Čarodějův učeň

Čarodejov učeň

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2010, 105 min

• verbal

"Abrakadabra!", zamumlal unyle pan Klec v úporné snaze oživit svou chcípající kariéru. "Jdi do prdele!", zachechtala se škodolibě Magie a uvrhla ho do téhle sériové, infantilní disneyovské taškařice pro nezletilce s nevyhraněnou sexuální orientací. "Ať Potratím Haryho, jestli jsem podobnou hovadinu už někdy někde neviděl!", pronesl zhnuseně rozhořčený divák.(7.11.2010)

• Isherwood

První půlka je bez diskuze boží! Cage má po třinácti letech pořádnou hřívu na hlavě a je cool víc než kdy jindy, Baruchel je nerdí tele jedna radost a Molinův slizký záporák to vše korunuje. Jenže pak se stanoví pravidla, Turteltaub začne všechno opakovat (to fakt neumějí víc, než házet po sobě plazmové koule!?) a vytratí se vtipnost a nadhled. Finále je udýchané a znuděné jako ten buldok. Smutné, když si člověk ještě po necelé hodině člověk říká, že tomuhle ‚bruckheimerovskému popkornu‘ milerád dát i tu čtyřku.(14.11.2010)

• Malarkey

Opět stačilo, aby mi tu jeden herec zkazil celkovej dojem z filmu. Já jsem od tohodle filmu totiž očekával především výbornou akční zábavu, kde Nicolas Cage ze sebe udělá dlouhovlasýho mága ze středověku a mě to bude bavit. Nicolas Cage a Jon Turteltaub už mě kolikrát dokázali dobře bavit, ale v tomhle případě to prostě nejde. Kolikrát jsem přemejšlel i nad jednou hvězdičkou, ač mě to mrzelo. Nakonec jsem to ale nechal na dvouch. Samotný příběh není vůbec špatný, jen ten Baruchel je tam jak pěst na voko. Nehledě na to, že film celkově je spíš pro děti, než pro všechny. Prostě mě to naštvalo. Člověk se na něco těší a pak z toho má akorát dvouhodinový trauma u televize.(13.12.2010)

• Cervenak

Nepodarok, pri ktorom nemám chuť sa škodoradostne chechtať, ale naopak, je mi celkom smutno. Má to totiž niekoľko fajn nápadov (pravda, treba si odmyslieť napríklad fakty, že čarodejník z Merlinových čias sa volá Maxim Horváth), zopár skutočne zábavných scén (automobilová naháňačka a zrkadlá), Cage má sympatické okamihy a celkovo to má super oldschoolovú atmosféru ako v dobách, keď sme do kina chodievali na filmy ako Krotitelia duchov, Pyramída hrôzy, Veľké problémy v Malej Číne alebo Zlaté dieťa (je to vonku... áno, videl som Zlaté dieťa v kine a dokonca sa mi vtedy páčilo). Lenže čo z toho, keď je to tak strašne ťažkopádne zrežírované a nevýslovne príšerne zostrihané? Tie postsynchróny, ktoré nepasujú na ústa, pretože sa na poslednú chvíľu menili dialógy, sú tiež na zabitie. Nuž a zlou réžiou takto zlikvidovať herecké výkony inak sympatického Baruchela a výborne obsadeného Molinu, to už chce fakt umenie. Prečo mám dojem, že s Bruckheimerom už nechce spolupracovať žiadny solídny režisér?(14.11.2010)

Rozpočet $150miliónovTržby USA $63,150,991Tržby Celosvetovo $215,283,603 Tržby za predaj DVD v USA $20,329,330 //počet predaných kusov 1,202,975 ║ Rutinérska réžia a rutinérske herectvo Nicolasa Cage, príbeh ničím prekvapujúci, tak ako tomu bolo u Merlinovského/Bruckheimerovho Kráľa Artuša, občas nejaký ten vtíp, triky újdu ale neohromia, nejaké to osvieženie aspoň prinesie dvojica nováčikov neokukaný "motáčik" Jay Baruchel a sympatická Teresa Palmer(nová Naomi Watts), škoda že nemali skoro čo zaujímavé hrať. /videl v kine: 50%/(17.10.2010)

