poster

Zahrada

 • Slovensko

  Záhrada

 • Francie

  Jardin, Le

  (Francie)
 • anglický

  Garden, The

Komedie / Poetický / Drama

Slovensko / Česko / Francie, 1995, 99 min

 • WillBlake
  *****

  Poetika podle mého gusta.(22.9.2014)

 • Sandiego
  ****

  Slovenské filmy mají jednu vlastnost, kterou Češi mohou jen závidět - přirozený temperament, cit, silný vztah k tradicím a kořenům (často smíšený s nerušivými iracionálními motivy) dávající jim národní osobitost. I když v poslední době je tento letitý proud skoro umlčen, stále je neokatě přítomný. A Záhrada patří mezi jeho nejčistší projevy. V porevoluční kinematografie je vůbec klenotem. Spíše než silně zobecněné téma návratu k přírodě a kořenům člověka, nabytí svobody na "zkaženém" světě zaujme samo místo - nádherně nasmínané, přetékající nostalgií a mnoha motivy, které přímo staví na tom, že působí přímo na emoce bez jakéhokoliv přispění racia, které by mělo v nejlepším případě zůstat zanecháno před bránou zahrady. Jelikož zde platí zcela jiná logika, působící na zcela jiné terče. Je jen třeba ji přijmout a nechat se jí pohltit tak jako byl k tomu sám přiveden hlavní hrdina.(7.4.2010)

 • vypravěč
  *****

  Nádherný film o návratu a očišťování, o možnostech dialogu člověka a přírody, zasazený do osamělé podletní zahrady, která je ve svém skrytu pozemským Edenem a která se stává díky své poloze na cestách světců a filosofů také obrazem světa. Martin Šulík v příběhu o muži, který poprvé vstoupil do krajiny svého dětství až ve svém zralém věku, prokázal neobyčejný cit pro symbolickou imaginaci a pro poctivost obrazu: každý záběr je vtahující a maximálně sdělný. Snímek, k němuž se lze stále vracet.(10.3.2008)

 • Damiel
  **

  Tak nevím... Docela jsem se nudil, nemělo to atmosféru, nic... Nechápu, proč tomu dali tolik Českých lvů.(8.11.2005)

 • charlosina
  *****

  Tak takovouto zahradu bych ráda jednou navštívila... Učitel Jakub v tom zapadlém kraji našel mnohem víc než jen toužebný klid. A já mu to tiše záviděla... Tento poetický snímek pana Šulíka mě opravdu hluboce oslovil, a to zejména svou prostou krásou a silným příběhem. Pro mě rozhodně nezapomenutelný zážitek, který rozjitřil mé nitro.(18.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace