Šťastná náhoda (festivalový název)

• Indie

Luck by Chance

Komedie / Thriller / Drama / Romantický

Indie, 2009, 156 min

Nahliadnutie za oponu alá Bollywood. Alebo cesta herca k naplneniu svojho sna. Sympatické postavy. Veľa podarených epizodiek. Shahrukh Khan hrajúci( som o tom 100%) presvedčený samého seba, príjemná hudba a pekne namiešaná dráma s romantikou. Zoya Akhtar vie čo chce povedať a rozpráva to veľmi kvetnato, bez sentimentu, alebo emočného vydierania. Koniec je presne taký, aký by mal koniec pri takomto druhu filmov byť. A práve svojou netradičnosťou na poli indického filmu, a väčšiemu príklonu k západným praktikám, nemám problém veriť tomu, že to aj v tom veľkom Bollywoode takto funguje.(17.2.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $356,019Tržby Celosvetovo $4,504,365(8.11.2009)

Po delší době něco indického a navíc s Konkonou. Dal bych spíš 3.5, ale rozhodně jsem se nenudil. Sice si říkám, že já už to k showbiz nedotáhnu, rozhodně ale stojí za zamyšlení, co kvůli čemu člověk v životě obětuje. A že toho není málo...(23.5.2009)

Festival Bollywoodského filmu 2009(22.10.2009)

Docela mě zamrzelo, že se časem rozplynul úvodní drajv a film přešel do poněkud vágnější roviny, když začal vyprávět o tom, jak člověka obrušují a mění vlastní ambice i nelítostné prostředí plné konkurence a ostrých loktů. Začátek byl totiž naprosto brilantní bollywoodskou sebereflexí, jejíž trefnost, vtipnost a nadhled by se daly (a nejspíš i měly) rozdávat západním kinematografiím. Narozdíl od Om Shanti Om, které s láskou vzpomíná na doby minulé a navíc se pyšní křiklavou "masala" stylizací, je Luck By Chance natočeno střídmě a pojednává o současnosti a o změnách, kterými indická mainstreamová kinematografie prochází posledních několik let. Z filmu je také jasně vidět, jak Bůh rozdělil talent mezi sourozence Akhtarovy - zatímco Zoya se vyjevila jako velice dobrá režisérka (úvodní minuty skutečně hýří nápady), Farhanovi bylo očividně souzeno herectví, které mu jde setsakra lépe, než režírování. (Festival bollywoodského filmu 2009)(16.10.2009)