• Radek99

Harry Potter po lobotomii mozku. A Bradavice jsou Manhattan!(29.12.2011)

• Nathalie

Nová měrná jednotka filmové nudy= 1 Turteltaub.(1.9.2010)

Strašne som sa na tento film tešil a som ohromený hromadou akcie a audio-vizuálnych efektov, ktorými sorcerer disponuje. Jediné čo ma štve je dej filmu, pretože ide moc rýchlim tempom.(31.12.2010)

• KarelR

Ta druhá půlka je fakt za trest. Turteltaubovské až na kost, bohužel :((14.11.2010)

Přílišná sázka na jistotu. Moderních akčně-romantických fantasy je poslední roky hodně, ale ne z každé se dá udělat sága a z téhle vůbec. Nejde sice o žádný průšvih, ale téměř úplně všechno bylo jinde viděno lépe. Nejlépe tak z filmu vychází Nicolas Cage, který se pro Turteltaubovy filmy doslova narodil, ale ve třetích Lovcích pokladů mu to bude slušet víc. Nesměle pozitivní dojmy zanechává právě on, "blesková" verze Secrets od OneRepublic a nečekaná připomínka klasického Disneyho kraťasu.(14.5.2011)

Cekal jsem daleko vetsi zabavu. Bohuzel prostredni cast filmu je dost utahana, trenink neni nicim zajimavej a misty ty skoro az nudi. Zachranuje to tak prvni a posledni pulhodinka, kde se trikove dobre zvladnutejma kouzlama nesetri, Baruchel je sice hovadko, ale sympatak, Cage je jeden z nejsympatictejsich carodeju a celej ten pribeh a legenda jsou na odpocinkovej blockbuster dostacujici. Skoda, pridat vic akce nebo zkratit prostredni cast, je to zabavna pecka, takle jen lepsi 3*.(20.12.2010)

• Fr

,,Jsem Balthazar Blake , čaroděj 777. stupně a musím z Tebe udělat čaroděje!“.... N. Cage je v 350 let starým koženým kabátě a s hárem z Con Airu fešák. Ale na čáry je tu Harry Potter!!! Tenhle film je o CGI efektech, který jsou opravdu vynikající (a ve spojení s kvalitním zvukem jedinou pozitivní věcí), ale je mi naprosto ukradený, jestli se po N.Y. prohánějí draci nebo ocelový ptáci. Příběh je STUPIDITA, která zaujme maximálně děti. Ale pozor ! JEN KDYŽ SE ČARUJE!!! Naštěstí pro děti - čaruje se celkem dost. A o to asi jde.... Já mám problém s J.Baruchelem (protože je to nesympatickej zoufalec), s idiotským dějem a ještě stupidnějším závěrem ( Oóóh!!! To není možné! Oóóh! Blééééé!!!!). Ovšem děti budou chtít být čaroději! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem alkoholik. Chlastám, abych pročistil mysl. Čistá mysl je totiž první krok ke kouzlení. 2.) Nemůžu doma vysvětlit, proč potřebujeme plazmovou kouli. 3.) Nevím co s tekutým perským kobercem po babičce. 4.) Mám ocelovýho ptáka (na lítání). A nevím jak s ním přistát!. PŘÍBĚH Odpad! HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(15.11.2010)

Turteltaub mě prostě neumí zklamat. Viděl jsem přesně to, co jsem očekával. Má to dobrý herce, rychlost, spád, efektní kouzla, dynamickou akci a jeden supr odkaz na Hvězdný války. Stejně jako u Lovců pokladů film svižně uhání kupředu, před očima se pořád něco děje, a i když se možná jede podle jednoduchého a opakujícího se schématu, nevadí mi to. Bavil jsem se a pocit z filmu je u mě rozhodující. (Fandové SW, užijte si tu hlášku z Epizody 4:) 150 miliónů dolarů(rozpočet)/215 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(5.12.2010)

