88 %(27.11.2013)

Tak moudré, tak dobře zahrané, že vůbec nevadí, že s tak lacinou televizní výpravou.(9.5.2012)

Velice zdařilá adaptace Zweigovy monografie. Fr.Němec zahrál Fouchého výborně a Háša dobře vystihl složitost povahy jednoho z největších politických chameleónů a machiavelistů v dějinách.(24.10.2008)

Francouzská revoluce a napoleonská éra mě nikdy nepřestane fascinovat a jestli mám o některé historické epoše hodně načteno, pak je to tahle. Osud Josepha Fouché ukazuje, jak to byla ujetá doba (což se týká i jeho spojence-protivníka Talleyranda) a podle těch dramatických zvratů to se scénáře a dialogy píšou samy. Muž v pozadí je sice výpravou hodně levná věc, ale i v těch rozhovorech nabízí krásný exkurz do téhle etapy francouzských dějin. Výborný František Němec. Dobrý Václav Postránecký jako Napoleon a Petr Kostka v roli Talleyranda.(6.1.2013)

Skvěle zpracovaný románový přepis dle skutečných událostí revolučních let ve Francii na sklonku osmnáctého a počátku devatenáctého století. Pan Němec už navždy zůstane Fouchétem...!(26.10.2008)