poster

Tantei monogatari

  • EN název

    Detective Story

Komedie / Horor

Japonsko, 2007

Režie:

Takashi Miike

Komentáře uživatelů k filmu (5)

  • Rudovous
    *****

    Opravdu vtipne autorsky pojata detektivka, moc jsem se bavil a to, ze reziser s takovou povesti cti zanr je velike plus. Miike s trosku lidstejsi tvari, ale nakonec proste zase Miike.(2.2.2010)

  • Radiq
    ***

    Miiké nemiiké, rač se před ním zamyké. Ale vlastně ani né. S tímhle na mě nechoď. Né že by se to nehemžilo ujetejma postavičkama a chováním - třeba ten detektiv je člověk, na kterýho nejde zapomenout. Ale zrovna ten z plakátu (kterej byl něco jak nějakej Hanibal Lector), na tom mohl zapracovat víc. A i na dalších detailech. Ale vůbec nemůžu říct, že bych se nějak extrémně nebavil. Nejlepší z celýho filmu byla poslední hláška, která to celý krásně utla.(30.1.2010)

  • Cedr
    *****

    Na Miikeho tvorbě se mi líbí jeho časté přechody mezi (povedenými) vtipnými scénami a těmi vážnými, často až velmi silně hororovými. Detective Story je povedeným, víceméně klasickým, detektvním příběhem s prvky humoru. Solidní čtyřhvězdičkový příběh je završen moc povedenou třešničkou na dortu, při které jistě poznáte, kdo že to celou dobu seděl na režisérském křesle.(3.8.2009)

  • Iva8bitova
    ****

    Giallo od Miikeho.(16.2.2010)

  • Al44...
    ****

    Dobrá detektivka s prvky humoru, ale zároveň i temného hororu. Tyto multižánrové vsuvky do sebe ale zapadají a vše to smysluplně funguje od začátku až do konce. Myslím, že Miikeho fantazie nezná žádných hranic a i proto se mu docela dost daří v každém svém filmu překvapit alespoň nějakou maličkostí. Zajímavý konec. Za mne spokojenost s tímto filmem.(3.9.2010)