poster

Šťastná náhoda (festivalový název)

 • Indie

  Luck by Chance

Komedie / Thriller / Drama / Romantický

Indie, 2009, 156 min

 • šalenka
  ***

  Festival Bollywoodského filmu 2009(22.10.2009)

 • Niktorius
  ****

  Docela mě zamrzelo, že se časem rozplynul úvodní drajv a film přešel do poněkud vágnější roviny, když začal vyprávět o tom, jak člověka obrušují a mění vlastní ambice i nelítostné prostředí plné konkurence a ostrých loktů. Začátek byl totiž naprosto brilantní bollywoodskou sebereflexí, jejíž trefnost, vtipnost a nadhled by se daly (a nejspíš i měly) rozdávat západním kinematografiím. Narozdíl od Om Shanti Om, které s láskou vzpomíná na doby minulé a navíc se pyšní křiklavou "masala" stylizací, je Luck By Chance natočeno střídmě a pojednává o současnosti a o změnách, kterými indická mainstreamová kinematografie prochází posledních několik let. Z filmu je také jasně vidět, jak Bůh rozdělil talent mezi sourozence Akhtarovy - zatímco Zoya se vyjevila jako velice dobrá režisérka (úvodní minuty skutečně hýří nápady), Farhanovi bylo očividně souzeno herectví, které mu jde setsakra lépe, než režírování. (Festival bollywoodského filmu 2009)(16.10.2009)

 • lenuse
  ****

  Vcelku zajímavý počin, když vezmu v úvahu některé detaily... :-) Film, který pojednává především o tom, jak je těžké se prosadit u filmu. A v Indii a Bollywoodu, kde filmový průmysl ovládají slavné rodinné klany, zvlášť. Jak cestou vzhůru může člověk zapomenout na ty, kteří při něm stáli, když ještě nebyl slavný.... No, a kdo ten film natočil? Děti právě těch prominentů.... Zoya a Farhan Akhtarovi jsou děti snad v současnosti nejuznávanějšího indického scénáristy Javeda Akhtara. Konkona Sen Sharma je dcerou slavné bengálské režisérky.... Současná megastar Hrithik Roshan také pochází ze slavné rodiny. Tak mě tak trochu napadá otázka: CO O TOM SAKRA MŮŽOU VĚDĚT? Ale co o tom můžu vědět já? Natáčení žádného filmu jsem se nezúčastnila. A v Indii už vůbec ne. :-)(9.2.2009)

 • cuneus
  ****

  Po delší době něco indického a navíc s Konkonou. Dal bych spíš 3.5, ale rozhodně jsem se nenudil. Sice si říkám, že já už to k showbiz nedotáhnu, rozhodně ale stojí za zamyšlení, co kvůli čemu člověk v životě obětuje. A že toho není málo...(23.5.2009)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $356,019Tržby Celosvetovo $4,504,365(8.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace