Čarodějův učeň

Sorcerer's Apprentice, The

Čarodejov učeň

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2010, 105 min

| Scenár: Matt Lopez, Lawrence Konner, Mark Rosenthal, Johann Wolfgang von Goethe | Hudba: Trevor Rabin | Produkcia: Jerry Bruckheimer | Rozpočet: 150 miliónov $ | Tržba: 234,143,812 $| Čarodejnícka jazda zase trochu inak. Mlado, sviežo ladený scenár, s príjemným obsadením a nápaditou réžiou. Kovový vták a zrkadlá jednoznačne najlepšie elementy. Samozrejme, dá sa tomu vyčítať aj nesmierne veľa vecí, a to hlavne historické pozadie a málo gradujúcu konečnú bitku. Nič to však nemení na faktu, že je to popcorn, ako ho mám rád. Ps: Opakujúca sa pesníčka od OneRepublic - Secrets dáva filmu supercool náboj :)(17.1.2011)

• lesumir

Trailer je pecka, ale jméno Walt Disney dává znát, o co půjde. A je to přesně ono. FIlm, který není pro děti a bohužel ani pro dospělé. Bilancuje na laně a já bych ho nejradši kopl aby spadl co nejníž. Přiteplená nuda s těžkým nerdem, ktery svým kozím hlasem ničí moje uši. Ale jasný, je to dneska hit, obsazovat do rolí geeky a kretény od pohedu. Statický Cage je pořád stejný, jako v posledních 20 rolích, jen... má prostě vlasy! __ Sledovat skoro dvě hodiny plazma koule a sem tam nějakej trik je nuda. Nezachraňuje to ani ta sci-fi romantická linie, i kdyžř Teresa Palmer je HOT!(17.11.2010)

Strašne som sa na tento film tešil a som ohromený hromadou akcie a audio-vizuálnych efektov, ktorými sorcerer disponuje. Jediné čo ma štve je dej filmu, pretože ide moc rýchlim tempom.(31.12.2010)

• Cervenak

Nepodarok, pri ktorom nemám chuť sa škodoradostne chechtať, ale naopak, je mi celkom smutno. Má to totiž niekoľko fajn nápadov (pravda, treba si odmyslieť napríklad fakty, že čarodejník z Merlinových čias sa volá Maxim Horváth), zopár skutočne zábavných scén (automobilová naháňačka a zrkadlá), Cage má sympatické okamihy a celkovo to má super oldschoolovú atmosféru ako v dobách, keď sme do kina chodievali na filmy ako Krotitelia duchov, Pyramída hrôzy, Veľké problémy v Malej Číne alebo Zlaté dieťa (je to vonku... áno, videl som Zlaté dieťa v kine a dokonca sa mi vtedy páčilo). Lenže čo z toho, keď je to tak strašne ťažkopádne zrežírované a nevýslovne príšerne zostrihané? Tie postsynchróny, ktoré nepasujú na ústa, pretože sa na poslednú chvíľu menili dialógy, sú tiež na zabitie. Nuž a zlou réžiou takto zlikvidovať herecké výkony inak sympatického Baruchela a výborne obsadeného Molinu, to už chce fakt umenie. Prečo mám dojem, že s Bruckheimerom už nechce spolupracovať žiadny solídny režisér?(14.11.2010)

Tenhle film těží hlavně z popularity a vizuálu Harryho Pottera. Není špatný, kdyby si odpustil těch pár adolescentních trapáren, byl by mnohem lepší, ale není to třeba. Je to po hodně dlouhé době další film, kde mě, jinak trapně bulvící Cage, nesral, ale dokonce bavil, a to už je co říct. Takže, pokud máte rádi fantasy, kouzla a efekty, hurá do toho, pokud máte rádi romantiku, taky je tu, pokud máte rádi ptáky, taky jsou tu (:-)))))(17.11.2010)