tím víc má u vás šanci film zabodovat. Jinak pětihvězdičkovému hodnocení se v tomto případě opravdu nedivím, i když sám to nadšení nesdílím, protože mám pocit, že to celé nedrží pohromadě...(13.3.2011)

Spolu s Návratem do Budoucnosti 3 a The Last Man Standing nejlepší western posledních tak třiceti let.(7.7.2011)

Za pět, protože cameo filmového Boha v animáku nečekáte.(11.3.2011)

Rozpočet $135miliónovTržby USA $123,257,581Tržby Celosvetovo $245,504,574Tržby za predaj Blu-ray v USA $15,119,991 //počet predaných kusov 602,014Tržby za predaj DVD v USA $26,922,644 //počet predaných kusov 1,391,425║ Tak toto režisér Gore Verbinski fakt zvládol a nadmieru dobre, v prvom rade ide o poctu westernu ako takému a taktiež legenda ako Clint Eastwood sa tu len tak neobíde, aj keď som chvíľu rozmýšľal či ten počítačovo animovaný chlapík je skutočne ten na ktorého myslím. No ale okrem tej pocti, to má aj v celku dobrú tendenciu zábavnosti, na počítačový animák pre deti to je možno trošku aj drsnejšie než je zvykom, veď toľko ohýzdnych postavičiek som veru ešte nevidel ale mne to zapasovalo, pobavilo, vizuálne uchvátilo, príbeh ma nenudil ani chvíľu, postava jašterice Rango bol fakt sam o sebe dobrý úlet + tradične skvelý Slovenský dabing. /videl v kine: 95%/(3.4.2011)

• - Skladba "End of the road", která se objevila ve scéně, kdy Rango přechází silni, není původní. Hans Zimmer si ji vypůjčil od skladatele Dannyho Elfmana, který ji vytvořil coby hlavní motiv filmu Království (2007). (korect)

• - Johnny Depp vedle Ranga nadaboval také Larse. Stephen Root pak propůjčil hlas dokonce trojici postav, a to Docovi, Merrimackovi a Mr. Snugglesovi. (Pir.z.Ka)

• - Johnny Depp si ve studiu přehrával většinu svých scén, aby se tak vžil do své postavy. (Drink4Fun)