Animovaný / Western / Komedie / Dobrodružný

USA, 2011, 103 min

,,ABY HRDINA USPOKOJIL KOLEKTIVNÍ POTŘEBY, MUSÍ SE VZDÁT VLASTNÍHO PROSPĚCHU A UPEVNIT VNÍMÁNÍ SEBE JAKO IDOLU, NA KTERÉHO BUDOU VŽDYCKY VZPOMÍNAT.“..... /// Žil byl jeden velmi osamělý chameleón, který hledal cestu k vodě. Našel však nejen město, ve kterým se ve středu ,,chodí na věc“, ale i sám sebe! .....Kurva mi neříkejte, že si to ten chameleón neužíval! Já (a moje děti) rozhodně jo! ,,Prďáckej“ animák o chlapíkovi,, kterej zabředá do svýho vlastního podvodu a často má chuť to zabalit (ale NIKDO NEMŮŽE JEN TAK OPUSTIT SVŮJ PŘÍBĚH!) možná potěší dospělý víc než děti. Jestli teda nemáte nic proti westernům. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jak zabít jednou kulkou 7 bratrů (Jenkinsových). 2.) Jsem tvrďák schopnej strávit 3 dny v koňský zdechlině a pít jen vlastní moč. 3.) Zajímá mě, jak chameleón honí jestřába. Nebo jestřáb chameleóna? (Je jedno jak tomu doma říkáte.) 4.) Může mít ještěrka za bratra hada? (Někdo by řekl, že svini určitě....) /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ *(2.7.2011)

Rango je viac o epizódkových bonbónikoch než o celistvom príbehu. Ale tie bonbóniky sú tonami nápadov sršiacou poctou všetkým slávnym westernom, rodriguezovkám a nakoniec i Pulp Fiction. Postavičky zarastených jašteričích, odpľúvajúcich si hombres, ktorí sú graficky detailnejší a živší než Clu v Tronovi, sú delikatesou pre milovníkov žánru. Zimmerova post-sherlockovská kompozícia, rezaná mechikom, vypointováva komické vsuvky a dodáva grády akčným scénam, ktoré sú „nakrútené a zostrihané“ lepšie než čokoľvek čo ste videli v najlepších akčných filmoch. A pozor, kadencia dospeláckeho humoru výrazne prevyšuje mieru toho detského.(8.3.2011)

Moc příjemné překvapení. Vynikající zábava, plná originálních nápadů a výtečné hudby.(4.3.2011)

| Scenár: John Logan | Hudba: Hans Zimmer | Produkcia: Gore Verbinski, Graham King, John B. Carls | Distribúcia: Paramount Pictures | Rozpočet: 135 miliónov $ | Tržby: 242,605,737 $ || Akčná smršť podopretá Zimmerovskou istotou, s obrazovou nápaditosťou a sem tam s emočným podfarbením. Nekompaktnosť celku podkopáva celkový zážitok, no Rango je fenomenálny vtom, že si vňom každý nájde to svoje vďaka svojej rôznorodosti. Samozrejme, aj tý starší. Eastwood rulez!(2.3.2011)

Zajímavý a nevídaný animák v čele s úchvatným Johnny Deppem,který si brilantně poradil s dabováním trhlého chameleona Ranga.Milý příběh,sympatický humor a vizuálně taky hodně povedené, i když je pravda,že Divokému západu dvakrát neholduju :-)Akční scény byly poutavé,nicméně mě nezasáhly tak jako ty pochmurnější a klidnější chvíle.Každopádně dobré čtyři hvězdičky.(26.3.2011)