• WANDRWALL

Sledoval jsem to bez zájmu, neb ani hlavní hrdinka nejevila zájem o něco zajímavého v životě.(8.8.2010)

"Býva sa tu dobre, len žit sa tu nedá" Film pro mě osobně mající dojemnou poetiku. Pěkná hudba, výborná Dorota Nvotová coby přemýšlivá Terezka, a jako vždy Marián Labuda coby neúspěšný herec. Pěkný a laskavý pohled na slovenskou krajinu s jejími obyčeji, o jejichž existenci patrně v Bratislavě nemají ani potuchy.(6.8.2010)

No jsem tedy docela šokovaný. O existenci slovenského artu evropské úrovně jsem neměl ani tušení! Hustá atmosféra, krásně pomalé plynutí času a nádherná klasická hudba. Pro mne dosud neprozkoumaný režisér Šulík si bere prvky z Nové vlny a novodobého evropského uměleckého filmu a vychází z toho na československé poměry vyjímečný film. Vadila mi jedině scéna se zmenšenou matkou, zde byla jakási pomyslná hranice dobrého vkusu překročena. Jinak ovšem bez výhrad.(2.1.2011)

• Hedka

Nie celkom objektívne hodnotenie. Nevidela som začiatok, ani koniec. Ani ma to veľmi neláka. To, čo som videla medzitým ma nijako zvlášť nezaujalo, miestami až sklamalo. Herecký výkon Dorotky Nvotovej však oceňujem - minimálne tými dvoma hviezdičkami..(2.1.2011)

• Houdini

Český Lev 1 nominace: Herečka VR - Božidara Turzonovová(8.9.2004)