Vyvolený proti největší hrozbě lidstva… Co mi to sakra jen připomíná? ÁÁÁ.. Čarodějův učeň je prakticky zkrácená verze Harry Pottera. Tak už chápu proč jsem z toho tak nadšená.. Fantasy, sexy dlouhovlasý Nicolas Cage, zábava, štěňátka, dráčci, One republic - Secret (ve stylovém remixu)… Co víc si můžu přát? DVD tohoto filmu ve své filmotéce… V překladu to znamená spokojenost! PS: Ještěže máme v tom 21. století fyziku, jinak bychom byli všichni nahraní. Viď Subjektive :o)(25.8.2010)

• canakja

Ták hoši, copa dneska vykydáme? Klasika - blokbástr, hodně efektů za málo peněz. Endžájn šrek v3? Jop, ale animovat to nebudeme. A nesmí tomu chybět stár. Profláklá ale levná. Koho myslíš? Ty víš koho. Mikuláše? Jasně, ten je nejlevnější. A musí to bejt plný triků! Levných triků. Celkem by se to mělo vejít tak do 150 litrů. No jasně vole a kolik nahlásíme? 150 mega, klasika tisíc k jedný. O čem to bude? Nevim, hlavně, ať je tam pár kouzelníků, hodně kouzel, drak, někdo vtipnej a kvalitní baba. Mohli bysme oprášit třeba pottra, nekonečnej příběh nebo mumii. Hoď to do kompa, něco z toho vypadne. Od čeho máme ten bástrmejkr? No jo, kámo, tak se nečil... Prostředek sem milosrdně prospal, ale stejně mi celkem nic neuniklo. Nebejt tý mladý čubky s nechutným dabingem mladý vondráčkový a toho veselýho tučnýho černýho, snad bych to spolknul bez keců. Vidět to v kině, někoho bych možná zabil. Ať žije továrna na sny(21.3.2011)

Pročisti svoji mysl! Ale úplne. Treba toho veľa vytrpieť. Najprv absentujúcu akúkoľvek logiku, potom trtka Baruchela, neskôr celú dĺžku filmu. Disney je jednoducho v podobných hovadinkách pre 12 ročných prekonaný dvomi pé Pixarom a Potterom, ale všehomocne sa snaží oživiť mŕtvoly, ktoré (najmä) v hranej podobe páchnu, že som sem tam krivil nos. Myseľ som však prečistil, poformátoval a potom efekty vyznievajú fajnovo.(13.11.2010)

[imdb: 6.4/10] | me: Pohodový light - filmík s dobrým Cageom, vhodnými nenásilnými efektami a jemným humorom. Tento film nemá akési špecifické črty, ktorými by sa výrazne zapísal do súčasnej tvorby, ale celkovo je to príjemné pozeranie, ktoré ma svoje akurátne tempo a náboj. Herecké obsadenie spolu kvalitne ladí a tak má človek fajn pocit. Nie je to síce žiaden filmový prevrat, ale poteší. [3 a pol *](5.10.2010)

Má to príjemné trikové scény, sympatických hercov a svoje silné momenty ale ako celok je to len šeď a obyčajná neškodná výplňovka voľného času utápajúca sa v priemernom scenári a réžii. Ale pri filme JonaTurteltauba to nie je až také prekvapenie.(16.11.2010)

Film tolik typický pro Bruckheimerovu produkci poslední pětiletky. Tj. průměrná premisa, překovaná ve slušně plynoucí a rutinní jednohubku s fajn obsazením a výraznou trikovou masáží, na níž jsou znát prachy. Je to bezkonfliktní, je to letní a je to fajn. V případě Teresy Palmer dokonce víc než fajn. 6,5/10(30.8.2010)

Pripadalo mi to trochu rozprávkové, no napriek tomu zábavné, akčné, skvelé ... Oceňujem slušný scenár, neskutočné efekty, hudba, réžia, obsadenie, proste všetko, čo k dobrému filmu patrí. Sladký koniec bol tiež podarený, ja som si rozhodne prišiel na svoje :)(22.11.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48