Čarodějův učeň

Sorcerer's Apprentice, The

Čarodejov učeň

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2010, 105 min

Vyvolený proti největší hrozbě lidstva… Co mi to sakra jen připomíná? ÁÁÁ.. Čarodějův učeň je prakticky zkrácená verze Harry Pottera. Tak už chápu proč jsem z toho tak nadšená.. Fantasy, sexy dlouhovlasý Nicolas Cage, zábava, štěňátka, dráčci, One republic - Secret (ve stylovém remixu)… Co víc si můžu přát? DVD tohoto filmu ve své filmotéce… V překladu to znamená spokojenost! PS: Ještěže máme v tom 21. století fyziku, jinak bychom byli všichni nahraní. Viď Subjektive :o)(25.8.2010)

• Cervenak

Nepodarok, pri ktorom nemám chuť sa škodoradostne chechtať, ale naopak, je mi celkom smutno. Má to totiž niekoľko fajn nápadov (pravda, treba si odmyslieť napríklad fakty, že čarodejník z Merlinových čias sa volá Maxim Horváth), zopár skutočne zábavných scén (automobilová naháňačka a zrkadlá), Cage má sympatické okamihy a celkovo to má super oldschoolovú atmosféru ako v dobách, keď sme do kina chodievali na filmy ako Krotitelia duchov, Pyramída hrôzy, Veľké problémy v Malej Číne alebo Zlaté dieťa (je to vonku... áno, videl som Zlaté dieťa v kine a dokonca sa mi vtedy páčilo). Lenže čo z toho, keď je to tak strašne ťažkopádne zrežírované a nevýslovne príšerne zostrihané? Tie postsynchróny, ktoré nepasujú na ústa, pretože sa na poslednú chvíľu menili dialógy, sú tiež na zabitie. Nuž a zlou réžiou takto zlikvidovať herecké výkony inak sympatického Baruchela a výborne obsadeného Molinu, to už chce fakt umenie. Prečo mám dojem, že s Bruckheimerom už nechce spolupracovať žiadny solídny režisér?(14.11.2010)

První polovina je bez nadsázky hrozná (vše se seběhne strašně rychle, není tu prostor pro nějakou pořádnou mytologii, jen pro tu cool, kde stále po sobě někdo hází koule energie). Naštěstí to ta druhá polovina a zvláště závěr vcelku zachraňuje. Jinak na fakt, že se Cage objevuje v (podstatě) každém natočeném filmu široko daleko, jsem si zvykl, ale k sakru, co tu dělá Monica Belluci a Alfred Molina?! Mají i oni zapotřebí dělat už i takovéhle průměrné filmy? Baruchel bude jednou litovat, že se stylizuje do role looserů (až vyroste) a Teresa Palmer je… pěkná a to stačí. Kdybyste se náhodou hodně, hodně, hodně moc nudili, tak The Sorcerer's Apprentice je neškodná jednohubka na jedno použití. Bohužel jen na jedno. 50 %.(19.12.2010)

Pročisti svoji mysl! Ale úplne. Treba toho veľa vytrpieť. Najprv absentujúcu akúkoľvek logiku, potom trtka Baruchela, neskôr celú dĺžku filmu. Disney je jednoducho v podobných hovadinkách pre 12 ročných prekonaný dvomi pé Pixarom a Potterom, ale všehomocne sa snaží oživiť mŕtvoly, ktoré (najmä) v hranej podobe páchnu, že som sem tam krivil nos. Myseľ som však prečistil, poformátoval a potom efekty vyznievajú fajnovo.(13.11.2010)

Rozpočet $150miliónovTržby USA $63,150,991Tržby Celosvetovo $215,283,603 Tržby za predaj Blu-ray v USA $12,270,388 //počet predaných kusov 438,480Tržby za predaj DVD v USA $24,978,706 //počet predaných kusov 1,202,975 ║ Rutinérska réžia a rutinérske herectvo Nicolasa Cage, príbeh ničím prekvapujúci, tak ako tomu bolo u Merlinovského/Bruckheimerovho Kráľa Artuša, občas nejaký ten vtíp, triky újdu ale neohromia, nejaké to osvieženie aspoň prinesie dvojica nováčikov neokukaný "motáčik" Jay Baruchel a sympatická Teresa Palmer(nová Naomi Watts), škoda že nemali skoro čo zaujímavé hrať. /videl v kine: 50%/(17.10.2010)