Šťastná náhoda (festivalový název)

• Indie

Luck by Chance

Komedie / Thriller / Drama / Romantický

Indie, 2009, 156 min

Festival Bollywoodského filmu 2009(22.10.2009)

Docela mě zamrzelo, že se časem rozplynul úvodní drajv a film přešel do poněkud vágnější roviny, když začal vyprávět o tom, jak člověka obrušují a mění vlastní ambice i nelítostné prostředí plné konkurence a ostrých loktů. Začátek byl totiž naprosto brilantní bollywoodskou sebereflexí, jejíž trefnost, vtipnost a nadhled by se daly (a nejspíš i měly) rozdávat západním kinematografiím. Narozdíl od Om Shanti Om, které s láskou vzpomíná na doby minulé a navíc se pyšní křiklavou "masala" stylizací, je Luck By Chance natočeno střídmě a pojednává o současnosti a o změnách, kterými indická mainstreamová kinematografie prochází posledních několik let. Z filmu je také jasně vidět, jak Bůh rozdělil talent mezi sourozence Akhtarovy - zatímco Zoya se vyjevila jako velice dobrá režisérka (úvodní minuty skutečně hýří nápady), Farhanovi bylo očividně souzeno herectví, které mu jde setsakra lépe, než režírování. (Festival bollywoodského filmu 2009)(16.10.2009)

Vcelku zajímavý počin, když vezmu v úvahu některé detaily... :-) Film, který pojednává především o tom, jak je těžké se prosadit u filmu. A v Indii a Bollywoodu, kde filmový průmysl ovládají slavné rodinné klany, zvlášť. Jak cestou vzhůru může člověk zapomenout na ty, kteří při něm stáli, když ještě nebyl slavný.... No, a kdo ten film natočil? Děti právě těch prominentů.... Zoya a Farhan Akhtarovi jsou děti snad v současnosti nejuznávanějšího indického scénáristy Javeda Akhtara. Konkona Sen Sharma je dcerou slavné bengálské režisérky.... Současná megastar Hrithik Roshan také pochází ze slavné rodiny. Tak mě tak trochu napadá otázka: CO O TOM SAKRA MŮŽOU VĚDĚT? Ale co o tom můžu vědět já? Natáčení žádného filmu jsem se nezúčastnila. A v Indii už vůbec ne. :-)(9.2.2009)

Po delší době něco indického a navíc s Konkonou. Dal bych spíš 3.5, ale rozhodně jsem se nenudil. Sice si říkám, že já už to k showbiz nedotáhnu, rozhodně ale stojí za zamyšlení, co kvůli čemu člověk v životě obětuje. A že toho není málo...(23.5.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $356,019Tržby Celosvetovo $4,504,365(8.11.2009)