Šťastná náhoda (festivalový název)

• Indie

Luck by Chance

Komedie / Thriller / Drama / Romantický

Indie, 2009, 156 min

Festival Bollywoodského filmu 2009(22.10.2009)

Vcelku zajímavý počin, když vezmu v úvahu některé detaily... :-) Film, který pojednává především o tom, jak je těžké se prosadit u filmu. A v Indii a Bollywoodu, kde filmový průmysl ovládají slavné rodinné klany, zvlášť. Jak cestou vzhůru může člověk zapomenout na ty, kteří při něm stáli, když ještě nebyl slavný.... No, a kdo ten film natočil? Děti právě těch prominentů.... Zoya a Farhan Akhtarovi jsou děti snad v současnosti nejuznávanějšího indického scénáristy Javeda Akhtara. Konkona Sen Sharma je dcerou slavné bengálské režisérky.... Současná megastar Hrithik Roshan také pochází ze slavné rodiny. Tak mě tak trochu napadá otázka: CO O TOM SAKRA MŮŽOU VĚDĚT? Ale co o tom můžu vědět já? Natáčení žádného filmu jsem se nezúčastnila. A v Indii už vůbec ne. :-)(9.2.2009)

Po delší době něco indického a navíc s Konkonou. Dal bych spíš 3.5, ale rozhodně jsem se nenudil. Sice si říkám, že já už to k showbiz nedotáhnu, rozhodně ale stojí za zamyšlení, co kvůli čemu člověk v životě obětuje. A že toho není málo...(23.5.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $356,019Tržby Celosvetovo $4,504,365(8.11.2009)

Oba dva se derou za slávou a oba něco obětují. Zatímco ona tělo, on svědomí (pokud ho kdy měl). A zatímco ona ublížila nejspíš jen sama sobě, on ublížil všem okolo. Snímek si ironicky až sarkasticky střílí z touhy po tom stát se filmovou hvězdou („Řekněte nám svůj slavný dialog…“) a hodně otevřeně ukazuje, jak to ve filmovém průmyslu chodí – protekce a prachy dokáží všechno. Zatímco mladá dívka se zpočátku nejeví jako moc kladný typ, postupně si získává sympatie a nakonec se jí člověk může až obdivovat. Zato mladík začíná jako sympaťák a končí jako prázdná schránka, která se zajímá jen o sebe. Hodně dobrý, nečekaně drsný film.(19.10.2016)