poster

Šťastná náhoda (festivalový název)

 • Indie

  Luck by Chance

Komedie / Thriller / Drama / Romantický

Indie, 2009, 156 min

 • ScarPoul
  ****

  Nahliadnutie za oponu alá Bollywood. Alebo cesta herca k naplneniu svojho sna. Sympatické postavy. Veľa podarených epizodiek. Shahrukh Khan hrajúci( som o tom 100%) presvedčený samého seba, príjemná hudba a pekne namiešaná dráma s romantikou. Zoya Akhtar vie čo chce povedať a rozpráva to veľmi kvetnato, bez sentimentu, alebo emočného vydierania. Koniec je presne taký, aký by mal koniec pri takomto druhu filmov byť. A práve svojou netradičnosťou na poli indického filmu, a väčšiemu príklonu k západným praktikám, nemám problém veriť tomu, že to aj v tom veľkom Bollywoode takto funguje.(17.2.2015)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $356,019Tržby Celosvetovo $4,504,365(8.11.2009)

 • cuneus
  ****

  Po delší době něco indického a navíc s Konkonou. Dal bych spíš 3.5, ale rozhodně jsem se nenudil. Sice si říkám, že já už to k showbiz nedotáhnu, rozhodně ale stojí za zamyšlení, co kvůli čemu člověk v životě obětuje. A že toho není málo...(23.5.2009)

 • šalenka
  ***

  Festival Bollywoodského filmu 2009(22.10.2009)

 • Niktorius
  ****

  Docela mě zamrzelo, že se časem rozplynul úvodní drajv a film přešel do poněkud vágnější roviny, když začal vyprávět o tom, jak člověka obrušují a mění vlastní ambice i nelítostné prostředí plné konkurence a ostrých loktů. Začátek byl totiž naprosto brilantní bollywoodskou sebereflexí, jejíž trefnost, vtipnost a nadhled by se daly (a nejspíš i měly) rozdávat západním kinematografiím. Narozdíl od Om Shanti Om, které s láskou vzpomíná na doby minulé a navíc se pyšní křiklavou "masala" stylizací, je Luck By Chance natočeno střídmě a pojednává o současnosti a o změnách, kterými indická mainstreamová kinematografie prochází posledních několik let. Z filmu je také jasně vidět, jak Bůh rozdělil talent mezi sourozence Akhtarovy - zatímco Zoya se vyjevila jako velice dobrá režisérka (úvodní minuty skutečně hýří nápady), Farhanovi bylo očividně souzeno herectví, které mu jde setsakra lépe, než režírování. (Festival bollywoodského filmu 2009)(16.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace