Čarodějův učeň

Sorcerer's Apprentice, The

Čarodejov učeň

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2010, 105 min

Zábavná fantasy s čarodějem, který pro změnu nenosí brýle. Komu se líbí čarování a vše okolo může si přidat hvězdičku navíc.(13.11.2010)

Cage je vtipný. Má charisma. Sluší mu to. Každý správný učeň by ho nejprve nenáviděl pro jeho pedantství a pak si ho zamiloval kvůli jeho zásadám. Stejně jako hlavní hrdina. A o to tu jde – do fantaskního příběhu promítnout něco skutečného, co zahýbe emocemi diváka. Nemusí se zrovna brečet, stačí, když upřímně držíte palce oběma klaďasům. I Baruchel je v roli tragického trumbery nečekaně úspěšný.(7.11.2010)

Vyvolený proti největší hrozbě lidstva… Co mi to sakra jen připomíná? ÁÁÁ.. Čarodějův učeň je prakticky zkrácená verze Harry Pottera. Tak už chápu proč jsem z toho tak nadšená.. Fantasy, sexy dlouhovlasý Nicolas Cage, zábava, štěňátka, dráčci, One republic - Secret (ve stylovém remixu)… Co víc si můžu přát? DVD tohoto filmu ve své filmotéce… V překladu to znamená spokojenost! PS: Ještěže máme v tom 21. století fyziku, jinak bychom byli všichni nahraní. Viď Subjektive :o)(25.8.2010)

• - Nová auta v honičce Balthazara a Horvatha jsou Mercedes-Benz SLR McLaren Roadster (Balthazar a Dave) a Ferrari F430 (Horvath). (polabecak)

• - Vozidlo Balthazara Blakea (Nicolas Cage) je veľmi vzácny Rolls-Royce Phantom, ročník 1935. Jeho motor, známy pod výstižnou prezývkou “Merlin”, poháňal lietadlá typu Spitfire, ktoré pomohli Veľkej Británii k víťazstvu v druhej svetovej vojne. Na akrobatické scény bola vyrobená jeho presná replika. Počas filmovania v uliciach New Yorku bol Phantom jednou z najväčších turistických atrakcií. (Greenpeacak)

• - Filozofia, vynálezy a duch kontroverzného a brilantného vynálezcu Nikola Teslu sú prítomné v celom filme. Úžasnou zhodou okolností padol posledný deň filmovania presne na 153. výročie jeho narodenín. Film sa taktiež nakrúcal v katedrále Svätého Johna The Divine na manhattanskej 10. ulici, kde mal Tesla štátny pohreb za účasti viac ako 2 000 ľudí. (Greenpeacak)